Świnoujście

Informacje przydatne dla kuracjuszy wyjeżdżających do Świnoujścia.
Awatar użytkownika
wyspiarka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 432
Na forum od: 20 lut 2015 19:59
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Świnoujście

Post autor: wyspiarka »

Ku przestrodze :?

Artykuł ze strony www.swinoujskie.info
Podobnej treści informacja jest również na stronie www.iswinoujscie.pl


"Pani Janina wysiadła z pociągu, ciągnąc za sobą wielką walizkę weszła do najbliżej stojącej taksówki, wyciągnęła z kieszeni adres ośrodka i poprosiła taksówkarza o kurs. Na koniec zapłaciła 65 złotych. Zdziwiła się, gdy okazało się, że jej koleżanki zapłaciły kilka razy mniej.

Pani Janina bowiem wsiadła do taksówki na postoju na Warszowie. Taksówkarz najpierw odstał swoje w kolejce na prom, później wjechał na pokład, aż na końcu podjechał pod drzwi ośrodka uzdrowiskowego. Rachunek opiewał na 65 złotych.

– Padłam ofiarą oszusta? Jak to możliwe, że koleżanki zapłaciły 14 złotych, a ja kilkadziesiąt złotych więcej? – pyta rozżalona emerytka.

Dopiero po rozmowie z naszym dziennikarzem okazało się, że kobieta nie była świadoma różnic wynikających z położeniem miasta na dwóch wyspach. Sam taksówkarz także nie uprzedził przed kursem, że rachunek będzie całkiem spory, chociaż zdawał sobie z tego sprawę.

Większość kuracjuszy samodzielnie przeprawia się promem i dopiero na wyspie Uznam zamawia taksówkę lub korzysta z tych stojących na pobliskim postoju.

Można powiedzieć w opisanym przypadku – za gapowe się płaci. Starsza kobieta padła ofiarą swojej niewiedzy. Jednak uczciwość taksówkarza także pozostawia wiele do życzenia."
Awatar użytkownika
wyspiarka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 432
Na forum od: 20 lut 2015 19:59
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Świnoujście

Post autor: wyspiarka »

Po przeprawieniu się promem na wyspę Uznam, po prawej stronie jest postój taksówek.
Można też jeszcze z promu zadzwonić i zamówić sobie jedną (np. na imię lub hasło).

ODRA TAXI
Połączenie bezpłatne: 0800 22 33 22
Telefon: +48 91 321 23 23


HALLO TAXI
Połączenie bezpłatne: 0800 36 36 36
Telefon: +48 91 321 55 55


MAX TAXI
Połączenie bezpłatne: 0800 23 23 23
Telefon: +48 91 321 33 33


RADIO TAXI
Połączenie bezpłatne: 0800 22 22 22
Telefon: +48 609 25 25 25


TELE TAXI
Połączenie bezpłatne: 0800 20 20 20
Telefon: +48 91 321 44 44


VIVA TAXI
Telefon: +48 91 321 55 21
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Świnoujście

Post autor: darek »

PROBLEM usług TAXI nie tyczy tylko Swinoujścia
Tyczy wszystkich miejscowości sanatoryjnych.
Kilka lat temu Moja znajoma po całonocnej podróży przyjechała do Kołobrzegu - Była tam pierwszy raz.
Wsiadła do taksówki na postoju pod Dworcem PKP i poprosiła o kurs do Sanatorium San.
Uprzejmy pan jako ,że miała dwie walizki zapakował i przewiózł po Kołobrzegu kurs wg relacji trwał ponad 30 minut !!! i kosztował całe 150 złotych
Po kilku dniach podczas luźnej rozmowy PRZYZNAŁA się ile zapłaciła .
Zaproponowałem ,ze zrobimy malutką prowokację.
Udaliśmy sie na dworzec na postój i poszliśmy do tego -pana miał charakterystyczny samochód i znajoma go po prostu zapamiętała
Wsiedliśmy pomimo ,że to nie była jego kolejka i poprosiłem o kurs na ul.Kasprowicza
Podwiózł za 15 złotych
Wtedy a podczas kursu poznał Znajomą Wprost zarządałem zwrotu SKRADZIONEJ KWOTY oraz zadość uczynienie
Tak mam prawie 200 cm i ponad 120 kg i wyglądam nieraz na Agresywnego

Pan Zwrócił -owe 150 złotych ..Kurs za darmo i odwiózł za darmo po skonczonym turnusie

Cóż Pan tym razem nie śmiał się zbytnio....................
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świnoujście

Post autor: GIENIA »

W K-gu za kurs do Niwy , pani zapłaciła 60 zł ...
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Świnoujście

Post autor: darek »

GIENIA pisze: 19 sie 2017 15:42 W K-gu za kurs do Niwy , pani zapłaciła 60 zł ...
A Ja zawsze do Kombatanta sory Perły ,która jest całe 200 metrów dalej ZAWSZE płace ..11-12 złotych bo tyle wybija na liczniku -Oczywiście jeżeli weżmie wloży i wyciągnie torbę dostaje ..15 -Cholera ale żeby za przejście przez kładkę skasować 60 złotych To skandal
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Uczciwi kierowcy do Niwy tez naliczają 12 - 15 zł .. :) dlatego każdego przestrzegam , aby wsiadając w taxi w nieznanym nam miescie , nie okazywać tej nieznajomości . Pani , która zapłaciła owe 60 zł , zaczęła rozmowe z kierowcą od pytania , czy daleko jest do tej Niwy . Wystarczyło , aby spojrzała przed siebie ;)
Zapoznajmy sie z mapą miejscowości do której planujemy wyjazd .
Wszędzie mozna spotkać kanalię :evil:
ODPOWIEDZ