Długopole Zdrój

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Długopole Zdrój

Post autor: Petrosj »

Długopole Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej - czy ktoś móglby mi cokolwiek powiedzieć o tym uzdrowisku i o wycieczkach pieszych w warunkach zimowych po okolicy bo mamy sa raczej skąpe i uwzgledniajace tylko trasy tranzytowe. Czy mozna sie stad wydostac do innego swiata - do Miedzyleia, Kłodzka, Międzygórza - rozklady są owszem ale zawile i skomplikowane. Zwykle widnieje na nic 5-6 kursow dziennie, a realnie jest 3
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Długopole Zdrój

Post autor: sztani »

Petrosj jeśli to jest zawiły rozkład to sorki.
https://www.e-podroznik.pl/public/timeTableSearcherResults.do;jsessionid=7CB817A0169D39086F56D3FB722A3E8B-c3.w4?indexTT=1&cityId=72053
https://www.e-podroznik.pl/public/timeTableSearcherResults.do?indexTT=1&cityId=72053
wystarczy wejść w Google . Piękne tereny do wycieczek ,połączenie z Kłodzkiem ,już Ci to pisałem a dalej świat przed Tobą . Normalnie jak rehabilitacja do 16,00 to i tak nic nie zwiedzisz ale powtarzam Soboty , niedziele można kombinować . Traktujesz wszystko z pesymizmem . Międzygórze przepiękna miejscowość z budynkami w stylu tyrolskim i norweskim . Wodospad Wilczki .itd. Byłem tam jest przepięknie . Ta miejscowość miała być drugim Zakopanem . niestety tak się nie stało z różnych względów . Kłodzko ,Twierdza podziemne korytarze do zwiedzania samo miasto b. ciekawe. Nie potrzeba tu samochodu tylko czas i chęci. na poszpitalnym byłem Czasu wcale nie ma dużo . Bystrzyca piękna mała miejscowość . Zawsze gdziekolwiek jadę to się do tego przygotowuję zaglądam w internet . Też jadę w kwietniu . do Ustronia komunikacją publiczną bo za drogo 700 km. bujać samochód samemu. Wiem jakie są realia czasu w tygodniu za dużo nie ma pozostają soboty od południa Bo są do 12,00 zabiegi) i niedziele. Skoro piszesz tu to masz jakiś laptop,tablet. usiądź i szukaj . a może ktoś coś jeszcze podpowie. . Długopole posiada Przystanek PKP ,PKS są busy . wszystko na miejscu czego jeszcze potrzeba . Fakt to nie pora letnia ale jakiś czas już po tej ziemi chodzisz i zimy różne też przeżyłeś :) więcej optymizmu w tym co robisz. :) :)
http://miedzygorze.com.pl/

Na miejscu też jakieś wycieczki zorganizowane przez biura są .
ninak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 15 lis 2012 16:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Długopole Zdrój

Post autor: ninak »

Petrosj,prawie co godzinę jest pociąg Wrocław -Międzylesie przez Długopole i z powrotem.Wsiadając w Długopolu masz po drodze Bystrzyce do zwiedzania,potem Kłodzko,wysiadasz na Kłodzko Miasto ,dalej Bardo Śląskie-klasztor,Kamieniec Ząbkowicki -zamek do zwiedzania,Henryków -klasztor.W niedzielę spokojnie pociągiem można jechać do Wrocławia np.do oceanarium.Przed dworcem z przystanku po lewej stronie jak wychodzisz jedzie tramwaj nr.2.Z Kłodzka Miasto masz szynobusy do Kudowy przez Polanicę i Duszniki,albo schodzisz z peronów na dworzec autobusowy i do Kudowy też często są autobusy.Tylko mieć chęci i siły to zabraknie turnusu :D
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Długopole Zdrój

Post autor: Petrosj »

No Wrocław to znam jak własne miasto i całe szczęscie, bo jest dosyc daleko (118 km) i szkoda czasu na dojazd. W Kudowie (m.in. w kaplicy czaszek) i Dusznikach też byłem, kiedyś zahaczyłem o Bystrzycę le nic nie pamiętam. Mam w czasie turnusu 3 niedziele i jedno święto 3 Króli. Z podmiejskich wypadów zależy mi głównie na Kłodzku i Międzygórzu. Z Kłodzkiem problemu nie ma, gorzej z Międzygórzem. Widze ze z samego Długopola to autobusów za dużo nie ma, droga jest lekko łamana. Oby dojechać w jedna strone, to z powrotem można chyba wziąć TAXI i zamknac sie w jakichś 80 PLN za to taxi. Tak mysle :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Długopole Zdrój

Post autor: Felice »

Nie wiem czy w Długopolu jakąś taksówkę uświadczysz.
Myślę,że będą ludzie zmotoryzowani i da się jakieś wyjazdy zorganizować. Sądzę że jakaś oferta turystyczna też jest. Uzdrowisko nazwa Lądek-Długopole pewnie ma podobną ofertę dla obydwu miejscowości.
ODPOWIEDZ