Ciechocinek czy Inowrocław gdzie fajniej?

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ciechocinek czy Inowrocław gdzie fajniej?

Post autor: Adela »

szczensliwyGosc pisze:Witam.
Ciechocinek bezapelacyjnie.
Po pierwsze TEŻNIE - te w Ciechocinku nie mają sobie równych.Największe, najlepsze i najlepiej utrzymane.
Inowrocław - większe miasto od Ciechocinka i jak ktoś lubi Miejskie klimaty ,bloki to można i tu spacerować.Tężnie w Inowrocławiu się sypią - brak odpowiedniej konserwacji.
Ciechocinek -Ma klimat i deptak i Jasia z Małgosią itd,itp.
Tylko Ciechocinek -noooooooooooooooooo chyba,że Kudowa :lol:
Kwestia gustu i upodobań, ale nie pisz nieprawdy.
Tężnie Inowrocławskie są bardzo ładne,wcale nie małe,mają świetny kształt z wewnętrznym ładnym dziedzińcem,ławkami,fontanną i wcale się nie sypią!
Wokół nich jest piękny park ,także fitnesowy oraz bardzo ładne jezioro.
Inowrocław jest sporym miastem,ale zadbanym z wieloma zabytkami.
Jakie bloki? Dlaczego turyści albo kuracjusze mieliby tam chodzić?!
Część uzdrowiskowa znajduje się wokół 85 hektarowego parku w którym oprócz sanatoriów znajdują się tężnie, dwa jeziora,pijalnia wód i palmiarnia, parki tematyczne :Ogrody Papieskie czy Ogrody Zapachów i Kolorów.Na skraju parku powstały niedawno termy.
Park jest duży,bardzo urozmaicony i zadbany.Rosną w nim piękne stare drzewa, ezotyczne okazy roślin i dużo kwiatów, także w formie dywanów kwiatowych.
Pozdrawiam.
piter2110
Posty: 1
Na forum od: 09 maja 2016 12:56
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciechocinek czy Inowrocław gdzie fajniej?

Post autor: piter2110 »

Witam serdecznie Was, w Inowrocławiu mieszkałem prawie 20 lat, Solanki rozwijają się pięknie, jest wiele nowych atrakcji. Kasa jest pompowana głównie w uzdrowisko.

W związku z tym, że znajduje się tutaj niezliczona rzesza kuracjuszy i osób korzystających z Solanek w Inowrocławiu proszę was o wypełnienie ankiety, która przyda mi się do pracy magisterskiej.

Przepytałem trochę osób na żywo, ale tutaj jest więcej osób skorych do rozmowy i wyrażania opinii.
Ankieta nie zajmie więcej niż 5-8 minut.

[link]


Pozdrawiam i jestem chętny na wszystkie pytania odnośnie Inowrocławia.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2016 22:33 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Ciechocinek czy Inowrocław gdzie fajniej?

Post autor: Narewka »

Aktualnie jestem w Inowrocławiu, sanatorium Przy tęzni. Jestem tu po raz 6, , więc chyba wiadomo, ze mi odpowiada.
A rzeczywiście odpowiada mi wszystko, samo sanatorium, jego położenie, zabiegi, , wyżywienie czy też zakwaterowanie. Co roku widzę, jak bardzo zmienia się część uzdrowiskowa, powstają nowe obiekty, lokale.Park jest olbrzymi, , mnóstwo alejek do spacerowania , teraz są wspaniałe dywany kwiatowe,obok pijalni powstała nowa restauracja z tańcami. W okolicy stawku i tęzni wszędzie można się zabawić, jeśli ktoś chce. Same teznie są na bieżąco reperowane, , jeśli potrzeba.Zawsze mnóstwo ludzi tu spaceruje, do późnego wieczora, a do tego za darmo, nie tak jak w Ciechocinku. Wieczorem są pięknie oswietlone.Jest wiele różnych atrakcji w weekendy, , każdy znajdzie coś dla siebie.
Jednym słowem, polecam Inowrocław, bo naprawdę warto tu przyjechać.
basia62
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 15 cze 2015 21:45
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek czy Inowrocław gdzie fajniej?

Post autor: basia62 »

Ja też jestem za Inowrocławiem byliśmy z mężem w sierpniu 2015 roku i teraz w marcu też jedziemy do Inowrocławia Przy Tężni .Pozdrawiamy stałych bywalców
ODPOWIEDZ