Miejscowości uzdrowiskowe które chcemy odwiedzić

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Miejscowości uzdrowiskowe które chcemy odwiedzić

Post autor: Felice »

W tym roku się wkurzyła,napisała siarczyste pismo do NFZ (lekarz zakwalifikował ją na 4 miejscowości),podziękowała za termin bez względu na konsekwencje.....i dostała ....fajną miejscówkę maj.Można?
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Miejscowości uzdrowiskowe które chcemy odwiedzić

Post autor: iwcia »

Brawo dla Twojej koleżanki :kwiat:
Troche odwagi i mozna wywalczyc swoje :D
Bierzmy przyklad :) :kwiat:
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Miejscowości uzdrowiskowe które chcemy odwiedzić

Post autor: agunia3 »

aqula pisze:
agunia3 pisze:Sztani jak będziesz w Ustroniu to daj znać - może Cię odwiedzę ;) Ode mnie nie jest tak bardzo daleko, byłam w Ustroniu i Wiśle wiele razy choć nie w sanatoriach to były jeszcze czasy przed moim wypadkiem, bardzo lubiłam chodzić po górach i podziwiać te piękne widoki :)
Ale może w tym roku uda mi się (po raz pierwszy) wyjechać nad morze ;)
Życzę Ci tego pierwszego wyjazdu nad morze ;) W tym roku pewnie mi się nie uda, chociaż może późnym latem pojechać w góry, dlatego dla mnie są to uzdrowiska w górach ;-) nie chodzi o samo chodzenie po górach, bo dla moich stawów raczej ciężka sprawa, ale zawsze to odmiana ;-) morze mam na co dzień, niziny też więc zostają góry :D
Aqula bardzo Ci dziękuje :) Gdy miałam 10 lat to miałam po raz pierwszy wyjechać na kolonie właśnie nad morze ale wylądowałam w szpitalu i do tej pory nie byłam ani na koloniach ani nad morzem - na kolonie już nie pojadę ;) więc może nad morze w końcu się uda :)
A w góry jeździłam dużo jako nastolatka, na rajdy górskie z zakłady pracy mojego ojczyma, takie jedno lub dwudniowe wypady. W większości to był Beskid Śląski i Żywiecki, były też Góry Świętokrzyskie. Teraz nawet takie niskie góry są - póki co - moim niespełnionym marzeniem bo moje biodra się buntują ;) ale chociaż jakiś mały spacerek w tych pięknych okolicach, posłuchać szmeru strumyka, szumu drzew, poczuć ten zapach i klimat, nasycić oczy tymi pięknymi widokami..uwielbiam to :)
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Miejscowości uzdrowiskowe które chcemy odwiedzić

Post autor: Bietka »

O Horyńcu niewiele pisze się bo właściwie nie ma tam nic ciekawego a jednak spędziłam tam cudowny czas. Tam po prostu w polu stoi Dom Zdrojowy, wokół trochę lasu, łąka, mała wioska w pobliżu. zabiegi za to wspaniałe, borowina zawijanie a nie jakieś plastry, ćwiczenia w siarkowym basenie, wspaniała opieka i super baza zabiegowa, nowoczesna, elegancka. Kuracjusz czuje się tam jak ktoś naprawdę ważny. Oprócz tego świetnie zorganizowany czas wolny, wycieczki po Roztoczu, program rozrywkowy, ognisko zabawy itd. czego chcieć więcej. Ludzie się integrują bo nie są rozproszeni, bawią się w jednym miejscu ( no może w dwóch)
Chętnie tam wrócę , byłam latem, było sielsko i anielsko.
pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Miejscowości uzdrowiskowe które odwiedziłem...

Post autor: jacky6 »

a do których się od pewnego czasu ponownie przymierzam to -

Pavel Banya...

zajrzałem tam kilka lat temu, niestety, jeszcze fotoaparatu nie miałem...

ale kto wie, może ponownie mnie tam zobaczą...

bo sobie pewne informacje przygotowalem...

:mrgreen: .... :ugeek:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Miejscowości uzdrowiskowe które chcemy odwiedzić

Post autor: Atina »

Biedka fajnie opisałaś pobyt w Horyńcu :)
Myślę że to bardzo fajne miejsce aby spędzić tam czas na pewno latem dla typowego "mieszczucha"takiego jak ja cisza,spokój itp :lol: tak chcę tam kiedyś być!!!
Wiem ,że mój fundusz ma tam podpisany kontrakt.
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Miejscowości uzdrowiskowe które chcemy odwiedzić

Post autor: aqula »

agunia3 pisze: Aqula bardzo Ci dziękuje :) Gdy miałam 10 lat to miałam po raz pierwszy wyjechać na kolonie właśnie nad morze ale wylądowałam w szpitalu i do tej pory nie byłam ani na koloniach ani nad morzem - na kolonie już nie pojadę ;) więc może nad morze w końcu się uda :)
A w góry jeździłam dużo jako nastolatka, na rajdy górskie z zakłady pracy mojego ojczyma, takie jedno lub dwudniowe wypady. W większości to był Beskid Śląski i Żywiecki, były też Góry Świętokrzyskie. Teraz nawet takie niskie góry są - póki co - moim niespełnionym marzeniem bo moje biodra się buntują ;) ale chociaż jakiś mały spacerek w tych pięknych okolicach, posłuchać szmeru strumyka, szumu drzew, poczuć ten zapach i klimat, nasycić oczy tymi pięknymi widokami..uwielbiam to :)
To u mnie jest tak z górami dopiero kilka lat temu byłam pierwszy raz w górach,tak na chwilę ...Krynica, Zakopane (jedynie kawa z widokiem na "śpiącego rycerza", bo pogoda nie dopisała) Chciałabym kiedyś do sanatorium w góry pojechać, ale z chodzeniem po górach to bardzo podobnie jak u Ciebie, raz że biodra się buntują, a dwa kręgosłup i kolana też już pomału dostają w kość - niestety :? ale tak jak piszesz nawet dla widoków warto :)
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Miejscowości uzdrowiskowe które chcemy odwiedzić

Post autor: bozenkagr »

Bietka, też byłam w Horyńcu w 2012 r. i też bardzo miło wspominam ten czas, a byłam aż 28 dni na rehabilitacji. To wspaniałe miejsce zwłaszcza dla ludzi z dużych miast, pragnących odpocząć. Powietrze, które aż zatyka, lasy sosnowe, stare ogromne, dziki, które podchodzą pod sam ośrodek, różnorodne ptaki, które swym śpiewem budzą skowronki, jedzonko, po którym przytyłam 3 kilo ( byłam przekonana że to waga się zepsuła) no i zabiegi, naprawdę rewelacyjne. Kąpiele siarkowe o takim stężeniu siarki, że zapach przecudowny, borowina, której nie żałują. Wszystko wydobywane na miejscu. Inne zabiegi też na wysokim poziomie. Okolica urokliwa, a jeśli ktoś jest zmotoryzowany, pięknych i ciekawych miejsc nie brakuje. Potańczyć też jest gdzie, więc wszystko o czym marzy kuracjusz. No i oczywiście miłe towarzystwo, ale o to musimy już zadbać sami. 28 dni zleciało bardzo szybko. Nie jest to kurort, ale i tak chętnie bym tam wróciła. polecam
muszę dodać, całe pola kwitnącego rzepaku - coś pięknego. :) :) :) :kwiat:
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Miejscowości uzdrowiskowe które chcemy odwiedzić

Post autor: madzia »

polecam Polanczyk w Bieszczadach,jest piekny i chciałoby sie tam wracac,niestety mnie uszczęśliwili wyjazdem do Swieradowa ale mysle,ze to tez gory i tez bedzie fajnie,pozdrawiam
kasia+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 221
Na forum od: 08 cze 2014 20:14
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Miejscowości uzdrowiskowe które chcemy odwiedzić

Post autor: kasia+ »

witam , a mi się marzy Muszyna - blisko do Krynicy, Nowego Sącza, Rytra ... . Czekam na termin /sierpień-wrzesień / i mam nadzieje że to właśnie będzie - Muszyna.
ODPOWIEDZ