Wysowa- Zdrój i okolice

kasiula99
Posty: 3
Na forum od: 10 lip 2014 14:25
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: kasiula99 »

witam,od 02-08-2014 mam zaplanowany pobyt w sanatorium,czy ktos udzieli mi info jak tam jest i co potrzebuje zabrać ze sobą. :?: :D
forumowicz

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: forumowicz »

Witaj Kasiula99 :D Pytasz jak tam jest , tam jest ujmując w jednym słowie CUDOWNIE.Obejrzałaś już zdjęcia , to takie małe wprowadzenie .Wysowa-Zdrój jest idealną miejscowością gdzie wypoczynek łączymy z regeneracją ciała. Wysowa znajduje się w dolinie, z trzech stron otoczona wzniesieniami górskimi dla krótszych czy też dłuższych wędrówek.W parku piękna pijalnia , Park wodny z basenem , muszla koncertowa , Stary Dom Zdrojowy z restauracją ,śliczna fontanna a przy głównej ulicy karczmy regionalne ( super przysmaki ziemi łemkowskiej ).Można podjechać do zalewu Klimkówka na ;) plażing :lol: :lol: Blisko na Słowację (można spacerkiem dojść do granicy). Wybierasz się do Wysowej w sierpniu wiec niestety ominie Cię 18-20 lipca Międzynarodowe Święto Kultury Łemkowskiej Amfiteatr „Watra” w Zdyni ,ale już 17 sierpnia Biesiada z muzyką country w parku w Wysowej , 24 sierpnia 55 Lat „Uzdrowiska Wysowa” impreza plenerowa ....i wiele innych atrakcji .A już cykliczne Święto Rydza we wrześniu to dwa dni atrakcji , myślę że przydadzą się te wiadomości potencjalnym kuracjuszom .Są tu stadniny koników huculskich można zorganizować przejażdżki bryczkami .No i co dla mnie zawsze ważne jest tu nie tak gwarno i tłoczno jak w pobliskiej Krynicy .Gratuluję wyjazdu i życzę tylko pięknej słonecznej pogody :D :kwiat: :kwiat:[ obrazek zewnętrzny ]wnętrze karczmy łemkowskiej .[ obrazek zewnętrzny ] Pijalnia.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: anusia153 »

[ obrazek zewnętrzny ] stary dom zdrojowy

[ obrazek zewnętrzny ] park zdrojowy

[ obrazek zewnętrzny ] muszla koncertowa

[ obrazek zewnętrzny ] widok z balkonu "Biawena"
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: anusia153 »

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]
Wysowa jest to miejscowość dla tych, którzy cenią ciszę i spokój, kontakt z przyrodą i piękny krajobraz,oddalenie od ruchliwych tras komunikacyjnych i brak przemysłu w najbliższej okolicy to dodatkowe walory tego kurortu . Jest dużo wyznaczonych tras turystycznych i ścieżek spacerowych.
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: Jasmina55 »

Anusia153 :kwiat:
Piękne zdjęcia,też jestem wielbicielką Wysowej,
i jak tylko mam okazję to tam wracam.
Pozdrawiam :kwiat: :serce: :kwiat:
kasiula99
Posty: 3
Na forum od: 10 lip 2014 14:25
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: kasiula99 »

witaj smuga,dzięki za info i zdjęcia,przepiękne krajobrazy i widoczki.pozdrawiam :kwiat: :D :D
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: anusia153 »

Co warto zwiedzić będąc w Wysowej. Na pewno Szlak Architektury Drewnianej, wiele najcenniejszych i najciekawszych zabytkowych obiektów znajduje się w najbliżej okolicy Wysowej , w okresie letniego sezonu turystycznego są udostępnione do zwiedzania .

miejscowości w okolicy Wysowej znajdujące się na Szlaku Architektury Drewnianej: Brunary Wyżne, Czarna, Czyrna,Gładyszów,Hańczowa Konieczna, Kwiatoń, Łosie,Ropa,Skwirtne,Szymbark, Uście Gorlickie, Wysowa-Zdrój, Zdynia.

Nie wszystkie obiekty udało mi się zwiedzić , może kiedyś dokończę zwiedzanie ....
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: anusia153 »

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ] ikonostas

według mnie jedna z najpiękniejszych cerkwi na szlaku to Cerkiew św. Paraskewy w Kwiatoniu – dawna łemkowska cerkiew greckokatolicka.
Należy do najlepiej zachowanych cerkwi łemkowskich w Polsce.
W 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: anusia153 »

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

kolejna na szlaku architektury drewnianej
Czarna - dawna cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem św. Dymitra obecnie użytkowana jako kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy będący filią parafii w Brunarach.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wysowa- Zdrój i okolice

Post autor: anusia153 »

DSC_6254 skwirtne.jpg
kolejna perełka na szlaku - Cerkiew filialna greckokatolicka św. św. Kosmy i Damiana w Skwirtnem (obecnie kościół filialny rzymskokatolicki) zbudowano w 1837 r. Jest to jedna z piękniejszych cerkwi zachodniłemkowskich.
ODPOWIEDZ