Cieplice i okolice

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Cieplice i okolice

Post autor: Suzen »

Dziadku Z dziękujemy za piękne fotki z wakacyjnych wędrówek. :kwiat: :) 8-)
Z pewnością przybliżysz innym te nieznane miejsca,krajobrazy,zabytki...i zachęcisz do wojaży. :) :D ;)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Cieplice i okolice

Post autor: p-siak »

grzegorzgg67 pisze: 31 gru 2017 13:17 Dziad_ku dziękujemy i szacunek.Jesteś przykładem do naśladowania.Inni tylko pytają, pytają...A po powrocie
trzech słów nie napiszą.Pozdrawiam.
Witam Dzia_dku, przepraszam za literówkę.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Blondi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 995
Na forum od: 23 mar 2014 00:51
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Cieplice i okolice

Post autor: Blondi »

Witam bardzo piękne zdjęcia ,będę w Casparze,grzaniec obowiązkowo a i tereny wokół Cieplic bardzo ciekawe,nuda nie zagrozi.
Dziękuję za ciekawe wpisy wzbogacone fotkami..
Już wiem ,że dobrze wybrałam. :serce:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Cieplice i okolice

Post autor: Atina »

:kwiat: Dziadku piękne zdjęcia :kwiat: ...Cieplice moje marzenie :roll: być może NFZ zrobi prezent jak nie :roll: to prywatny wyjazd na wywczasy :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Cieplice i okolice

Post autor: sztani »

https://www.youtube.com/watch?v=gQ_YaP_DudQ
nowy cykl o uzdrowiskach TVP Wrocław
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Cieplice i okolice

Post autor: Zbigniew- I »

Jeszcze tydzień i będę w Agacie, już nie mogę się doczekać podziwiania uroku Karkonoszy w zimowej szacie. NFZ spełnia czasem marzenia. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Cieplice i okolice

Post autor: Dzia_dek »

Dziękuję wszystkim za wiele miłych i ciepłych słów napisanych pod moim adresem. [ obrazek zewnętrzny ]
Niestety brak czasu nie pozwala mi na uzupełnienie (w takim tempie jakbym chciał)
relacji z moich wędrówek i spacerów, a jest tego materiału jeszcze trochę. A więc ...
17. Szklarska Poręba - Szrenica.
Niestety tak jak z wejściem na Śnieżkę pogoda nas nie rozpieszczała więc widoków brak. :(
Po przyjeździe do Szklarskiej proponuję zatrzymać się na parkingu przy ul. Mickiewicza.
Parking nie jest duży, oczywiście płatny, ale można w miarę bezpiecznie zostawić auto.
To dobra baza wypadowa do obejrzenia wodospadu Kamieńczyka i podejścia na Szrenicę.
P1010111.JPG
Zadziwiają nas trasy do wędrowania po tych górach. Chyba nie spotykane nigdzie więcej?
Chodzi oczywiście o ich szerokość i sposób ułożenia podłoża. Materiał różny, ale gładko.
P1010133.JPG
Jak pisałem pogoda nie pozwoliła nam podziwiać widoków. Przed nami schronisko na Hali Szrenickiej.
P1010138.JPG
Zaglądamy do wnętrza, aby chociaż na chwilkę usunąć sprzed oczu wrażenie mgły. :lol:
P1010147.JPG
Po dwóch godzinach szybkiego marszu, oczywiście z przerwą na podziwianie wodospadu Kamieńczyka,
stajemy przed budynkiem schroniska na Szrenicy. Wewnątrz tłum ludzi więc robimy pamiątkowe fotki
przy "śnieżynce" i postanawiamy wracać na dół. Ze względu na pogodę zmieniamy jednak trasę.
P1010171.JPG
cdn
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Cieplice i okolice

Post autor: Dzia_dek »

17. Szklarska Poręba - Szrenica. cd.
Fotka na dowód, że byliśmy na górze i ruszamy poszukać dobrodziejstwa techniki.
Nie dawaliśmy wiary, że Ci wszyscy ludzie w schronisku weszli tam tak jak my "z buta".
P1010161.JPG
No i znaleźliśmy. Jeszcze tylko krótki dialog z obsługą jak najlepiej dotrzeć do punktu
z którego rano wyszliśmy, bilety w dłoń i w drogę na dół.
P1010179.JPG
Wreszcie choć troszkę widoków. Ucieszyliśmy się bardzo wyjeżdżając w końcu z chmur.
P1010191.JPG
Dojeżdżamy do stacji pośredniej i tu mamy dwa wyjścia. Wysiadka i idziemy sobie zielonym szlakiem
do Rozdroża pod Kamieńczykiem, albo zjeżdżamy dalej i wracamy czarny szlakiem do Rozdroża.
Wybieramy pierwsze rozwiązanie; idziemy nieco dłużej, ale cały czas z górki. Po 5 godzinach wróciliśmy.
P1010200.JPG
Zeszłoby nam sporo dłużej gdyby pogoda nie spłatała nam figla w postaci niskiego pułapu chmur i wiatru. :(
Ale jak widać na poniższym zdjęciu są "twardziele" którym nic nie przeszkadza. Partnerka ubrana podobnie. :lol:
P1010299.JPG
cdn
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cieplice i okolice

Post autor: lawenda »

Dzia_dku dziękuję. :kwiat:
Swoimi zdjęciami przypomniałeś mi moje pobyty w Szklarskiej.
Zimowe podejścia na Szrenicę i wspaniałych ludzi z którymi miałam przyjemność spędzać ten czas. :D
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Cieplice i okolice

Post autor: Dzia_dek »

18. Szklarska Poręba - Norweska Dolina.
Wszystkim osobom, które zawitają do Szklarskiej, nawet na krótko, polecam serdecznie odwiedzenie tego miejsca.
Oczywiście, zachęcam do tego również kuracjuszy "Granitu", który leży, raptem, 150 m dalej po prawej stronie.
Wchodząc na teren tego ośrodka czujemy się tak jak w innej epoce. Te zdjęcia zostały wykonane w sierpniu.
Ciekaw jestem jak wygląda ten teren w zimowej szacie. Biel śniegu i ta niesamowita kolorystyka budynków.
Nie będę się rozpisywał na temat ośrodka, mają piękną stronę internetową więc można się sporo dowiedzieć.
Willa Oye.
Willa Oye.
Willa Hegge.
Willa Hegge.
Willa Torpo.
Willa Torpo.
Willa Urnes (biała) i Heddal.
Willa Urnes (biała) i Heddal.
No i na koniec ciekawostka. Spacerują po Szklarskiej warto zawędrować na Skwer Radiowej Trójki
i przysiąść na chwilę mając za towarzysza tego dziwnego stwora ze zdjęcia. To Karkonosz - Duch Gór.
Duch Gór - Karkonosz.
Duch Gór - Karkonosz.
cdn
ODPOWIEDZ