Ustroń

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Ustroń

Post autor: stokrotka »

ghjkl pisze:Droga pani SELENIE ja tez potrafie przepisywac inf. z internetu .Mi glownie chodzilo o park zdr.taki jak znajduje sie w a Polanicy ,Kudowie czy tez w Dusznikach i jezeli jak ktos jeszcze wspomnial trudno go urzadzic w gorach to propnuje odwiedzenie Ladka zdr. Pozdrawiam
W Ustroniu jest park tylko nikt go nie nazwał zdrojowy.Tak jak napisała smuga -terenów do spacerów jest sporo.Na małym wzniesieniu jest pijalnia wód , fontanna solankowa,wokół której są ławeczki .Niektórzy nazywają to miejsce parkiem zdrojowym -choć to nie jest typowy park.Teren ten jest w pobliżu sanatoriów -piramidek.
Nie tu znaczenia nazwa , jest gdzie spacerować.Nie tylko na Zawodziu ;)
forumowicz

Re: Ustroń

Post autor: forumowicz »

ghjkl pisze:Droga pani SELENIE ja tez potrafie przepisywac inf. z internetu .Mi glownie chodzilo o park zdr.taki jak znajduje sie w a Polanicy ,Kudowie czy tez w Dusznikach i jezeli jak ktos jeszcze wspomnial trudno go urzadzic w gorach to propnuje odwiedzenie Ladka zdr. Pozdrawiam
Dziękuję za zaproszenie , wszędzie tam byłam :) Miałam na myśli że specyfika uzdrowiska Ustroń z sanatoriami położonymi na zboczach górskich wymusiła zagospodarowanie dużej łąki na Park Zdrojowy .Bo przecież Ustroń posiada Park Zdrojowy z nową pijalnią nawiązującą do słynnych ustrońskich piramidek z ujęciem wody Zygmunt .Przed piękną oszkloną pijalnią fontanna z tryskającą solanką , działa jak tężnie a spacerując wdychamy nasycone minerałami powietrze. W parku zbudowano ścieżki spacerowe i urządzenia do ćwiczeń taka mała siłownia na wolnym powietrzu .Dodam jeszcze że wieczorkiem wszystko pięknie podświetlone robi niesamowite wrażenie . Jest pijalnia :?: .....jest :!: są fontanny :?: ...są :!: Muszla koncertowa , ławeczki , trakty spacerowe , alejki nad Wisłą ....wszystko to jest .Trzeba tylko wyjść troszkę poza obiekt sanatorium by to wszystko zobaczyć . A atrakcje Parku Niespodzianek :?: Tyle miejsc do spacerów , wędrówek na pobliskie górki można tylko pozazdrościć temu uzdrowisku .Mam wrażenie że dawno tu nie byłaś/eś :roll: Trudno porównywać i stworzyć park zdrojowy na wzór tych wymienionych przez Ciebie .Pierwsze to to , że inny teren i budownictwo bardziej nowoczesne ( brak przedwojennych obiektów sanatoryjnych ) ale jest wszystko czego może oczekiwać kuracjusz w czasie pobytu ....https://www.youtube.com/watch?v=F1y1fzWinXI .
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

Re: Ustroń

Post autor: ghjkl »

Pni Selenie dziekuje za wskazany film.Jednak pozwoli pani ze zostane przy swoim pogladzie.Uwazam ta kwestie za zamknieta. Pozdrawiam
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

Re: Ustroń

Post autor: ghjkl »

Ja bardzo przepraszam odpowiedz moja byla skierowana do pani Smugi nie do p.Selani jeszcze raz przepraszam.
nowy74
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 493
Na forum od: 17 kwie 2013 16:11
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń

Post autor: nowy74 »

forumowicz

Re: Ustroń

Post autor: forumowicz »

nowy74
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 493
Na forum od: 17 kwie 2013 16:11
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń

Post autor: nowy74 »

Witaj kruszynko :kwiat: :kwiat:
Nie bardzo rozumie - jak Ty to zrobiłaś? :shock:
Tak jak już wcześniej pisałem u mnie nie chce się pojawić żadna tabelka, żeby mazna wyslac gdzie się chce :(
Tak wiec wielkie dzięki Ci kruszynko za pomoc :kwiat: :kwiat: ;) ;) ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Ustroń

Post autor: Dzia_dek »

nowy74 pisze:Nie bardzo rozumie - jak Ty to zrobiłaś? :shock:
nowy74 wchodzisz w temat, w który chcesz wstawić zdjęcie,
naciskasz klawisz "odpowiedz". (tak robiłeś powyżej)
Tylko link każdego obrazka musisz wstawić między klamry Taga IMG.
Opisałem to w skrócie w "obrazki na forum"
Jako przykład wstawię Twoje ostatnie zdjęcie. Poniżej.
[ obrazek zewnętrzny ]
ODPOWIEDZ