Kołobrzeg - co warto zobaczyć

Kołobrzeg jako uzdrowisko.
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Kołobrzeg - co warto zobaczyć

Post autor: Maria K »

Czytałam,podejrzewam że to 1/10 z tego co jest ciekawe do zwiedzenia w Kołobrzegu.Chciała bym coś więcej. :)
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Kołobrzeg - co warto zobaczyć

Post autor: Selene »

mix pisze:. Wchodzimy do bazyliki. Przecieram oczy...,albo ja źle widzę, albo te filary są krzywe... i to krzywe jak byk !!! Bazylika jest 5 nawowa. 4 filary ewidentnie odstają od pionu. Jeden z filarów jest barwny z interesującymi freskami. :D 8-)
Mix 8-) nie wiedziałam, że byk może być... krzywy :lol:
A czy wiesz dlaczego te filary są krzywe :?:
Romantyczna jest legenda o tym, że kolumny symbolizują zakochaną parę, której rodzice nie pozwolili się pobrać rozdzielając ich na zawsze przed budynkiem katedry. Rodziny rozdzielonych kochanków spotkały później liczne nieszczęścia spowodowane karą boską za przerwanie miłości. Chcąc przebłagać Boga ufundowali w kościele liczne malowidła, a wśród tych wymalowanych na kolumnach znajdowały się podobizny rozdzielonych młodych i teraz kolumny nachylają się do siebie żeby młodzi mogli połączyć się chociaż po śmierci. Tyle legenda.
A prawda jest taka, że odchylenie tych 4 kolumn od pionu wynosi ca 60 cm i jest spowodowane podmokłymi gruntami, na których osadzony jest kościół.
forumowicz

Re: Kołobrzeg - co warto zobaczyć

Post autor: forumowicz »

Selene, ja również słyszałem o tej legendzie. Oczywiście prawda jest taka jak piszesz..., to podmokły grunt spowodował że takie są skutki. Z pewnością warto zajrzeć do tej bazyliki. Pozdrawiam.

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]
ODPOWIEDZ