Ciasta-sprawdzone przepisy

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: Niania »

danusia57 pisze:Witam :D ,bardzo proszę kuchareczki aby pisać przepisy sprawdzone,a nie takie z netu.

Niania :D napisz opinie czy ciasto wyszło z podanego wyżej przepisu,a zdjęcie swojego ciasta wstaw,pozdrawiam Danusia
Witam .Ciasto wyszło doskonale. a zdjęcia nie dam bo i ciasta już niema. pozdrawiam
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4557
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: rybka »

Ciasto drożdżowe bez wyrabiania piekłam wg przepisu:
"Składniki
4, 5 szkl. mąki pszennej
3/4 szkl. cukru
4 roztrzepane jajka
1 szkl. oleju
3/4 szkl. letniego mleka
10 dkg. drożdży
rodzynki
szczypta soli
Kruszonka
50 g masła
1/2 szkl. mąki
1/3 szkl. cukru
Na dno szerokiej miski stopniowo kruszę drożdże. Następnie daję cukier, roztrzepane jajka, olej, letnie mleko, przesianą mąkę i sól. Należy zachować taką samą kolejność składników, jak w przepisie. Produkty dajemy warstwowo, równomiernie na całej powierzchni miski. Miskę przykrywam lnianą ściereczką, zostawiam w ciepłym miejscu i zapominam na trzy godziny.
Po tym czasie krótko mieszam zawartość miski. Wykładam na blaszkę, na wierzchu ciasta rozcieram kruszonkę. Piekę około 35 minut, w temp. 180 stopni."
Na ciasto można dać owoce pod kruszonkę ale bez dodatków też jest pyszne - ja lubie jeszcze z samymi migdałami w płatkach na wierzchu ciasta.
Smacznego! :D
[ obrazek zewnętrzny ]
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: danusia57 »

Witaj :D rybka,fajny przepis :kwiat: bo nie trzeba wyrabiać :lol: a tego nie lubię :( ,w najbliższej przyszłości zrobię ciasto drożdżowe z Twojego przepisu i pochwalę się jak wyszło,cieplutko pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: forumowicz »

witam,
MaKa1 znalazłam Twj przeps na sernik gotowany
MaKa1 » 16 lis 2015 12:53
SERNIK GOTOWANY( wypróbowany wiele razy):
piszesz, ze powinien być garnek specjalny... czyli jaki? a mogę zrobić masę w garnku w kąpieli wodnej? bo ja się boje ze ta masa serowa w zwykłym garnku mi się przypali.
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4557
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: rybka »

Oj tak, przepis rewelacja :lol: Koniecznie wypróbuj Danusiu :) Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: Atina »

Kruszynko ja też z tych anty -cukiernków jestem :lol: :roll: :lol:
Ale jak to mówią podróże kształcą to i mnie kulinarnie deko uniosły :) super dobry i łatwy serniczek , w tym roku super łatwa i przepyszna szarlotka.
I wszystko na ścieżkach sanatoryjnych mnie ...oświeciło :D
Jeśli będzie ktoś zainteresowany podam przepisy,ale Wy takie wytrawne kuchareczki jesteście :? że te mojej przepisy... :roll:
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: danusia57 »

Atina :kwiat: masz rację ,,podróże kształcą'',mój syn antytalent :? do pieczenia(o gotowaniu nie wspomnę) przysłał mi przepis swojego pierwszego ciasta:
Ciasto bananowe
1 szkl mąki,
1 szkl cukru,
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
1 jajko,
4 banany,
szczypta cynamonu,
5 łyżek oleju
Rozgnieść banany widelcem,dodać cukier,miksować,następnie dodać resztę składników,wymieszać.
Piec 40 minut w 180 stopniach

Może połknie bakcyla i będzie piekł też inne ciasta :lol: :lol:
forumowicz

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: forumowicz »

Atina pisze:Kruszynko ja też z tych anty -cukiernków jestem :lol: :roll: :lol:
Ale jak to mówią podróże kształcą to i mnie kulinarnie deko uniosły :) super dobry i łatwy serniczek , w tym roku super łatwa i przepyszna szarlotka.
I wszystko na ścieżkach sanatoryjnych mnie ...oświeciło :D
Jeśli będzie ktoś zainteresowany podam przepisy,ale Wy takie wytrawne kuchareczki jesteście :? że te mojej przepisy... :roll:
Ja Atinko juz dawno nie bawię się w pieczenia ciast ,no może jakiś sernik raz na rok ;) i szarlotkę dokładnie tak jak Ty. :D
Jest teraz taki wybór i taka jakość ,ze nie czuję takiej potrzeby.
Po za tym taniej w domu nie będzie przy kosztach produktów: ,gazu,prądu ,wody ,środków czystościowych ,a ile bałaganu i po co mi to jak może być lekko i przyjemnie? :D Wolę czas spędzony w kuchni spożytkować inaczej. :)
Pozdrawiam serdecznie :kwiat: :D
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: danusia57 »

Jeszcze kilka dni i zacznie się pieczenie ciast :D :D Jaki jest Wasz repertuar,co będziecie robić,pochwalcie się :lol: :lol:
Awatar użytkownika
MaKa1
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4157
Na forum od: 12 mar 2013 20:06
Oddział NFZ: Opolski

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: MaKa1 »

Jeszcze nie wiem co będzie pieczone na święta,ale podaję przepis na ciacho ,które upiekłam wczoraj....
jak się uda to później wstawię zdjęcie.
CYTRYNOWIEC:
upiec biszkopt z czterech jaj,następnie robimy masę.
MASA:
3 budynie śmietankowe z cukrem gotujemy w 1 litrze wody dodając 3/4 szklanki cukru,jedną galaretkę cytrynową i sok z 1/2 cytryny.Ostudzić i utrzeć mikserem z kostką masła.Masę wykładamy na upieczony biszkopt.Wkładamy do lodówki.
Teraz ubijamy 1/2 litra śmietany 30-36 % ,dodać ok 1/2 szklanki cukru pudru+ żelatynę(4-5 łyżeczek rozpuścić
w około pół szklanki gorącej wody) i sok z 1/2 cytryny.Ubitą śmietanę z cukrem,żelatyną i sokiem
wyłożyć na biszkopt z masą.
Wycisnąć sok z jednej cytryny i w soku moczyć herbatniki Petit i układać na placek.Pozostały sok podgrzać z cukrem pudrem robiąc lukier i polać po ciastkach...można też zrobić polewę.
Smacznego :kwiat:
ODPOWIEDZ