Desery różne

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
forumowicz

Re: Desery różne

Post autor: forumowicz »

Ale śmieszne ;) z deserami z dyń trzeba uważać niooooooooo :o :lol: :lol: :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Desery różne

Post autor: medi »

[email] <foch> :evil:
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Desery różne

Post autor: danusia57 »

Medi,ja nie robię deserów z dyni,ale popytam koleżanek.Wiem że robią dżemy :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Desery różne

Post autor: Felice »

składniki (na długą keksówkę ok.12x40 cm lub prostokątną blaszkę ok. 23x30 cm) : Najlepiej, by wszystkie składniki miały pokojową temperaturę. - 2 szklanki startego na tarce lub malakserem miąższu z dyni ( tylko tej jędrnej części bez pestek) - 2,5 szklanki mąki - 4 jajka - pół szklanki roztopionego, ostudzonego masła lub oleju - 2/3 szklanki cukru - półtorej łyżeczki proszku do pieczenia - łyżeczka cynamonu (można pominąć) - 3 łyżki posiekanych orzechów włoskich lub laskowych - 3 łyżki rodzynek - ew. cukier-puder do posypania ciasta Piekarnik ustawić na 170 st. W pierwszej misce ubić jajka z cukrem na pienistą masę. Pod koniec ubijania, cienką strużką wlać roztopione masło lub olej, dodać startą dynię. Jeśli dynia ma dużo soku, można ją lekko odcisnąć. W osobnej misce zmieszać mąkę, proszek do pieczenia, cynamon, bakalie. Mokre składniki dodać do suchych i wymieszać łyżką, niezbyt porządnie ( to ważne, porządnie wymieszane lubi zakalec). Blaszkę wysmarować masłem i wysypać tartą bułką lub wyłożyć papierem do pieczenia. Piec ciasto ok. 45-55 minut. Kiedy patyczek od szaszłyków wsadzony w ciasto, po wyjęciu jest suchy, placek jest gotowy. Ostudzić w lekko uchylonym piekarniku, wyjąć z formy i posypać cukrem-pudrem.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Desery różne

Post autor: Felice »

Ja robię też lukier dyniowy:
0,5 szklanki cukru-pudru
1 łyżka mleka
2 łyżki purée z dyni
2 łyżki masła
1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
0,5 łyżeczki cynamonu (lub ulubionej mieszanki do piernika, grzańca lub szarlotki)
Wystarczy to tylko ugotować w garnku z grubym dnem i ozdabiać wszelkie ciastka,a najlepiej Bożonarodzeniowe pierniki.
Częstować koleżanki,żeby im [pupa] rosła :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Desery różne

Post autor: forumowicz »

Madi nie fochaj się ;) :lol: Słoneczko mnie prowokuje :lol: dopisz jeszcze y do postu. :? :o
O juz masz przepisy na deserek od koleżanek :) :kwiat:
Pozdrawiam :kwiat: :serce:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Desery różne

Post autor: medi »

Focham się i już :evil: :evil: :evil:
Felice jutro spróbuję zrobić ciasto choć talent to ja mam tylko do robienia tortów :roll: ..ale może się uda .A jak zrobi się zakalec to ...zawiozę go do Warszawy ;) :twisted: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Desery różne

Post autor: Felice »

Przyjedź nawet z zakalcem,czekam.
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27697
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Desery różne

Post autor: Princi »

Medi :kwiat: ja osobiście lubię zakalca :) ;) :lol: :lol:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Desery różne

Post autor: medi »

Dziwne ,prawie wszyscy lubią zakalca :? a jak się trafi to ja go muszę zjeść (co by się nie zmarnował ) :oops:
ODPOWIEDZ