,,Wspomagacze''przy przeziębieniach -przepisy

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
forumowicz

Re: ,,Wspomagacze''przy przeziębieniach -przepisy

Post autor: forumowicz »

:lol: :lol: :lol: Stara babka :o :o :serce: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ,,Wspomagacze''przy przeziębieniach -przepisy

Post autor: Sloneczko »

Eeeech Kruszynko :kwiat: jakoś to będzie ;) :lol:
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: ,,Wspomagacze''przy przeziębieniach -przepisy

Post autor: danusia57 »

Witam :D
Najważniejszym składnikiem musztardy jest gorczyca biała i czarna,która ma właściwości zdrowotne od lat doceniana w medycynie naturalnej:
-gorczyca biała ,dobra jest na zatoki,na bóle reumatyczne itp
- gorczyca czarna,na bóle reumatyczne itp
Więcej o zdrowotnych właściwościach gorczycy przeczytaj szukając w necie ,,Gorczyca-właściwości zdrowotne''

Moczenie nóg w gorącej wodzie z dodatkiem musztardy sarepskiej lub rosyjskiej stosuję od wielu lat i jak pisałam katar mam mniejszy i krócej choruję :D .
Leon musztarda dobra jest też jako dodatek do mięs,do sosów itd ale jedząc ją gdy masz katar???? to nie wiem czy pomoże
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: ,,Wspomagacze''przy przeziębieniach -przepisy

Post autor: danusia57 »

Kiedy jesteśmy zziębnięci,mamy dreszcze,łamanie w kościach,możemy zastosować kąpiel imbirową
2-3 łyżeczki sproszkowanego imbiru zalać litrem zimnej wody i ogrzewać na małym ogniu,nie dopuszczając do wrzenia.Gdy woda nabierze żółtego koloru,wlewamy otrzymany napar do wanny z ciepłą wodą.Imbirowa kąpiel nie może trwać dłużej niż 15 minut.Po niej najlepiej położyć się do łózka :D
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: ,,Wspomagacze''przy przeziębieniach -przepisy

Post autor: Niania »

Danusia a masz sprawdzony przepis na bezsenne noce ;) :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: ,,Wspomagacze''przy przeziębieniach -przepisy

Post autor: Atina »

Niania pisze:Danusia a masz sprawdzony przepis na bezsenne noce ;) :kwiat:
Ooo bardzo dobry temat...na czasie :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: ,,Wspomagacze''przy przeziębieniach -przepisy

Post autor: danusia57 »

Witajcie :D ja jeszcze nie mam problemów ze spaniem,bo pracuję i usypiam zanim położę głowę na poduszkę :lol: :lol:
Ale poważnie :D ,zaczerpnęłam łyk wiadomości z książki ,,Być zdrowym'' autor: Ursula Mohr i Michael Mohr (wyd z 2001r),podają kilka rad na zaburzenia snu:
- właściwa jakość materaca
- kąpiel w wodzie o temp 15 stopni,
- wieczorne chodzenie po wodzie(zanim to zrobimy,stopy mają być ciepłe),
- kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem olejków eterycznych
mieszanka: 5 kropli lawendy,2 łyżki olejku z pestek dzikiej róży, po 3 krople olejku różanego i rumiankowego.Po 15 minutowej kąpieli,trzeba od razu położyć się do łóżka
- wypić przed snem szklankę piwa- zawarty tam chmiel powoduje zmęczenie,
- herbatka z chmielu,zalej szklanką wrzątku garść świeżych lub suszonych szyszek chmielu.Po 10 minutach odcedź napar i osłódź miodem i wypij przed snem,
- łyk napoju z dodatkiem octu jabłkowego uspakaja nerwy.2 łyżeczki octu mieszać z taką samą ilością miodu i pić przed snem,
- wieczorem jedz tylko lekkostrawne pokarmy.
- przed snem nie pij alkoholu i kawy,
-filiżanka mleka z łyżeczką miodu przed snem,
- rozgrzana cebula z mlekiem,przed wypiciem cebule wyjąć,
-kozłek lekarski ma uspokajające działanie jako dodatek do kąpieli jak i dodatek do herbaty
Do kąpieli:2 łyżki korzenia na litr wrzącej wody,gotować tę mieszankę przez 10 minut.Po odcedzeniu dodać do kąpieli.
Na herbatę,zalewamy 1 łyżeczkę kwiatów kozłka szklanką wrzącej wody.Po 5 minutach napar odcedzamy,można posłodzić miodem i wypić.

Jeszcze gdzieś :oops: mam książeczkę z lekami homeopatycznymi,jeżeli ,,wierzycie'' w takie leczenie to poszukam(przetrząsnę biblioteczkę :lol: )
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

,,Wspomagacze''nie tylko przy przeziębieniach -przepisy

Post autor: jacky6 »

danusia57 pisze:
Witajcie :D ja jeszcze nie mam problemów ze spaniem,bo pracuję i usypiam zanim położę głowę na poduszkę :lol: :lol:
Jeszcze gdzieś :oops: mam książeczkę z lekami homeopatycznymi,jeżeli ,,wierzycie'' w takie leczenie to poszukam(przetrząsnę biblioteczkę :lol: )
Fajoskie - aczkolwiek od kilku pokoleń nie tylko w mojej familii jednym z najlepszych usypiaczy jest grzany browar z stosownymi dodatkami ...
nawet baranów do zaśnięcia nie trzeba licznikować :-)

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: ,,Wspomagacze''przy przeziębieniach -przepisy

Post autor: Atina »

A co mi tam spróbuję a co mi tam :P :roll: :lol: chmiel na gorąco...aczkolwiek smakoszem tego trunku nie jestem.
Mogę do niego dodać cukier ? miód? :roll:
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: ,,Wspomagacze''przy przeziębieniach -przepisy

Post autor: Leon43 »

nie pić alkoholu przed snem?
niepraktyczna rada. Kieliszek czy dwa dobrej nalewki na pewno pomoże. Tak sądzę. Pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ