A może coś smacznego....ale mniej kalorycznego?

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
asiulek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4514
Na forum od: 06 cze 2014 17:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: A może coś smacznego....ale mniej kalorycznego?

Post autor: asiulek »

Danusiu, Słoneczko bardzo się cieszę, że mogły przydać się moje przepisy, naprawdę zrobiłyście mi wielką przyjemną niespodziankę :serce: buziole wielkie, jutro podam przepis na chlebek cebulowy, moje dzieci przepadają za nim :P
Awatar użytkownika
asiulek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4514
Na forum od: 06 cze 2014 17:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: A może coś smacznego....ale mniej kalorycznego?

Post autor: asiulek »

CHLEBEK CEBULOWY
woda - 250 ml
mąka żytna - 100 g
mąka pszenna pełnoziarnista -250 g
drożdże - 20 g
cukier brązowy 10 g
1,5 łyżeczki soli
2 cebule
olej 5 ml
siemię - 20 g
suszone zioła 2 łyżki, zioła takie, jakie się lubi
Cebulę kroimy w kostkę, podsmażamy na oleju na złoty kolor, potem wsypujemy zioła,siemię, mieszamy, chwilę trzymamy na ogniu, potem zostawiamy do wystygnięcia. Do miski wlewamy ciepłą wodę, drożdże, cukier i dokładnie mieszamy. Potem mąki i sól. Wymieszać łyżką dodać przestudzoną cebulę z ziołami, wymieszać i przełożyć do keksówki, zostawić na godzinę do wyrośnięcia. Piec w temp. 180 stopni ok. 60 - 80 minut. Wystudzić na kratce i.......smacznego :serce: :serce: w czasie pieczenia po kuchni roznosi się cudny aromat :shock:
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: A może coś smacznego....ale mniej kalorycznego?

Post autor: mariolaa »

Asiulek i ja skorzystałam z Twojego przepisu, bułeczki upieczone, wspaniałe, bardzo smaczne, zniknęły szybciutko, nawet mój maleńki wnusio posmakował, wygryzał czarnuszkę :). Dziękuję za przepis. :kwiat:
Awatar użytkownika
asiulek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4514
Na forum od: 06 cze 2014 17:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: A może coś smacznego....ale mniej kalorycznego?

Post autor: asiulek »

Mariolko, cieszę się, że smakują Wam wypieki z przepisów, które podałam, postaram się jeszcze coś dokładać, co u mnie w domu smakuje :P pozdrawiam i smacznego , pozdrów wnusia :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: A może coś smacznego....ale mniej kalorycznego?

Post autor: Wienia »

Zaglądnłam do przepisu na chlebek cebulowy,sprawdzic czy wszystko dałam ,jest okej na razie rośnie.
Ciekawa jestem co mi z tego wyjdzie :?:
Awatar użytkownika
asiulek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4514
Na forum od: 06 cze 2014 17:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: A może coś smacznego....ale mniej kalorycznego?

Post autor: asiulek »

Wiesiu :serce: to ulubiony chlebek moich córek :P mam nadzieję, że też będzie smakował :P pozdrawiam, daj znać jak spróbujesz :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: A może coś smacznego....ale mniej kalorycznego?

Post autor: Wienia »

Córka, zięć, wnuczek i ja czekaliśmy z niecierpliwością aż wystygnie .Jest PRZEPYSZNY.Można sam jeść ta cebulka w nim rewelacja.
Karol wnuk poprosił o jeszcze.Wiem na pewno,że będę jeszcze go piekła. Dzięki piękne za przepis warto było spróbować. :D :kwiat:
Awatar użytkownika
asiulek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4514
Na forum od: 06 cze 2014 17:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: A może coś smacznego....ale mniej kalorycznego?

Post autor: asiulek »

Słoneczko :serce: jak tam zakwas :?: wyszedł :?: piekłaś już chlebek na zakwasie :?: pozdrawiam :kwiat: :D
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: A może coś smacznego....ale mniej kalorycznego?

Post autor: Duszyczka »

Witam😃Polecam kulki mocy:
-2 szkl.namoczonych daktyli(ok.1 godz) zmielić w maszynce.2 Szklani już po zmieleniu.To jest klej do pozostałych składników i zastępuje cukier.
-1 szkl.płatków owsianych lub innych
-1 łyżka nasion chia
-ok.2 szkl.dowolnych orzechów i pestek.Najlepiej mix.Duże skladniki rozdrobić. Ja tarkuję elekryczną tarkownicą na grubych oczkach.Można blendować lub tradycyjnie w możdzierzu.
-2 łyżki kakao
-odrobina jakiegoś aromatu.Najlepiej arak.rum .wanilia.Idealnie prawdziwy rum (🍷)lub laska wanilii.
-Wszystkie składniki wymieszać .Ma być konsystencja gęstej. lepkiej masy.Jeśli będzie zbyt suche.to dodać trochę wody.Jeśli za suche- płatków owsianych.Mokrymi rękoma formować kulki nieco większe niż orzech włoski i otaczać w dowolnych skladnikach .Mogą to być te same mielone orzechy. wiórki kokosowe.kakao.płatki migdałowe....I do lodówki. Bez pieczenia.Są pyszne.eleganckie i sycące.
Można też to udoskonalać w/g własnych upodobań. Sliwki suszone.daktyle.rodzynki. Duży owoce posiekać.Można też dodawać przyprawy korzenne.Co kto lubi.
ODPOWIEDZ