Poszukiwany przepis na babkę

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
forumowicz

Poszukiwany przepis na babkę

Post autor: forumowicz »

Pamiętam jak w dzieciństwie mama moja jeszcze żyła piekła w prodiżu wspaniałe babki Niby wszystko ok coś pamiętam ale dokładnie jak to było to nie wiem ale wiem, że mąka, jajka cukier co jeszcze ? i taki cały przepis bym prosił jak ktoś ma. Wiadomo, że każdy ma jakieś swoje tajne sprawy ale tak ogólnie co i jak to bym ładnie poprosił o taki przepis :)
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poszukiwany przepis na babkę

Post autor: Celinka52 »

milenista pisze:Pamiętam jak w dzieciństwie mama moja jeszcze żyła piekła w prodiżu wspaniałe babki Niby wszystko ok coś pamiętam ale dokładnie jak to było to nie wiem ale wiem, że mąka, jajka cukier co jeszcze ? i taki cały przepis bym prosił jak ktoś ma. Wiadomo, że każdy ma jakieś swoje tajne sprawy ale tak ogólnie co i jak to bym ładnie poprosił o taki przepis :)
Proszę, przepis na babkę mi zawsze wychodzi, łasuchy ciągle proszą o jej upieczenie, ale ostrzegam- musza być tradycyjne ,, statki,,- tzw. ..donica do ucierania i ucieramy ręcznie, nie mikserem. To pieczemy: 1 masło lub margaryne utrzeć z 1 szlanką cukru pudru. 2 szklanki maki tortowej zmieszać z 1 małym proszkem do pieczenia. Gdy masło z cukrem sa utarte- dodawać stopniowo mąke i jaja - razem 5 sztuk- ciągle ucierając. Na koniec- 3 łyzki soku z cytryny i otarta skorka z cytryny- ale cytryna i sok niekoniecznie, jesli ktos nie lubi. Ja blache do babki smaruje margaryna i wysypuję bułką tartą. Piec ok. 1 godz. w temp. 180 st.- bez nawiewu. To jest właśnie tradycyjna babka tzw. ,,piaskowa,,
forumowicz

Re: Poszukiwany przepis na babkę

Post autor: forumowicz »

No miodzio o coś takiego mi chodziło własny przepis a nie pisany przez tzw blogerów itd., bardzo dziękuje :)
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poszukiwany przepis na babkę

Post autor: Celinka52 »

milenista pisze:No miodzio o coś takiego mi chodziło własny przepis a nie pisany przez tzw blogerów itd., bardzo dziękuje :)
Proszę bardzo, mam nadzieję,ze go wykorzystasz, naprawdę polecam.
forumowicz

Re: Poszukiwany przepis na babkę

Post autor: forumowicz »

Jasne ,dziś zamówiłem nowy prodiż nie miałem go od lat w piątek będzie do poniedziałku zrobimy wg przepisu mniam mniam , dzięki raz jeszcze :)
ODPOWIEDZ