Dzika róża

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Dzika róża

Post autor: mariolaa »

Moje pytanie - jak należy suszyć dziką różę, ona ma w środku ziarenka czy to wybierać? Może ktoś suszył bardzo proszę o podpowiedź jak najlepiej to zrobić. A może inne przetwory z róży?
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Dzika róża

Post autor: smuga »

Co można zrobić z dzikiej róży ? dużo :D np.dżemy, soki, syropy,wino , nalewki. Jeśli chodzi o suszenie to w warunkach domowych podobno suszenie pozbawia owoce róży dużej ilości wit.C . Gdzieś to kiedyś wyczytałam i ja przerabiam najczęściej na soki i nalewki ( wina nie robię , nie przepadam ) .Sok : 1kg owoców , 20 do 30 dkg cukru , zalewam je 1 litrem gorącej wody i podgrzewam tak z 15 do 20 minut aby zmiękły ( uwaga ,nie doprowadzać do wrzenia !) . Odsączyć sok a owoce ponownie zalać ale polową wrzącej wody i powtórzyć cały proces podgrzewania tak z 10 minut . Odsączyć sok ( można odcisnąć w gazie ) połączyć z tym pierwszym , dosłodzić , dodać soku z połowy cytryny . Wlać do wygrzanych słoiczków i za pasteryzować tak z 10 minut ( ja robię w piekarniku) . Kiedyś jeszcze robiłam syrop ale wybieranie tych ziarenek , bo do syropu powinno się wybierać troszkę mnie zniechęciło . A naleweczka ;) :D tu też nie trzeba wybierać ziarenek , wystarczy obrać z szypułek , wsypać do słoja , zalać najpierw słabszym alkoholem tzn. 1/2 l wódki a następnie 1/2 spirytusu 95 % . Można użyć spirytus nalewkowy , jest taki w sprzedaży ale drożej wychodzi ;) . Zakręcamy i zapominamy na 2-3 miesiące . Ja lubię różne dodatki do nalewek i tu dorzucam parę gożdzików i skórkę z pomarańczy :D Po tym czasie zlewamy alkohol do osobnego słoja a owoce zalewam cukrem rozpuszczonym w 0,5 wody i tak ze dwa tygodnie postoi co parę dni potrząsam .Teraz łączymy te płyny i przefiltrowując rozlewamy do butelek odstawiamy w chłodne ciemne miejsce i .....zapominamy ;) na 3-4 miesiące albo i dłużej :lol: :lol: Można owoce do nalewki przemrozić ( kiedyś też tak robiłam )
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Dzika róża

Post autor: mariolaa »

smuga dziękuję za podzielenie się swoim praktycznym doświadczeniem :kwiat: :kwiat: a teraz do dzieła ;) , dużo tego nie mam ale wypróbuję przepisy :D - pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27697
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Dzika róża

Post autor: Princi »

smuga pisze: 17 paź 2017 21:50 Co można zrobić z dzikiej róży ? dużo :D np.....nalewki....
I tego bym z dziką ;) rozkoszą spróbowała :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ