Przetwory na zimę i nie tylko .......

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Przetwory na zimę i nie tylko .......

Post autor: Sloneczko »

Niedawno robiłam kiszone ogórki , teraz przetwory z jabłek, wczoraj sałatki z buraczków....Dzisiaj przed wyjsciem do pracy mój syn przytargał :o mi worek czerwonej papryki :)
Znów mam robótkę w kuchni. Lubie kuchnie jako "warsztat" mojej działalnosci kucharskiej :D i robienie przetworów na zimę sprawia mi wielką przyjemnośc.
Jednak ostatnio zaczynam kombinować i tworzyć własne przepisy, własne propozycje marynat, przypraw.... W tamtym roku paprykę robiłam w słodko kwaśnej zalewie ze sporym dodatkiem miodu. Pycha :D
Ale chce mi sie czegos innego, nowego i dobrego. Jak na razie nie mam żadnego pomysłu :D na tą paprykę a musze ją dzisiaj zrobić :shock:
Niedługo bedę miała sliwki do przerobu.... A może wy kochani macie jakies swoje ulubione receptury na dobre i zdrowe przetwory :?:
To wcale nie musza byc tylko i wyłacznie kulinaria na zimę. Moja koleżanka cały rok robi cos w słoikach ;) . A to bigos, a to fasolkę po bretońsku, mięsko pieczone lub smażone.
A później otwiera sie taki słoik i jest szybko podane do stołu :)
forumowicz

Re: Przetwory na zimę i nie tylko .......

Post autor: forumowicz »

Mam sezon wolny od przetworów :o :oops: może inni docenią te sezony z przetworami :( A więc Słoneczko przykro mi nie wesprę Ciebie .Jak strajk to strajk :evil: :lol:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Przetwory na zimę i nie tylko .......

Post autor: ewiko »

Pomimo że moje dzieci już dawno "wyfrunęły" z gniazda ja w dalszym ciągu gotuję w iście wojskowych ilościach. I ku uciesze młodych wszystko pakuję do słoików. Zupy, rosół, leczo, wszelkie sosy . W ten sposób zapracowane dzieci mają wiecej czasu dla siebie . Uwielbiam gotować, gorzej z pieczeniem słodkości :oops:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Przetwory na zimę i nie tylko .......

Post autor: Sloneczko »

ewiko pisze:Pomimo że moje dzieci już dawno "wyfrunęły" z gniazda ja w dalszym ciągu gotuję w iście wojskowych ilościach. I ku uciesze młodych wszystko pakuję do słoików. Zupy, rosół, leczo, wszelkie sosy . W ten sposób zapracowane dzieci mają wiecej czasu dla siebie . Uwielbiam gotować, gorzej z pieczeniem słodkości :oops:
:lol: Z tym gotowaniem w wojskowych ilościach widze, ze mamy wiele wspólnego...no i z tym pakowaniem w słoiki dla dzieci .....a u mnie jeszcze dla mamy ...i nie tylko :D
forumowicz

Re: Przetwory na zimę i nie tylko .......

Post autor: forumowicz »

Słoneczko raczej dla .....nie tylko ,najbardziej ;) :lol:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Przetwory na zimę i nie tylko .......

Post autor: ewiko »

Niestety, od kilku tygodni tylko dzieci korzystają z moich obiadków.
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4557
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Przetwory na zimę i nie tylko .......

Post autor: rybka »

kruszynka pisze:Mam sezon wolny od przetworów :o :oops: może inni docenią te sezony z przetworami :( A więc Słoneczko przykro mi nie wesprę Ciebie .Jak strajk to strajk :evil: :lol:
Bingo Kruszynko :D ja stawiam na maxrelaks ;) i jadę do Lądka... no chyba, że się rozmyślę i pojadę np. .... nie wiem jeszcze... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Przetwory na zimę i nie tylko .......

Post autor: Sloneczko »

kruszynka pisze:Słoneczko raczej dla .....nie tylko ,najbardziej ;) :lol:
Kruszynko :kwiat: :!: :!: ... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Przetwory na zimę i nie tylko .......

Post autor: Sloneczko »

rybka pisze:
kruszynka pisze:Mam sezon wolny od przetworów :o :oops: może inni docenią te sezony z przetworami :( A więc Słoneczko przykro mi nie wesprę Ciebie .Jak strajk to strajk :evil: :lol:
Bingo Kruszynko :D ja stawiam na maxrelaks ;) i jadę do Lądka... no chyba, że się rozmyślę i pojadę np. .... nie wiem jeszcze... :lol: :lol:
Trudno...... wsparcia nie ma :? :? ...... i tak dam sobie radę ;) :twisted:
forumowicz

Re: Przetwory na zimę i nie tylko .......

Post autor: forumowicz »

"Dob­re słowo jest łatwą przysługą niewy­magającą ani krzty poświęce­nia, a cza­sem wartą więcej niż praw­dzi­wy dob­ry uczynek. "
Carlos Ruiz Zafón

Mam dobre ukierunkowujące słowo z adresem ..................marketów :lol: :evil:
ODPOWIEDZ