Sanatorium"OAZA" Inowrocław

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ULA54
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 83
Na forum od: 02 sty 2013 11:20

Sanatorium"OAZA" Inowrocław

Post autor: ULA54 »

Witam.
W miesiącu marcu wybieram się do tego sanatorium i interesuje mnie opinia nt.tego sanatorium tj. baza zabiegowa, wyżywienie, wyposażenie pokoi oraz część kulturalno-rozrywkowa. Pozdrawiam
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium"OAZA" Inowrocław

Post autor: zebra »

Witam. Byłam na początku stycznia, komercyjnie 8 dni. Budynek jest duży , 4 piętra. Zabiegi odbywają się na 1p (suche) i -1 czyli piwnica zabiegi mokre. Dwie dobrze działąjące windy. Na zabiegi narzekać nie mo9gę , chociaż mimo ,że są masaże , prawdziwych masażystów nie ma, komu wypadnie przydział , to go wykonuje. Zabiegi wykonywane są też po obiedzie, prądowych nie można zamieniać na wcześniejszą godzinę. Co do samego budynku, pokoje w miarę, ogrzane dobrze , zaś jeśli chodzi o korytarze to różnica ok 10 st i jakieś nawiewy. Po zabiegach rozgrzewających na korytarzu można szybko wystygnąć. Stołówka moloch, 22 stoliki 8 osobowe, porcje raczej jak dla kobiet. Raz na 8 dni podano kawałek drożdżowki. Codziennie po 1 jabłku do obiadu. My jako komercyjni dostawaliśmy to samo, z tą różnicą , że do stolika było nas 4 osoby. Rewelacji nie ma bo jak do stolika zasiądzie 8 sób to bez przerwy ludzie kursują po pieczywo. Zupy mleczne rzadko i rozwodnione. Deserów żadnych, kompot. Przed obiadem stołówka porządnie wywietrzona, to i jedzenie szybko znika ;) . Część KO - są wycieczki ,czasami org jakieś prelekcje. Na świetlicy ciągle czymś handlują, wieczorem od wtorku są dancingi na baardzo śliskiej posadzce. Trudno dobrać butów bo trzeba poruszać się jak na lodzie. ;) O godz 21.45 trzeba być w ośrodku , bo żadnych bonusów czasowych nie ma. W sąsiedztwie jest kawiarnia w sanatorium Energetyk, gdzie dobrze grają i atmosfera ok. Zaznaczam , iż to tylko moje odczucia a każdy może mieć inne zdanie no i pobyt zbyt krótki , żeby dobrze ocenić. Może kiedy jeszcze się tu wybiorę ale na pewno nie zimą. Raczej wybrałabym sanatorium Przy Tężni.. Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
Awatar użytkownika
Elinka5+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 282
Na forum od: 16 lut 2015 19:55
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium"OAZA" Inowrocław

Post autor: Elinka5+ »

Czy obecnie w Oazie gra Karol ?
ULA54
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 83
Na forum od: 02 sty 2013 11:20

Re: Sanatorium"OAZA" Inowrocław

Post autor: ULA54 »

Witam.
Bardzo dziękuję za tak obszerną informację, ale jeżeliby Pani mogła jeszcze trochę napisać jak są wyposażone pokoje czy wieszaki trzeba zabrać, ręczniki itd.....Czy na terenie sanatorium jest basen? Czy kawiarnia jest czynna cały dzień? czy można zapisać się na dietę .pozdrawiam
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium"OAZA" Inowrocław

Post autor: zebra »

Witam. W pokoju dwuosobowym jest dwa łózka, lawa , czajnik , dwie filiżanki, sztućce, pufa , dwa metalowe fotele, na których są dwie tzw "poduchy" pod siedzenie i pod plecy. Telewizor z dostępnymi kanałami. .Wieszaki drewniane na stałe zamocowane w garderobie.Co do czystości wyposażenia foteli w tym akurat pokoju nie będę się wypowiadać. Są dwa ręczniki jak wszędzie. Jedynie co mi przeszkadzało to brak zasłon prysznicowych przy brodziku, co powodowało rozpryskiwaniu wody po całej łazience. Sprzątanie co drugi dzień, przed weekendem w piątek. kawiarnia czynna dopiero póżnym popołudniem. Kto gra nie wiem ale zawsze ten sam pan. Co do diet , nie wiem. Przez ulicę park do spacerów i palmiarnia. Troszkę dalej tężnie. Sklepów w pobliżu nie ma, najbliższy supermarket MILA i apteka. Reszta to już dłuższy spacer, o tej porze roku i szybko zapadającym zmroku, przy deszczowej pogodzie to dla wytrwalszych. W naszym pokoju określonym jako de lux (?) IV p , balkon i minisuszarka. O pozostałych się nie wypowiadam.Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku. :)
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium"OAZA" Inowrocław

Post autor: zebra »

Zapomniałam dopisać , że basenu nie ma, natomiast przez ulicę jest basen termalny, z powodu przeziębienia niestety nie skorzystałam. Oczywiście wejściówki płatne.
ULA54
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 83
Na forum od: 02 sty 2013 11:20

Re: Sanatorium"OAZA" Inowrocław

Post autor: ULA54 »

Ślicznie Ci dziękuję za informację, jeszcze jedno a gdzie można się zabawić, czy w tej kawiarni też są jakieś występy i czy cały dzień jest czynna, czy na dancing trzeba wykupić bilety jeżeli tak to ile kosztują.Czy z dworca PKP jest daleko sanatorium . Pozdrawiam Ula
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium"OAZA" Inowrocław

Post autor: zebra »

Witam. Odnośnie dworca , nie wiem, byliśmy samochodem. W Oazie na tańce biletów nie ma. W innych kawiarniach w weekendy są niewielkie opłaty. Ze względu na opłaty w sobotę było dość dużo ludzi z innych sanatoriów i trzeba było wcześniej rezerwować stolik bo zawsze wypada coś zamówić ;) . i tak np lampka wina 6 zł, małe piwo 8 ;) . W poniedziałki w Oazie tańców nie ma a w pozostałe dni od 19 do 22 Tańce są najbliżej kawiarnia we wspomnianym Energetyku dalej chyba Zdrojowa tzw. tramwaj (nazwa chyba określa budowę budynku). Odbywają się też tam tańce po południu tzw fajfy i wieczorem, . Przy palmiarni też jest kawiarnia z tańcami, w sanatorium Przy Tężni, pewnie też w Modrzewiu i Kujawiakach. Wszystkie te sanatoria są niewiele od siebie oddalone. O aktualnych występach i wycieczkach informują na tablicy ogłoszeń obok stołówki, tych na mieście też. Pozdrawiam.
ULA54
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 83
Na forum od: 02 sty 2013 11:20

Re: Sanatorium"OAZA" Inowrocław

Post autor: ULA54 »

Witam.
Serdecznie dziękuję, za tak obszerną informację. Wszystko fajnie tylko, żeby trafiła mi się fajna babka do pokoju to będzie już jeden duży plus.
Zastanawiam się czy brać tam dres czy tylko spodnie rybaczki i bluzki do latania na zabiegi. Czy można dogadać się z lekarzem odnośnie zabiegów na których mi zależy czy są bardzo służbiści? Pozdrawiam
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium"OAZA" Inowrocław

Post autor: zebra »

Witam. jeśli chodzi o dres czy rybaczki to już kwestia wyboru, ale raczej marzec to jeszcze nie lato , ale to już zależy też od temperamentu ;) . Można spróbować lekarzowi zasugerować niektóre zabiegi ale i tak zaleci wg schorzeń. Bardzo ważna jest osoba do towarzystwa w pokoju , z poczuciem humoru w miarę sprawna fizycznie i z pogodą ducha. Wiek nie musi być ten sam, bo nawet spora różnica a można wspaniale się dogadywać. Pozdrawiam i życzę udanego pobytu, dobranych zabiegów i miłych wspomnień. :kwiat:















w
ODPOWIEDZ