Iwonicz Klimat

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
sewer17
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 02 sie 2018 20:32
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Iwonicz Klimat

Post autor: sewer17 »

Za tydzień kończę turnus rehabilitacyjny w Hotelu Klimat w Iwoniczu przystosowanym do przyjęcia kuracjuszy z salami fizykoterapii,hydroterapii, masażu i sali gimnastycznej i mam nadzieję,że nic już mojej opinii nie zakłóci.A piszę dla tych, którzy tu się wybierają. Warunki jak na "sanatorium" bardzo dobre. Wcześniej - przed wyjazdem - naczytałem się niestworzonych głupot o tym miejscu, tak że jechałem z 'duszą na ramieniu'. Skromne pokoje (z epoki późnego Gierka) dwu osobowe z łazienką, dwa sprzyjające spaniu tapczany, biurko i duży taras od strony głównej drogi, skąd można obserwować życie Iwonicza na deptaku a także poopalać się popołudniu i szybko (w słońcu) wysuszyć pranie. Gorzej mają Ci co są zakwaterowani od strony lasu. Zaciemnienie i wieczna wilgoć i widok samych drzew. Na korytarzu są czajniki elektryczne, lodówek oczywiście brak. Najlepiej zabrać ze sobą taką przenośną turystyczną-samochodową. W upały panujące od 27 Sierpnia przyjemnie schładzały napoje i żywność.
Jedzenie jak najbardziej godne pochwały. Skromnie ale treściwie. Fakt, kapusta pekińska towarzyszy nam do prawie wszystkich dań ale nie jest to jakaś niedogodność dla podniebienia. Bardzo dobre zupy. Tylko raz kucharzowi nie udał się kotlet i od razu jak wszyscy podnieśli larmo....to na kolację dostaliśmy po kawałku pysznego jabłecznika.
Pokoje sprzątane są co drugi dzień, ręczniki i pościel są na wymianę tylko trzeba to paniom od sprzątanie zgłosić.
Dobrze urządzone sale do zabiegów; nie zauważyłem pleśni, stęchlizny ani robaków - o których wcześniej czytałem.
Na basen chodzimy do innego ośrodka jakieś 300m od naszego hotelu. Tam też w kawiarence -są najlepsze wypieki niemal przy nas pieczone!
A w ramach wolnego polecam nowo otwarty basen w Krośnie/ Bursaki/. Rewelacja. Wejście na 1,2,3 h jak i za cały dzień to 15 zł /+60 za 12 zł/.

Na osobną uwagę zasługują - Przemiłe Panie rehabilitantki! Duży szacunek dla tych Pań za uśmiech, troskę i opiekę nad pacjentami. :)

Jak ktoś jedzie autem to na miejscu obok hotelu jest parking ale za pobyt naszego auta życzą sobie 150 zł za cały turnus. Nam doradzono - duży, bezpłatny i bezpieczny parking 500m od hotelu jadąc w dół vis a vis Restauracji "Iwoniczanka" a tuż obok Pizzerii "Soprano".
W "centrum" Iwonicza funkcjonują w miarę dobrze zaopatrzone 3 sklepy spożywcze m.innymi "Groszek" i "Delikatesy Centrum.
Jak się w weekendy nudzimy można pojechać na wycieczki autokarowe do Miszkolca(cudne gorące termy),Tokaju na degustację win;
- Zakopanego z dojazdem na Słowację do gorących siarkowych wód termalnych w Vrbie.
- Budapesztu (ale ta jest b.męcząca - trwa ponad 24h)
- Lwowa ale konieczne jest posiadanie paszportu!
- oraz inne liczne wycieczki krajoznawcze /szczegóły biuro turystyczne "Mateusz" oraz "Omnibus"/.
Na zabawy taneczne "chodzi" się do "Krakowiaka" - 300 m od Klimatu.
Po kolacji należy obowiązkowo się podpisać a o 22 zameldować się w Hotelu bo potem zamykane są drzwi....

Reasumując: wyjazd uważam za jak najbardziej udany(odpukać!) i naprawdę z czystym sumieniem mogę taki 'klimat' polecić.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Iwonicz Klimat

Post autor: Fionka »

Dzieki za opinie
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Iwonicz Klimat

Post autor: Suzen »

Dziękujemy za opinię i dużo informacji oraz wskazówek. 8-)
Wynika z niej,że w "Klimacie " nie jest źle i można tam spokojnie jechać. :) ;)
forumowicz

Re: Iwonicz Klimat

Post autor: forumowicz »

Sewer , super opinia, konkretna z pewnością przyda się wyjeżdżającym - dzięki i miłego dalszego pobytu :)
sewer17
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 02 sie 2018 20:32
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Iwonicz Klimat

Post autor: sewer17 »

Sewer , super opinia, konkretna z pewnością przyda się wyjeżdżającym - dzięki i miłego dalszego pobytu :)


Dziękuję:) Zaczerwieniłem się:) Ale zadaję kłam tym bredniom, które przed przyjazdem przeczytałem na tym forum i jechałem pełen obaw.

Dodam jeszcze,że warto zainwestować po 30 zł na 2 os./pokój i pozwolić obsłudze uruchomić TV. Są nowe instalacje,łącza i obraz jest wyśmienity (mimo malutkiego ekraniku) - nic nie śnieży, nic nie smuży. Mamy do dyspozycji 20 kilka programów z naziemnej TV.
Warto wziąć laptop - Wi-Fi jest bezpłatne z b.dobrą szybkością pozwalającą bez problemu oglądać filmy :)

A tak na prawdę klimat w "Klimacie" tworzą sami kuracjusze :lol:

pozdrawiam
Kuracjuszka_08
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 09 lut 2018 19:22
Oddział NFZ: Śląski

Re: Iwonicz Klimat

Post autor: Kuracjuszka_08 »

Cześć ,właśnie dostałam skierowanie do Klimatu i fajnie że ktoś dał opinie na jego temat . I poddal pomysł z parkingiem bo w sumie to nie jest aż tak daleko a przynajmniej 150 zł zostaje w kieszeni 😊
ODPOWIEDZ