Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: smakija1 »

witam,chciałabym wtrącic tu swoje 3 grosze.
Bylam tam w maju 2017,
Ja bylam bardzo zadowolona -pokój mialąm 2 osobowy z balkonem,
pogoda dopisala ,okolica przepiękna ,co dzień piesze wędrówki po okolicy,
wycieczki autokarowe tez,ale tez mielismy wlasne autko ,
Potupac też jest gdzie ,szczególnie jak jest cieplo.
Wyżywienie,dla mnie okey,w domu tez kawioru nie jadam ,
ogólnie polecam ,w miare czysto ,zabiegi za te pieniądze tez w porządku,
mieszkaląm w Watrze,
Awatar użytkownika
Smerfetkaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 397
Na forum od: 31 mar 2017 00:14
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: Smerfetkaa »

Witam, Czy może ktoś ostatnio przebywał w tych obiektach i może przekazać jakieś świeższe informacje?
Lama69
Posty: 1
Na forum od: 24 sie 2020 20:47
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: Lama69 »

Byłem w tym roku, niedawno wróciłem i na prawdę uważam, że za tą cenę to rewelacja, a w tym czasie pandemii jest więcej ograniczeń i można by było ponarzekać, ale nie ma na co. Pozytywne komentarze sprzed kilku lat są prawie aktualne, kilka jest drobnych zmian na lepsze oczywiście, personel bardzo miły, zabiegi podobne jak w innych tego typu ośrodkach i wyżywienie nie takie złe można się najeść, jedna mała rzecz co się mi nie podoba to podwórko, ten placyk przed wejściem do Światowida te dziurawe i nierówne płyty. Każdy ma inne wymagania oczywiście, więc samemu najlepiej ocenić. A ten fakt, że ciężko jest tam znaleźć pokój, w sezonie letnim to nawet dwa lata wcześniej trzeba rezerwować, ludzie tam chętnie wracają, a to chyba najlepiej świadczy o ośrodku.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: p-siak »

Dzia_dek pisze: 29 sty 2015 16:51
bewe pisze:Może ktos coś...? ;)
Bardzo proszę.
"Gardenia", "Watra" i "Światowid" to zespół obiektów (prywatnych) pod wspólnym zarządem przyjmujący
osoby na 14 dniowe turnusy rehabilitacyjne lub na pobyty prywatne (w ramach wolnych miejsc).
Budynki położone są przy ulicy Winiarskiej (boczna ulicy Zdrojowej) w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie.
Do centrum miasteczka (PKS, kościół, sklepy, deptak itd.) jest około 1000 m.
Jednorazowo na turnus obiekty są w stanie przyjąć i zakwaterować do 130 osób. "Gardenia" i "Watra" pełnią rolę
tylko bazy noclegowej. Stołówka i zabiegi (noclegi też) w budynku "Światowid". Warto spróbować rezerwacji.
Zakwaterowanie: pokoje (nie wszystkie z balkonami) z pełnym węzłem sanitarnym i telewizorem (bezpłatnie),
dwu i trzy osobowe oraz studia 1+1 i 2+2. Z przydziału jeden ręcznik na osobę; na życzenie można otrzymać drugi.
Sprzątanie codziennie. Czajnik, żelazko i deska do prasowania dostępne na korytarzu lub półpiętrze. Lodówek brak.
Pokoje są położone od pierwszego piętra w górę. W budynkach nie ma windy.
Wyżywienie: trzy posiłki dziennie, przygotowywane na miejscu. Stołówka w "Światowidzie". Posiłki wydawane w jednej lub dwóch turach,
w zależności od ilości osób na turnusie. ( godz. śniadanie 8;30 i 9;15, obiad 12;30 i 13;30, kolacja 17;30 i 18;15).
Zabiegi też są wykonywane w "Światowidzie" w ilości dwóch dziennie od poniedziałku do piątku. Wśród zabiegów między innymi:
masaż klasyczny, kąpiel perełkowa, zabiegi "z prądami" gimnastyki indywidualne i zbiorowe. Zabiegi przydziela lekarz po badaniu.
Turnusy rozpoczynają się w soboty od obiadu, zakończenie po 14 dniach (w sobotę) po śniadaniu. W niedzielę po przyjeździe
badanie lekarskie i przydzielenie zabiegów. W czasie pobytu dwie "biesiady" (m.in. z lampką wina) na rozpoczęcie i zakończenie turnusu
oraz wycieczka autokarowa do Skansenu w Sanoku. Kuracjusz opłaca tylko wstęp, przejazd gratis.
Pobierana jest opłata klimatyczna w wysokości 36 zł od osoby za turnus.
Ocena warunków zakwaterowania i wyżywienia to sprawa indywidualna, ale "szału" nie ma. Obiekty te najlepsze czasy mają już za sobą.
Biorąc pod uwagę, że w obecnym okresie (sezon zimowy) na jednego kuracjusza przypada kwota około 60 zł
za całodzienny pobyt (wyżywienie i zabiegi) plus nocleg to nie może być inaczej. Są jednak osoby, które corocznie powracają do
tych ośrodków, a drobne niedogodności na pewno zrekompensuje pobyt w tym klimatycznym (bez względu na porę roku)
miejscu jakim jest Iwonicz Zdrój. Pozostaje mi tylko życzyć dobrej rehabilitacji i miłego pobytu.
[/quote
Pomyłka,żle usłyszałem, jadę do Świerkowego Zdroju.
Dziękuję.
Turnusyiwonicz
Posty: 1
Na forum od: 13 sty 2021 03:08
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: Turnusyiwonicz »

Szanowni Państwo,
Z tej strony Światowid Watra Gardenia

Dziekujemy za tak obszerne i pozytywne komentarze.
Na forum padło wiele pytań, mamy nadzieję że informacje zawarte na stronie internetowej będą wyczerpujące.
[moderacja]

Pozdrawiamy serdecznie, Światowid Watra Gardenia
Ostatnio zmieniony 13 sty 2021 17:27 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto treści reklamowe
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1384
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: Pancernz »

I to rozumiem ktoś naprawdę docenia kuracjusza,dziękujemy
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14425
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: GIENIA »

To prawda Pancernz ... był tam mój wujek , wrócił bardzo zadowolony ... pisałam o tym na forum .
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: andrzej1955 »

Turnusyiwonicz pisze: 13 sty 2021 03:21 Szanowni Państwo,
Z tej strony Światowid Watra Gardenia

Dziekujemy za tak obszerne i pozytywne komentarze.
Na forum padło wiele pytań, mamy nadzieję że informacje zawarte na stronie internetowej będą wyczerpujące.
[moderacja]

Pozdrawiamy serdecznie, Światowid Watra Gardenia
Witam ,jeżeli jest to Wiarygodny przedstawiciel Światowida to jest to Godne pochwały :!:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: sztani »

Będę tam w drugiej połowie maja jak wszystko dobrze pójdzie ( zdrowie ,obostrzenia) :) .miejsce zarezerwowane (udało się) Przesympatyczna Pani przyjmująca rezerwację . :) Już odliczam ;)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24585
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: ewasz »

Super Sztani, życzę by się turnus odbył i byś zaliczył go do udanych wyjazdów, pozdrawiam :serce:
ODPOWIEDZ