Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
bewe
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 165
Na forum od: 13 sty 2014 21:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: bewe »

Prosze o informacje na temat wyżej wymienionych ośrodków.Mam pojechac tam na turnus rehabilitacyjny 14-dniowy a nigdzie nie ma wyczerpujących informacji .Może ktos coś...? ;)
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: Selene »

Witaj Bewe :kwiat:

Opinię na temat Watry znajdziesz tutaj:

http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... ca#p194164

Rozumiem, że Światowid jest w Iwoniczu, natomiast w jakiej miejscowości jest Gardenia :?:

Pozdrawiam :)
bewe
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 165
Na forum od: 13 sty 2014 21:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: bewe »

Gardenia tez jest w Iwoniczu gdzieś blisko Watry i Światowida
bewe
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 165
Na forum od: 13 sty 2014 21:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: bewe »

Selene wszystkie te ośrodki znajdują sie w Iwoniczu,ty podałas mi stronke Watry w Krynicy :P Dziekuje za chęć pomocy i pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: Dzia_dek »

bewe pisze:Może ktos coś...? ;)
Bardzo proszę.
"Gardenia", "Watra" i "Światowid" to zespół obiektów (prywatnych) pod wspólnym zarządem przyjmujący
osoby na 14 dniowe turnusy rehabilitacyjne lub na pobyty prywatne (w ramach wolnych miejsc).
Budynki położone są przy ulicy Winiarskiej (boczna ulicy Zdrojowej) w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie.
Do centrum miasteczka (PKS, kościół, sklepy, deptak itd.) jest około 1000 m.
Jednorazowo na turnus obiekty są w stanie przyjąć i zakwaterować do 130 osób. "Gardenia" i "Watra" pełnią rolę
tylko bazy noclegowej. Stołówka i zabiegi (noclegi też) w budynku "Światowid". Warto spróbować rezerwacji.
Zakwaterowanie: pokoje (nie wszystkie z balkonami) z pełnym węzłem sanitarnym i telewizorem (bezpłatnie),
dwu i trzy osobowe oraz studia 1+1 i 2+2. Z przydziału jeden ręcznik na osobę; na życzenie można otrzymać drugi.
Sprzątanie codziennie. Czajnik, żelazko i deska do prasowania dostępne na korytarzu lub półpiętrze. Lodówek brak.
Pokoje są położone od pierwszego piętra w górę. W budynkach nie ma windy.
Wyżywienie: trzy posiłki dziennie, przygotowywane na miejscu. Stołówka w "Światowidzie". Posiłki wydawane w jednej lub dwóch turach,
w zależności od ilości osób na turnusie. ( godz. śniadanie 8;30 i 9;15, obiad 12;30 i 13;30, kolacja 17;30 i 18;15).
Zabiegi też są wykonywane w "Światowidzie" w ilości dwóch dziennie od poniedziałku do piątku. Wśród zabiegów między innymi:
masaż klasyczny, kąpiel perełkowa, zabiegi "z prądami" gimnastyki indywidualne i zbiorowe. Zabiegi przydziela lekarz po badaniu.
Turnusy rozpoczynają się w soboty od obiadu, zakończenie po 14 dniach (w sobotę) po śniadaniu. W niedzielę po przyjeździe
badanie lekarskie i przydzielenie zabiegów. W czasie pobytu dwie "biesiady" (m.in. z lampką wina) na rozpoczęcie i zakończenie turnusu
oraz wycieczka autokarowa do Skansenu w Sanoku. Kuracjusz opłaca tylko wstęp, przejazd gratis.
Pobierana jest opłata klimatyczna w wysokości 36 zł od osoby za turnus.
Ocena warunków zakwaterowania i wyżywienia to sprawa indywidualna, ale "szału" nie ma. Obiekty te najlepsze czasy mają już za sobą.
Biorąc pod uwagę, że w obecnym okresie (sezon zimowy) na jednego kuracjusza przypada kwota około 60 zł
za całodzienny pobyt (wyżywienie i zabiegi) plus nocleg to nie może być inaczej. Są jednak osoby, które corocznie powracają do
tych ośrodków, a drobne niedogodności na pewno zrekompensuje pobyt w tym klimatycznym (bez względu na porę roku)
miejscu jakim jest Iwonicz Zdrój. Pozostaje mi tylko życzyć dobrej rehabilitacji i miłego pobytu.
bewe
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 165
Na forum od: 13 sty 2014 21:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: bewe »

Dziadku Zbyszku bardzo dziękuję za informacje na pewno się przydadzą :) serdecznie pozdrawiam
Kuracjuszka2016
Posty: 2
Na forum od: 29 wrz 2016 12:08
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: Kuracjuszka2016 »

Szkoda tylko, że to wszystko bzdury wypisywane prawdopodobnie przez prowadzących ten obiekt. Warunki lokalowe w Gardenii - TRAGICZNE! Dla zainteresowanych mogę przesłać zdjęcia dziupli, którą dostaliśmy. Jeśli chodzi o wyżywienie CZARNA ROZPACZ. Każda kolacja i śniadanie wygląda identycznie: mrożone bułki z hipermarketu"wypiekane we własnym piecu", jak nam powiedział właściciel,czy kierownik (nie wiem bo nie pokazuje się od pierwszego dnia, kiedy to nas przywitał). Do tego 4 plasterki wędliny (między innymi salceson). Ale najgorsze są przerabiane dania np. z kapusty: na drugi dzień"kociołek", kolejny dzień"zapiekanka" znowu z tego samego. Szkoda gadać!
forumowicz

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: forumowicz »

"Szkoda tylko, że to wszystko bzdury..."
I do tego metoda kopiuj-wklej :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: Dzia_dek »

Sylaba pisze:"Szkoda tylko, że to wszystko bzdury..."
I do tego metoda kopiuj-wklej
Ponieważ jestem jedyną osobą, która w tym poście opisała te obiekty więc uważam, że ten zarzut powyżej
czyli metoda "kopiuj - wklej" dotyczy mojego wpisu. Jeśli komuś przedstawiamy taki zarzut to podajemy też
źródło z którego to, miała zastosowanie ta metoda. Jeśli nie podajemy takiego faktu to proszę w ogóle nie
zabierać głosu w dyskusji i nie stawiać bezpodstawnie takich zarzutów. Ten post został od początku do końca
napisany przeze mnie i tylko ja jestem jego autorem.
Kuracjuszka2016 pisze:Szkoda tylko, że to wszystko bzdury wypisywane prawdopodobnie przez prowadzących ten obiekt. (...)
Nie należę do osób prowadzących ten obiekt, ani nie jestem w jakikolwiek sposób z nimi związany.
Z racji tego, że często bywam w Iwoniczu poproszono mnie o to i zaglądnąłem tam na czyjąś prośbę.
Proszę popatrzeć na datę mojego postu. Minęło od tamtej pory prawie 20 miesięcy. Więc mogły nastąpić pewne zmiany,
nawet na gorsze, ale mimo wszystko, ponieważ w obydwu postach jest zarzut, że cały ten wpis to bzdury
więc bardzo
proszę opisać (bardzo dokładnie opisać) co w moim poście rozmija się z prawdą.
Poniżej jest link do zdjęć zrobionych
w czerwcu tego roku w budynku "Światowid". Po części więc widać jakie tam są warunki, (chodzi akurat o "Światowida")

http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... 80#p517170
Jeśli jest inaczej to proszę wkleić swoje zdjęcia.
Na koniec mimo wszystko pozwolę sobie na trochę ironii. Drodzy Państwo nie spodziewajcie się
za 70 zł/osobo-doba (nocleg - trzy posiłki - dwa zabiegi) w sezonie letnim luksusów hotelu. To nie ta kasa.
Za nocleg w miarę przyzwoitym pensjonacie trzeba zapłacić zapłacić 50 - 60 zł, a gdzie reszta?
Na coś się trzeba zdecydować. Wybór jest prosty. Albo kasa w kieszeni, albo "luksusy".
Kuracjuszka2016
Posty: 2
Na forum od: 29 wrz 2016 12:08
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gardenia ,Watra ,Światowid-Iwonicz Zdroj

Post autor: Kuracjuszka2016 »

Nie mówiłam o "Światowidzie" tylko o "Gardenii". A poza tym jakie może mieć Pan pojęcie o "luksusie", skoro jedynie zajrzał Pan przechodząc? Ja jestem tu od tygodnia. Jeśli jest Pan w Iwoniczu zapraszam. A przy okazji, proszę mi wierzyć, po obejrzeniu Pańskich zdjęć zrobionych w "Światowidzie", zazdroszczę osobom tam zakwaterowanym. Ponieważ piszę z telefonu nie mam możliwości technicznej aby wstawić zdjęcia ale postaram się to zrobić przy najbliższej okazji.
ODPOWIEDZ