Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Hipokryt »

sztani pisze: 19 paź 2018 08:30 jak by nie patrzeć to podróż do Wysowej istna makabra . a co dopiero ja mam powiedzieć z Trójmiasta aby być na rano (max 12.00) To podróż zajmie naście godzin jak na koniec świata :) :) . nic tylko wydać 600 złotych na paliwo (skromnie) i bramki . :) :)
Sprobuj skorzystać z PKP IC z Gdyni do. Krakow Gł a tam zaraz obok masz autobusy do samej Wysowej :D
Za bilety zaplacisz duzo mniej niż polowa wymienionej sumy za paliwo bo Twoje auto pali jak smok :lol:
Takie to wrażenie robi Wysowa jeszcze przed wyjazdem do niej :lol:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: sztani »

Same bramki w obie strony to ponad 100 złotych a czy spalanie 6,,5 /100 benzyny na autostradzie to dużo pozostawiam do oceny.
Jest taki napis na taxi u nas cytuję : 1,80 za kilometr taniej to tylko piechotą . :) A ile smok pali to nie wiem :)
Samochodem jadąc jestem nie zależny .
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: mart 36 »

Jeżeli to sanatorium w Wysowej będzie z ZUS,to ta instytucja zwróci Ci koszty dojazdu tzw kilometrówki,ja za 270km w jedną stronę otrzymałam niewiele ponad 60 zł.Osobiście polecam wyjazd własnym samochodem,dzięki temu łatwiej wyskoczyć np.w niedziele do Krynicy Zdrój :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: sztani »

Moje wyjazdy to 95 % autem znam przelicznik ,Groszowa sprawa . Ale nie to wazne ,Liczy się mobilnosc i niezależność :) dużo zwiedzam
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Hipokryt »

A nasze wyjazdy to 100% samochodem bo inna opcja jest niemożliwa ;)
Również polecam mobilność i niezależność :) a przy tym większe turystyczne możliwości spędzenia wolnego czasu.
Co do wydatków to... miło wspominam gdy 2 lata temu udało się dojechać autem do okolic Wysowej za jedyne 50 zł :D
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14481
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: ANDY12345 »

Każda droga jest dobra która prowadzi do celu a jak szybko to juz inna sprawa. Jadąc samochodem jest się bardziej niezależnym zawsze będą + i - :lol:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Hipokryt »

ewasz pisze: 18 paź 2018 19:15 Hanys, jestem pod wrażeniem.
Tak trzymaj 👍
Poproszę o dokładniejsze opisanie nowszych wrażeń z Wysowej-Zdroju gdyż moje dawno już zapomniane ;)
Interesuje mnie jaka jest tam możliwość spędzania wolnego czasu zwłaszcza teraz, czyli w niskim sezonie :D
Z góry dziękuję za pomoc :)
forumowicz

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: forumowicz »

Czy ja wiem.... sezon niski czy wysoki Wysowa to jednakowa dziura :).
Dzień krótki wiec ludziska na leśne wędrówki niewiele mają czasu w dni "robocze". Pozostaje kawiarnia w Biawenie (kicha przeokropna) lub druga w Instytucie z muzyką ale tu znów tłumy że nie ma gdzie usiąść 10 minut po 18. lub lokale na dole wsi.
albo organizowane wycieczki.. A np ja nie byłem nigdzie, raz że nie mogę zbytnio ani za daleko ani zbyt szybko chodzić a dwa to mając zabiegi "siłowe" nawet koło lub po 15 zazwyczaj jestem tak wypompowany fizycznie że sukcesem jest moje wyjście do kafeji w instytucie w godzinach wieczornych. Znów na wieś nie mam po co łazić. Nie palę,nie piję wiec po zaopatrzenie też nie musze sie martwic ani telepać. a jak mam czas to wolę siąść w auto i kopnąć sie gdzieś tak jak np wczoraj w Bieszczady na Solinę i dalej.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: sztani »

Witajcie . Może ktoś wie jakie biuro w Wysowej organizuje wycieczki dzięki za info
forumowicz

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: forumowicz »

aż zlazłem na parter na tablice zerknąc. i pisze tylko tyle
Jacek Śliwa. Biuro usług turystycznych.
ODPOWIEDZ