Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Petrosj »

iwanowa31 pisze: 10 cze 2011 14:01 Szkoda ze nie ma nic wczesniej do wysowej ja juz od 5-20 bede w krakowie i tyle godzin czekania
Mozna jechac z Krakowa do Nowego Sącza, potem do Gorlic a z Gorlic juz co godzinke jezdzą
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Petrosj »

nauczyciel pisze: 07 cze 2011 23:45 Do Wysowej można dojechać z Warszawy zachodniej autobusem Firmy MIŚ do Gorlic, a stamtąd kursują busy, świetny dojazd lub z Krakowa bezposrednio autobusem firmy Voyadzer lub z Lublina kursuje bus. Pod koniec turnusu prywatni przewoźnicy przedstawiaja oferty w recepcji, nie ma problemu
z powrotem, bo zawwze gdzies bliżej domu dojedziemy. Pozdrawiam przyszłych kuracjuszy i życzę miłego wypocynku w Wysowej WT
Jak mozna w ogole pisac o wyprawie na noc autobusem z zaznaczeniem ze jest to swietny dojazd ? Samo tluczenie sie kilka godzin w nocy autobusem, niemoznosc rozprostowania mięśni, niemoznosc skorzystania z WC a w razie potrzeby zatrzymywanie autobusu w trasie i do tego w nocy. To ma byc swietny dojazd ? I jeszcze do tego przesiadka w Gorlicach. Swietny dojazd to bylby pociagiem gora z jedna przesiadką.
Kiedys najezdzilem sie po kraju to wiem co to znaczy jazda autobusem w nocy - potem caly dzien chodzi sie zrypany, bez chęci na cokolwiek.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Petrosj »

jak by nie patrzeć to podróż do Wysowej istna makabra . a co dopiero ja mam powiedzieć z Trójmiasta aby być na rano (max 12.00) To podróż zajmie naście godzin jak na koniec świata :) :) . nic tylko wydać 600 złotych na paliwo (skromnie) i bramki . :) :)
[/quote]
Sprobuj skorzystać z PKP IC z Gdyni do. Krakow Gł a tam zaraz obok masz autobusy do samej Wysowej :D
Za bilety zaplacisz duzo mniej niż polowa wymienionej sumy za paliwo bo Twoje auto pali jak smok :lol:
Takie to wrażenie robi Wysowa jeszcze przed wyjazdem do niej :lol:
[/quote]
Ja zdecydowalem sie jechac z Warszawy 27.11.2018 pociagiem relacji Gdynia - Zakopane/Przemyśl 22:14 do Tarnowa. Wysiadam ok. 4:30 w Tarnowie i za godzine mam elektriczke do Sącza. W Nowym Saczu jestem o 7:56 i dalej autobus do Gorlic i z Gorlic do Wysowej. W Wysowej powininem byc do 11:00. Z Wawy wyjezdzam o 22:14 wiec jestem w drodze 13 godzin.
Niestety turnus zaczyna mi sie w taki dzien w ktory nie kursuje autobus z Warszawy posiadajacy WC prosto do uzdrowiska. A w pociagu choc z przesiadka, moge sie napic kawy/herbaty z termosu bez obaw ze mnie pogoni.
Jadac rano na ten autobus tez bez WC z Krakowa o 13:00 mam az 4,5 godziny obijania sie w Krakowie bo nastepne pociagi jada na Płaszow skad jest wycieczka z torbą podrozną na Glowny i dworzec autobusowy MDA.
Dodatkowo na kolei korzystam ze znizek a jak bilet kupie miesiac wczesniej mam dodatkowe 30% ulgi. Za 30 zl jestem w Nowym Saczu.

Teraz niestety poza sezonem bezposrednie polaczenia puszczaja glownie a weekendy. A moj turnus zaczyna sie w srodku tygodnia i na bezposredni autobus Krynica - Kolobrzeg lapie sie tylko z powrotem (wyjazd w piatek)
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Petrosj »

mart 36 pisze: 14 paź 2018 09:34 W Beskidzie na 2 piętrze jest wypożyczalnia. Tzn szafka z książkami. Zawsze można poczytać w tą niepogode. Na turnusie mieszkać w jedynce? Toż to szok :o nie ma nic przyjemniejszego jak integracja z ludzmi :D
Aha, czyli literatura jest na miejscu
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Petrosj »

mart 36 pisze: 14 paź 2018 17:49 Hanys ja na turnusie przed tobą byłam bo od 17.09 do 10.10.u nas tak wielkiej ciszy nie było przynajmniej nie w moim pokoju. Bo jedna z najmłodszych kuracjuszek byłam. I cały nasz turnus tez w instytucie bawił się. W Biawenie byliśmy raz tylko. A dancing przy muzyce na żywo nie odbył się brak chętnych. PS w którym pokoju mieszkasz :?:
Ciekaw jestem czy ja znow bede najmlodszy w tym sanatorium ? Rok temu bylem z NFZ tez na narzad ruchu to mimo swojej magicznej 50tki bhlrm najmlodszy. A tu ? Ciekawe. Przydalby sie jakis kompan rownolatek z wigorem
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Petrosj »

Hipokryt pisze: 15 paź 2018 19:09 Cieszę się, ze w malutkiej Wysowej kwitnie rozrywkowe życie i jest gdzie się zabawić :D
Według mojej pamięci to mówiono tam, że to miejsce zsyłek bo miejscowość cicha i spokojna położona w miejscu gdzie wszystkie drogi się kończą.
Byłem tam 4 lata temu na turnusie w sanatorium Glinik i pomimo środka sezonu (sierpień) to dało się wyczuć nudę. Takie były opinie wielu tam będących kuracjuszy że wieczorami nie ma co robić. Jednak nas to nie dotyczyło. Będąc w dużej zorganizowanej grupie codziennie urządzaliśmy "balety" w tym ośrodku. Najczęściej bawiono się przed budynkiem pod taką dużą wiatą obok miejsca na ognisko. Często przychodzili do nas goście z Biaweny i IZC no i mogli dołączyć do naszej grupy, potańczyć a nawet przysiąść się do ogniska. Gdy padał deszcz to bawiliśmy się na stołówce-kawiarni, lecz również każdy mógł tam przyjść. Turnus w Gliniku miło wspominam, lecz o tą wspomnianą muzyczną atrakcję trzeba było zadbać samemu. Mam na myśli własny sprzęt i muzyczkę, który mieliśmy ze sobą. Nawet na koniec turnusu zostawiliśmy im jakieś płyty aby grali dla innych w przyszłości.
Ciekawe czy obecnie w Gliniku w tej kwestii coś się zmieniło? Gdzie są aktualnie najlepsze "balety" w Wysowej?
Ja nie zaliczam sie do imprezowiczów. Czasami wole samemu pospacerowac czy pojechac do sasiedniej miejsciwosci cos ciekawego zobaczyc, pochodzic bo nawet mam to zalecone przez lekarza byle nie zrywami i wrocic po zmroku troche podmeczony, przynajmniej noc szybbciej mija, niz biegac po parkiecie pol nocy - zreszta kontuzja kolana wyeliminowala mnie z tancow. Minelo prawie 2 lata od kontuzji a kolano nadal niepewnie mi trzyma i nie moge krecic na boki
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Hipokryt »

ewasz pisze: 18 paź 2018 19:15 Hanys, jestem pod wrażeniem.
Tak trzymaj 👍
Wysowa-Zdrój robi największe wrażenie na tych, którzy są od niej daleko. Będąc już tam na miejscu wrażenie początkowe dość szybko zanika. Po tygodniu gdy już Wysowa poznamy, może być nawet trochę nudno bo to niewielka wieś. Gdy mamy czas nie warto siedzieć w ośrodku i dlatego pytam o rozrywki.
Petros - szykujesz się do tej Wysowej jakbyś jechał na koniec świata. Dogadaj się z kimś na wspólną podróż autem i więcej optymizmu :lol:
forumowicz

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: forumowicz »

łeeee tam. siedze tu już drugi turnus i na nude nie narzekam.
nawet jak jestem sam to sie nie nudze bo zawsze moge pogadac ze sobą a lubie sobie pogawiędzić z inteligentnym czlowiekiem :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14539
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: ANDY12345 »

Załączam parę zdjęć na próbę
Załączniki
IMG_20180904_075859.jpg
IMG_20180904_075604.jpg
IMG_20180904_075546.jpg
IMG_20180904_075523.jpg
IMG_20180904_075221.jpg
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: BozenaMat »

ANDY .......... A skąd ja znam to miejsce? No przecież tam byłam :D
Jak znajdę swoje fotki z Wysowej, to wieczorkiem dołożę do Twoich :)

Ale może utwórz nowy temat w temacie Miejscowości Uzdrowiskowe, w podtemacie Wysowa Zdrój. Na przykład temat:
Wysowa Zdrój w obiektywie. Tam wstawimy fotki :)
ODPOWIEDZ