Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: forumowicz »

Jest to sanatorium umiejscowione w dolnej części strefy średniej.
Mareks
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 30 cze 2011 23:10

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: Mareks »

Witam,
mam skierowanie do Kolejowego na 16 września 2015 r. z NFZ i mam kilka pytań
- czy jest tam parking samochodowy dla kuracjuszy i jaka cena
- jaka jest opłata za pobyt w sanatorium
- jakie pokoje polecacie i jakie jest ich wyposażenie
- czy jest w pokojach internet
- czy jest możliwość rezerwacji pokoju
z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi
pozdrawiam Mareks
forumowicz

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: forumowicz »

- czy jest tam parking samochodowy dla kuracjuszy i jaka cena
Jest obok budynku duży plac do parkowania, zagrodzony, przeważnie niestrzeżony, bezpłatny.

- jaka jest opłata za pobyt w sanatorium
Oprócz tej wymienionej na skierowaniu: klimatyczne i za tv w pokoju.

- jakie pokoje polecacie i jakie jest ich wyposażenie
Drugie piętro, pokoje po remoncie, jest podstawowe wyposażenie: czajnik, wieszaki, ręczniki...

- czy jest w pokojach internet
W starym skrzydle wszędzie jest WiFi.

- czy jest możliwość rezerwacji pokoju
To zależy od autentycznej potrzeby gościa.

Udanego pobytu :)
Mareks
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 30 cze 2011 23:10

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: Mareks »

Serdecznie dziękuję za cenną odpowiedź
Pozdrawiam Mareks
Mareks
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 30 cze 2011 23:10

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: Mareks »

Witam ponownie,
nurtuje mnie jeszcze kwestia zabiegów,
czy są wszystkie na miejscu, w jakiej ilości i w jakim czasie (rano, popołudnie i czy są w soboty)
i sprawa wyżywienia, chodzi mi możliwość diety .
Czy jest możliwość wzięcia przepustki na weekend ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam Mareks
forumowicz

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: forumowicz »

Mareks
- nurtuje mnie jeszcze kwestia zabiegów,
czy są wszystkie na miejscu, w jakiej ilości i w jakim czasie (rano, popołudnie i czy są w soboty)

Wszystkie są na miejscu. Ilość zależy, czy jesteś z NFZ, czy z ZUS, czy prywatnie.
Zabiegi są też w soboty, zwykle rano. W pozostałe dni od rana do wieczora.

- i sprawa wyżywienia, chodzi mi możliwość diety .

Oczywiście można ustalić własną dietę. Karmią dość dobrze.

- Czy jest możliwość wzięcia przepustki na weekend ?

Tak.
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: Hana51 »

No i po sanatorium. Wczoraj wróciłam. A więc tak. Było super. Pokój miałam dość mały dwuosobowy ale z powodzeniem można było się po nim poruszać. Miałam też balkon. Super sprawa. Wszystko schło od ręki a i wieczory na balkonie bardzo fajnie się spędzało.Zwłaszcza te upalne. Łazienka pozostawała wiele do życzenia. Pamiętała jeszcze Gierka. Ale to nie przeszkadzało . Panie robiły wszystko żeby utrzymać w czystości . Zmiana pościeli na połowie turnusu bez problemu i na każde życzenie zmiana ręczników. Ze współlokatorką nadawałyśmy na jednych falach. Zabiegi super. Wszystko dostałam o co poprosiłam. Świetnego miałam lekarza. Zabiegów miałam 125, choć zus podobno okroił do 96. Ale lekarz mi tyle zapisał. 7,8 dziennie. Rozpisane były do godz.15.00-16.00, ale dało się poprzekładać. Do 12.30 byłam po wszystkich zabiegach.Jedzenie b.dobre. Dobry kucharz smacznie gotował. Panie w recepcji też b. miłe. Dobierają wiekiem, nam się udało dogadać już w holu przed przyjęciem. Recepcjonistka od razu zauważyła i zaproponowała czy chcemy być razem. A sam Ciechocinek. Jestem zakochana po uszy w Ciechocinku. Tak jak jechałam z obawami ( miasto staruszków) tak wszystko zrekompensowało urokliwymi widokami które cieszą ludzkie oko.Kwiaty. Wszędzie kwiaty. Przepiękne. Potańcówki co kawałek. Najlepsze były te na wolnym powietrzu. W budynku jest klubokawiarnia ale tam się nie dało wytrzymać. Duszno nie do zniesienia. Grajek grał nawet ładnie ale do ścian.1 lub 2 pary tańczące. Nikt tam nie przychodził za względu na pogodę.Towarzystwo też było fajne. No, ale nie da się ukryć że Kolejowy ma zbyt dużo kuracjuszy(400 osób) i trudno poznać się ze wszystkimi. Dlatego tworzą się małe grupki albo z piętra , albo ze stolika. 24 dni przeleciało nie wiem jak,trzeba było wrócić z bólem serca. Ale pozostało piękne wspomnienie no i oczywiście zdjęcia do których na pewno będę często wracać. A co najważniejsze przyjażnie które tam się nawiązały.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Ciechocinek Kolejowy 30.07.

Post autor: jan19557 »

A tak się bałaś jechać. Dobre towarzystwo zrekompensuje wszystkie niedociągnięcia.
forumowicz

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: forumowicz »

Jak można wytrzymać 7-8 zabiegów dziennie? Do tego naprawdę trzeba mieć żelazną kondycję :shock:
forumowicz

Re: Ciechocinek Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

Post autor: forumowicz »

Hana51- Czy w Kolejowym otworzyli już drugie, nowe wejście, czy nadal jest tylko to jedno przy recepcji?
ODPOWIEDZ