BAŁTYK w Kołobrzegu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Rachel »

Admin da nam "po łapach"? To gdzie mamy rozmawiać o konkretnym sanatorium ("Bałtyk w Kołobrzegu)?

Najlepiej zadzwonić i powiedzieć o co chodzi. Tak zrobię. Dziękuję za podpowiedzi. Bardzo mi pomogłyście a przy okazji uświadomiłyście mnie. Troszkę "zielona" jestem w tej kwestii, kwestii komercyjnej oczywiście :)
Warmiak_57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 21 gru 2016 21:58
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Warmiak_57 »

To mój pierwszy post chociaż staż sanatoryjny już jakiś jest (3 x NFZ, 6 x komercja). Jadę do sanatorium Bałtyk w lutym 2017. Ciekawy jestem opinii krzysia001, który obiecał dzielić się wrażeniami. Chciałbym się dowiedzieć głównie o to czy z NFZ można dostać jedynkę i czy warto dopłacić 19 zł dziennie (jak piszą na stronie sanatorium) do bufetu szwedzkiego. Z góry dziękuje za wiadomości.
Awatar użytkownika
sapphira
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 240
Na forum od: 17 maja 2014 07:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: sapphira »

Witaj Warmiak, spędziłam w marcu tego roku 28 dni w ramach rehabilitacji w sanatorium Bałtyk. Większość osòb mieszkała w Bałtyku2, choć były też i takie, ktòre zostały zakwaterowane w Bałtyku1 w pokojach typu studio 2+1 lub 2+2 ze wspòlną łazienką i niewielkim aneksem kuchennym ( studia od strony morza lub z widokie na park). Wszystkie pokoje posiadają niewielkie lodòwki.Nie słyszałam o możliwości zamieszkania w samodzielnej jedynce. Zdecydowanie lepsza miejscòwka jest w Bałtyku1 ponieważ wystarczy zjechać windą i już można korzystać z zabiegòw oraz jadalnia jest także na miejscu. Posiłki wydawane były dla kuracjuszy z NFZ w godz. 7.15, 12.15, 17,15.( dla komercji 8-10 śniadanie, 13-15 obiad, 18-20 kolacja). Jedzenie monotonne a porcje niewielkie. Siedziałam przy stoliku z mężczyznami, ktòrzy regularnie dojadali na mieście. Raz jedyny podczas prawie miesięcznego pobytu było jabłko i w Wielkanoc po jednej mandarynce. Natomiast dla komercji i kuracjuszy z NFZ( za dopłatą) wyżywienie extra. Dokupowanie jedzenia znacznie przewyższa kwotę, ktòrą trzeba dopłacić by mòc załapać się na posiłki dla komercji. Myślę,że warto dopłacić aby mieć wybòr dań, owocòw, sałatek, ciast, deseròw i wszystkiego czego dusza zapragnie. Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
danny
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 25 gru 2011 20:20
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: danny »

Witaj Warmiak!
W lutym 2017r. też jadę na pobyt 28 dniowy do sanatorium Bałtyk. To już mój drugi wyjazd do tego sanatorium. Po raz pierwszy byłam w maju 2015r. Dla mnie i pozostałych osób siedzących przy moim stoliku, w tym dwóch panów wyżywienie było w dostatecznej ilości. Nie musisz wyrażać zgody na bufet szwedzki w pierwszym dniu pobytu, zobaczysz i sam podejmiesz decyzję. Dla mnie pobyt w Bałtyku był wspaniały, ale minęło już półtora roku więc mogło się coś zmienić na niekorzyść kuracjusza.
Pozdrawiam. :kwiat:
Warmiak_57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 21 gru 2016 21:58
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Warmiak_57 »

Dzięki wielkie za info...
Warmiak_57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 21 gru 2016 21:58
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Warmiak_57 »

Dzięki wielkie na wyczerpującą informację, wygląda na to że da radę tam jakoś przeżyć. Jeszcze tylko jedno pytanie, czy w Aquaparku jest duży tłok. Pytam, bo na mapie zauważyłem, że jest dość blisko Hala Millenium z basenem i zastanawiam się czy warto może tam chodzić, trochę pływam i chciałbym wykorzystać ten sanatoryjny czas na pływanie. Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: malgorzatas »

Witaj Warmiak :kwiat: na naszym forum :)
Będąc często w Kołobrzegu chodziłam do Bałtyku na basen...szczerze to nie za bardzo mi to odpowiadało..jedyne z czego byłam zadowolona to basen do pływania...Dżakuzi ...odwiedza bardzo dużo osób i obawiałabym się o czystość wody...chodziłam tam o różnych porach i nie widziałam żeby ktoś zmieniał wodę...jest bardzo mocno chlorowana...jest też mały basen do ćwiczeń dla kuracjuszy........
Natomiast Milenium to nie tak blisko..latem można się przejść ale zimą to zawsze brałam taksówkę..to jest za mostem spory kawałek od Bałtyku...chyba że masz własny transport lub pojedziecie w kilka osób..tam to masz pole do popisu...basen...różne atrakcje w wodzie..Sauna jest super :) bo to obiekt już czym można się pochwalić...wiem że rano tłoku nie ma...w godzinach wieczornych też nie...więcej ludzi w południe przychodzi...z pozdrowieniami Gośka
Warmiak_57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 21 gru 2016 21:58
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Warmiak_57 »

malgorzatas pisze:Witaj Warmiak :kwiat: na naszym forum :)
Będąc często w Kołobrzegu chodziłam do Bałtyku na basen...szczerze to nie za bardzo mi to odpowiadało..jedyne z czego byłam zadowolona to basen do pływania...Dżakuzi ...odwiedza bardzo dużo osób i obawiałabym się o czystość wody...chodziłam tam o różnych porach i nie widziałam żeby ktoś zmieniał wodę...jest bardzo mocno chlorowana...jest też mały basen do ćwiczeń dla kuracjuszy........
Natomiast Milenium to nie tak blisko..latem można się przejść ale zimą to zawsze brałam taksówkę..to jest za mostem spory kawałek od Bałtyku...chyba że masz własny transport lub pojedziecie w kilka osób..tam to masz pole do popisu...basen...różne atrakcje w wodzie..Sauna jest super :) bo to obiekt już czym można się pochwalić...wiem że rano tłoku nie ma...w godzinach wieczornych też nie...więcej ludzi w południe przychodzi...z pozdrowieniami Gośka
Małgosiu, Bardzo Ci dziękuje. Mam zamiar jednak chodzić do tego Milenium będę chodził chyba rano (czynne od 6:30 jak widzę), a słuchaj chciałbym się jeszcze zapytać licząc na Twoją cierpliwość, czy jak będę miał wyżywienie w formie bufetu to jest nadzieja, że śniadanie mogę zjeść np. około 9? Z publicznego jacuzzi nie korzystam (traktuje to jako 11 przykazanie) raz pomagałem mojej siostrze czyścić takie jacuzzi i jestem wyleczony z pobytów w takim miejscu. Jak widzę na mapie do Millenium jest 1,8 km i Wujek Google mówi, że to idzie się 21 minut. Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: malgorzatas »

Cześć :)
Ależ pytaj o co chcesz ;) znam KOŁOBRZEG lepiej jak Poznań...dla mnie nie ma trudnych pytań...gorzej jak zapytasz gdzie się bawić na ten temat to nie mam dużej wiedzy ale też coś wiem....wiem że San i właśnie Bałtyk to najfajniejsze miejsca ale całkiem fajnie tez w Mesko.Ikar czy Chalkozynie :)
Jeśli chodzi o bufet szwedzki to z tego co wiem i ja zawsze tak mam że śniadanie jest od 8h do 10 więc spokojnie możesz pojechać do Milenium w tych godzinach rannych to nawet zapłacisz mniej....a o jedzenie się nie martw starczy dla wszystkich...aha zapomniałam jedziesz w okresie ferii...dobrze mieć telefon do Milenium bo czasem tory są zajęte przez dzieci...jest nauka pływania...ale tak rano myślę że nie będzie problemów...życzę fajnego odpoczynku i jak masz pytania co i gdzie to śmiało pisz...odpowiem ;) z pozdrowieniami Gosia
Warmiak_57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 21 gru 2016 21:58
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Warmiak_57 »

malgorzatas pisze:Cześć :)
Ależ pytaj o co chcesz ;) znam KOŁOBRZEG lepiej jak Poznań...dla mnie nie ma trudnych pytań...gorzej jak zapytasz gdzie się bawić na ten temat to nie mam dużej wiedzy ale też coś wiem....iwiem że San i właśnie Bałtyk to najfajniejsze miejsca ale całkiem fajnie tez w Mesko.Ikar czy Chalkozynie :)
Jeśli chodzi o bufet szwedzki to z tego co wiem i ja zawsze tak mam że śniadanie jest od 8h do 10 więc spokojnie możesz pojechać do Milenium w tych godzinach rannych to nawet zapłacisz mniej....a o jedzenie się nie martw starczy dla wszystkich...aha zapomniałam jedziesz w okresie ferii...dobrze mieć telefon do Milenium bo czasem tory są zajęte przez dzieci...jest nauka pływania...ale tak rano myślę że nie będzie problemów...życzę fajnego odpoczynku i jak masz pytania co i gdzie to śmiało pisz...odpowiem ;) z pozdrowieniami Gosia
Gosiu, wdzięczność moja do Ciebie rośnie w postępie geometrycznym. Byłem kiedyś w Sanie na krótkim pobycie komercyjnym i muszę Ci przyznać rację co do poziomu potańcówek. Facet, który tam grał (one man orchestra) miał na imię chyba Waldemar, pracował wcześniej w Grecji na promach i repertuar miał po prostu fantastyczny, nawet przychodzili tam regularnie pięknie ubrani ludzie z tych szpanerskich hoteli gdzie doba trzy lata temu kosztowała ponad 1000 zł (naprawdę). Jak On tam jeszcze gra to na pewno do Sanu pójdę nieraz. Uwagi o Millenium zbieram i zapamiętuję, ale raczej nie sądzę aby istnieli sadystyczni wychowawcy zimowisk zrywający dzieci z łóżek (i siebie przy okazji też) przed 6 rano. I prawdopodobnie jeszcze jedno z ostatnich pytań czy do Biedrony (czy jak to u nas na Warmii się Bidy) jest daleko od sanatorium Bałtyk?? Serdecznie z mroźnego Olsztyna pozdrawiam
ODPOWIEDZ