BAŁTYK w Kołobrzegu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: malgorzatas »

Cześć :)
Nie masz za co dziękować..po to tutaj jesteśmy żeby sobie pomagać :)
W Kołobrzegu masz dwie Biedronki...jedna jest za kładką..przejdziesz kładkę i w lewo...( koniec języka za przewodnika) ;) druga jest za przejazdem kolejowym za Kormoranem prosto..tylko jak ja byłam w lipcu to była w remoncie ale do niej masz najbliżej.Kołobrzeg to nie jest duże miasto więc myślę ze w ciągu 20 min w jedną stronę dasz radę :) Obie są nie w części sanatoryjnej tylko w części mieszkalnej...tam też masz więcej sklepów :)
Natomiast co do Milenium :kwiat: to nie wiem jak chodzisz szybko ale to 20 min to chyba trochę za mało no ale może dasz radę czego bardzo Tobie życzę..z pozdrowieniami Gosia
Warmiak_57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 21 gru 2016 21:58
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Warmiak_57 »

To jutro ruszam na podbój sanatorium "Bałtyk", co optymistyczne - to potwierdzona dziś telefonicznie informacja o zakwaterowaniu w dwójce. Jakby ktoś z forumowiczów był wtedy też w Bałtyku to do zobaczenia, a jakby ktoś potrzebował aktualnych informacji jestem do dyspozycji...
Warmiak_57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 21 gru 2016 21:58
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Warmiak_57 »

Już dwa tygodnie jestem sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu. Aspekty pozytywne zdecydowanie przeważają, baza zabiegowa fantastyczna, miejsce znakomite, jedzenie (po wykupieniu bufetu zaledwie po 19 zł) bardzo dobre, basen z saunami na miejscu (za grosze bo 89 zł za cały pobyt jedno wejście dziennie, ale bez ograniczeń czasowych). A negatywne, no cóż tak jak wszędzie wyrywanie pieniędzy za niezbędne zabiegi dodatkowe (np. po krioterapii kolana musi być 10 min. na rowerku, no ale to już płatne), kuracjusze NFZ traktowani jak przysłowiowy pryszcz na ....., ale to było też w innych sanatoriach, nihil novi... Słowem szczerze polecam!!!
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 828
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: bozenka999 »

Witam,byłam w sanatorium Bałtyk-Kołobrzeg w zeszłym roku,dotarłam wcześnie rano zadowolona ,że będę mogła wybrać sobie pokój i szybko się zakwateruje,a tu niespodzianka okazuje się ,że pokoje przydzielano z góry nie pomogły żadne prośby i narzekania ,ogólnie w recepcji chaos i zamieszanie,nikt nie rejestruje kuracjuszy bo jest zmiana personelu,szkoda tylko,że nie zainstalowali automatycznych nr.wtedy każdy by wyciągnął numerek i czekał w kolejce,aż poproszą,a tak to wielkie zamieszanie ,jak wzięli się do pracy to zrobił się wielki bałagan i tak po 2 godz.otrzymałam przydział do pokoju jak to określili w studio 2 +2 ale na klucz czekałam do 14:00 i doznałam szoku bo to nie żadne studnio,tylko pokój dwuosobowy z aneksem kuchennym,gdzie dostawili dwa łóżka na kółkach i na potrzeby NFZ zrobili pokój 4-osb.Ale jedzenie bardzo dobre,zabiegi też-personel na zabiegach miły,super masaże wykonuje pan.Robert,baseny wyśmienite woda cudowna ciepła,lokalizacja również , i jeszcze jedno rozmawiałam z p.menedżer o przydzielonym pokoju i otrzymałam odpowiedź,że jak przyjadę prywatnie to będę wybierać, a tu to ona jest wyrocznią.Może ktoś będzie miał więcej szczęścia,a może w sezonie letnim będzie to mniej uciążliwe,pozdrawiam.
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 828
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: bozenka999 »

I jeszcze napiszę,jak potraktowali moją koleżankę z pokoju,która zamówiła pokój i przyjechała dzień wcześniej za który zapłaciła 90zł.aby dostać pokój 2 osobowy i tak dostała pokój 2 osobowy,ale tylko na kilka godz.bo o godz.9:00 poproszono,aby się wymeldowała bo szybciej dostanie swój przydział i tak obie p.które zapłaciły po 90zł.wylądowały w pokojach -4os.i czekały na korytarzu od godz.9:00 do 14:00 chociaż doba hotelowa kończy się o godz.12:00.
Karola89
Posty: 4
Na forum od: 02 lut 2018 11:54
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Karola89 »

Bożenko polecam poczytac conieco o zasadach jakie są w sanatoriach na NFZ. Pracowałam kiedyś i mam troche wiecej dystansu. A postawa roszczeniową mozna sobie samemu psuć humor i nerwy, co jest bez sensu.

Po 1 - wlasciciel sanatorium ma kuracjuszowi zapewnić - MIEJSCE DO SPANIA, POSIŁKI i ZABIEGI. Nie jest nigdzie napisane w rozporzadzeniach, ze na turnusie nfz ma pani miec 2 os czy 10 os pokoj, to nie jest wycieczka prywatna tylko wyjazd do SANATORIUM.

Po 2 - kazdy obiekt sanatoryjny ma swoje wewnetrzne zasady przydzialu pokoi. I raczej wiekszosc (jesli nie kazdy) ma informacje o tym czego sie mozna spodziewac na swojej stronie internetowej. To nie kuracjusz wybiera sobie pokoj, kuracjusz ma z NFZ wyłącznie ŁÓŻKO, choćby i nawet w pokoju bez okna i łazienką na korytarzu 😂

Tak, polecam poczytac umowy z nfz ogolne onformacje na steonie NFZ, ale tez dokladnie czytac swoje skierowania.

Po 3 - w kazdym osrodku jest przydzial pokoju przez kogos innego niz recepcja, w Bałtyku jest to Marketing, w Uzdrowisku Kolobrzeg (ktory ma chyba z 6 obiektow, bylam w 2 z nich) przydziela pokoje pielegniarka oddzialowa lub lekarz prowadzacy, w innych np w Połczynie przydziałem zajmowal sie kierownik.
Wiec nie ma co płakać, że sie nie dostaje pokoju z widokiem na morze, bo nie jedziemy na wczasy tylko na turnus z NFZ(!) a to zasadnicza roznica.

Po 4 - Jeśli ma się turnus od 14.00 danego dnia to się nie jęczy, że pokoj nie jest jeszcze dostepny od samego rana, tylko grzecznie czeka na przydział. Na skierowaniu jest napisane jak byk ze od 14.00. Jesli nie macie innego polaczenia pociagiem, to mozna zostawic bagaz (w kazdym osrodku jest przechowalnia) i isc na spacerek albo do miasta.
Po 5 - Bede sie czepiać, ale sama sie czepilas - jak sie przyjezdza o 7 to logiczne ze trzeba poczekac, bo ludzie maja zmiane warty ;) W hotrlach to norma ze maja 7-19 czy 19-7. i jeszcze pretensje ze osoba ktora pracowala 12 godzin w nocy (!) ma czelnosc isc zmeczona po pracy do domu? żart jakiś...

Wiem, ze to co napisalam sie nie spodoba, ale pracowalam w osrodku i znam sytuacje od strony drugiej, takze od strony prawnej, jesli chodzi o przepisy NFZ. Takze troche wiecej luzu, wyrozumialosci.
A swoja drogą, dostac przydział akurat w Bałtyku to jak wygranie w toto lotka.
Nie musisz miec pokoju z widokiem na morze, bo na kazdym posilku patrzysz na to moze, a na plaze masz doslownie 5 krokow ;) Wszedzie blisko, i dancing na miejscu. Poza tym nie ma standardowych obchodow i pielegniarki sie tak bardzo nie czepiaja, wiec i po 22 mozna sobie wrocic do osrodka. Kuchnia tez jest cudna. W zeszlym roku przynajmniej taka była :) Ja polecam bardzo
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: darek »

Respekt Pani Karola89
Nic dodać nic ująć
forumowicz

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: forumowicz »

Karola89 pisze: 02 lut 2018 12:16 ................................................................

Wiem, ze to co napisalam sie nie spodoba, ale pracowalam w osrodku i znam sytuacje od strony drugiej, takze od strony prawnej, jesli chodzi o przepisy NFZ. Takze troche wiecej luzu, wyrozumialosci.
............................................................
Wiesz Karola, a ja Ci podziękuję , tak - czasami dobrze jest znać odczucia człowieka właśnie z tej drugiej strony.

Pomijam fakty gdzie ewidentnie zostajemy potraktowani jak przedmiot , ale z tego co czytam jest mało takich przypadków . Ale" my" chcemy być traktowani po królewsku dając odczuć , że pozostali mają nam służyć :roll:

Wzajemnego szacunku życzę i dobrych kuracji :)

pozdrawiam
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: Tojka »

dołączam się do słów darka i bibi :)
i kfiotek :kwiat: dla Karoli89
Jeżdżę na leczenia sanatoryjne odkąd skończyłam 25 lat i wciąż widze bardzo dużo roszczeniowych kuracjuszy.
Rozumiem pretensje co do zabiegów jesli są skracane lub odbywaja się na kiepskim sprzęcie.
Rozumiem pretensje do zaniedbanych budynków (np ta pleśń na ścianach o której pisała wiesniaczkaela)
Rozumiem pretensje do naprawde kiepskiego jedzenia (sniadanie pól listka sałaty i jeden plasterek mortadeli, chleb pod wydziałem)
Rozumiem, że wielu kuracjuszy chciałoby mieć super warunki, super obsługę, super pogode i super miejscówkę.
Sanatorium to nie wczasy, choc wiele osób tak to traktuje.
Ale byc w Bałtyku albo w Arce i szukać dziury w całym..... no to juz przesada ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: BAŁTYK w Kołobrzegu

Post autor: darek »

i aby DOLAĆ jeszcze oliwy do ognia
Duży % Nas Kuracjuszy co wspominałem przy opisie Perły
WPROST PRZECIAGA OPUSZCZENIE pokoju
..bo pociąg mam wieczorem ...ten krakowski przez Warszawę ,Gdańsk

Sami chcielibyśmy dostać o 5 rano bo Jesteśmy po podróży a zdać najlepiej 15 minut przed odjazdem owego pociagu około 21,00
ODPOWIEDZ