TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: AgaC »

Rozumiem.
Myślałam,że pomocne będzie wyszukanie taniego turnusu. Nie każdy korzysta sprawnie z internetu i umie wyszukać ofertę. W tym celu napisałam,ze nie jest to sprawdzone osobiście.
Ale ok- wedle zyczenia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: Felice »

AgaC krytyka jednego forumowicza nie powinna wpływać na nasze wypowiedzi i to co chcemy w nich przekazać.Czasem nawet jak mamy możliwości nie jesteśmy w stanie wyszukać czegoś.Mamy inne przeglądarki,a sprawdzić podaną informację można już samemu.
"Róbmy swoje"....jak mawia dobry tekściarz...
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: Hipokryt »

Widzę, że po raz kolejny ożywiłem dyskusję w tym temacie, co nie ukrywam było moim zamiarem :)
Zachęcam do trzymania się tematu, nie uleganiu emocjom i dzielenia własnymi dokonaniami w temacie tanich turnusów.
AgaC pisze:sanatorium Cegielski w Rabce 989 zł za tygodniowy pakiet dla 2 osób (...)Oferta z My Deal
Aga - rozumiemy się bez słów, bo nie tylko znamy te same miejsca i ludzi, lecz szukamy podobnych ofert turnusowych.
W lipcu myślałem o Twojej propozycji z MyDeal, nawet byłem w Rabce pod tym ośrodkiem, lecz wybrałem coś innego w okolicy. Nie był to turnus rehabilitacyjny, lecz tydzień turystyczny w Gorcach w Willi Tram za jedyne 650zł/2os z super wyżywieniem.
Właśnie taki pobyt polecam miłośnikom pieszych wędrówek po górach.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: Hipokryt »

Po raz kolejny po kilku miesiącach odświeżam ten temat...
Przypominam, że tu dzielimy się doświadczeniami w wyszukiwaniu okazji cenowych turnusów, lecz tym razem lekko odbiegnę od tematu.
Całkiem niedawno wróciłem z prywatnego pobytu w górach i była to alternatywa dla turnusu rehabilitacyjnego w dość dobrej cenie. Tygodniowy pobyt na kwaterze prywatnej w Szczawnicy kosztował mnie ok 500zł/2os z wyżywieniem, więc chyba było to dość tanio? Oczywiście gdy komuś są potrzebne specjalistyczne zabiegi to koszty rosną, lecz nas to nie dotyczy. Najważniejsza dla nas jest zmiana klimatu i spacery po szlakach. Taki tani pobyt jest ciekawą alternatywą gdy korzystamy tylko ze środków własnych a wyjazd w góry jest uzasadniony wskazaniem lekarskim.
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: Wienia »

Marek to tylko Ci pogratulować! :) Też bywam przynajmniej dwa razy w roku prywatnie w Szczawnicy i " choćby siadał i przykucał"to nie znajdziesz kwatery z wyżywieniem za 50 zł dziennie. :roll: Bo liczac 50 zł x 7 dni =350zł x 2 osoby mamy 700 .W takim razie dzień z wyżywieniem dla 1 osoby musiałby kosztować 35 zł.Niemozliwe!!!Jeśli Ci się udało znaleźć takową to proszę o namiary :)
AgaC
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 753
Na forum od: 04 mar 2016 22:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: AgaC »

Myślę, że Marek przygotowywał jedzenie we własnym zakresie;)
Ale nawet przy takiej opcji chłopaki byli mega oszczędni;) Brawo ;)
Ja też byłam z synem na ostatnim wyjeździe, ale w naszym przypadku okreslenie" moje drogie dziecko" jest super trafione ;)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: Hipokryt »

Dziewczyny - dziękuję za miłe słowa :kwiat:
Tym razem nie podam konkretnych namiarów, gdyż we wcześniejszych postach podałem ich wiele a nie dostałem żadnej informacji zwrótnej z Forum. Dodam tylko, że nie było żadnego problemu ze znalezieniem w pięknej Szczawnicy noclegu za 25zł/os w listopadzie i na początku grudnia (niski sezon). Warunki lokalowe były o wiele lepsze niż w pobliskim sanatorium a wyżywienie we własnym zakresie. Tak zwany "aneks kuchenny" pozwolił na sporządzenie smacznych ulubionych posiłków w domowej atmosferze no i w śmiesznej cenie..
Polecam i pozdrawiam świątecznie :)
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: Wienia »

Marek wszystko okey :D ,Wiem że za taką kwotę można znaleźć pensjonat z aneksem,ale napisałeś z wyżywieniem wiec ja się do tego odniosłam.Jeśli wyżywienie w swoim zakresie - mżna zmiescić się w tej kwocie.
Też tak korzystam i wtedy nie jestem uzależnina,że muszę być na obiedzie o sztywenej godzinie,mnie to nie odpowiada bo lubię chodzić po górach i wracam kiedy mnie odpowiada.
Szkoda,że osoby korzystające z takiej formy odpoczynku proszą o ocenę obiektu a same po pobycie nie dzielą sie informacjami.Ale tak też jest w wiekszości wypadków ludzi jadacych do sanatorium,logują się przed wyjazdem a potem ślad po nich ginie.
Wszystkim kuracjuszom jak również korzystających z takiej formy wypoczynku życzę :kwiat: ZDROWYCH ,RODZINNYCH, SPOKOJNYCH ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA. :kwiat: Wienia.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: Hipokryt »

Ponownie pozwolę sobie "odgrzać" ten temat i zaprosić w góry...
Kto ma ochotę na odwiedzenie Lądka Zdroju i rehabilitację w sprawdzonym sanatorium w dość przystępnej cenie to polecam "Rybniczankę", w której byłem i dobrze oceniam. Obecnie znowu jest oferta na Grouponie np. 7 noclegów z pełnym wyżywieniem i za jedyne 799zł/2os a w wakacje za 889zł/2os. Można też wybrać opcję z dwoma zabiegami dziennie dopłacając 250zł. Termin możemy wybrać sami lub się "podłączyć" do terminu turnusu. Dodam, że "Rybniczanka" to sanatorium w znanym uzdrowisku, posiada bazę zabiegową i ma wszelkie uprawnienia do organizowania turnusów rehabilitacyjnych. Sam Lądek-Zdrój reklamy nie wymaga i ma mnóstwo atrakcji, więc tylko polecam...
Awatar użytkownika
bogusia28
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 02 cze 2014 17:25
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: TANIE TURNUSY REHABILITACYJNE W GÓRACH

Post autor: bogusia28 »

Witam ponownie po długiej nieobecności.PRZEPRASZAM
Pozwolę sobie odnowić temat,POMOCY :!: :!: :!: udało mi się dostatać dofinansowanie PFRON ,po wielu latach starań :o . Z powodów rodzinnych poszukuje taniego fajnego miejsca na turnus we wrześniu . Bardzo chciałam bym pojechać w góry ,ale jeżeli finansowo będzie to niemożliwe to skorzystam z innych opcji :(
POZDRAWIAM
ODPOWIEDZ