Koleczkowo – prewencja ZUS

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Basia48
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 26 cze 2016 12:16
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koleczkowo – prewencja ZUS

Post autor: Basia48 »

Przezyję,bo nie mam innego wyjscia,jestem po udarze mózgu i liczy sie teraz tylko to,abym była sprawna i wrócila do pracy :) Dziękuje za slowa otuchy :)
bognaad1
Posty: 2
Na forum od: 07 mar 2016 21:51
Staż sanatoryjny: 2

Re: Koleczkowo – prewencja ZUS

Post autor: bognaad1 »

witam, byłam w Koleczkowie na turnusie od 21 czerwca do 14lipca. Warunki mieszkaniowe są ok. Nie polecam pokoi na 3 pietrze - okna dachowe - w czasie upałow nie do wytrzymania. W czasie deszczu nie mozna otworzyc okna, bo zalewa łóżko. Wymiana ręczników co tydzień, pościeli -w połowie turnusu. Dieta zróźnicowana ( praktycznie codziennie inne potrawy na obiad). Szklanki często wyszczerbione (!) lub niedomyte. Baza rehabilitacyjna w dobrym stanie. Rewelacyjny masażysta - pan Piotr. Niestety jest stanowczo za mało fizjoterapeutów na ilość kuracjuszy przez co 1) zabiegi są limitowane 2 ) nawet jeśli dostaniemy dany zabieg -czesto fizjoterapeuci po prostu nie maja czasu aby sie nami zająć,skorygowac jak wykonujemy cwiczenia. Basen przepisywany jest tylko wybranym (znów limity) - 12 osób z całego turnusu (około 150osób, może wiecej) - najprawdopodobniej kwestia oszczędnosci, bo osrodek nie ma własnego basenu i dwa razy w tygodniu wywozi "wybrańców" na basen do Gdyni. dodatkowo teraz okres urlopowy,a dodatkowych osób brak. Położenie na uboczu,do najbliższego sklepu około 1,3km :cry: Najlepiej wybrać się tam samochodem,bo komunikacja autobusowa jest ogólnie mówiąc słaba. We wsi praktycznie nic sie nie dzieje, w ośrodku wieczorek taneczny z muzyka na żywo raz w tygodniu. Przy czym muzyka na żywo to w tym przypadku pan spiewający co 3 piosenkę, resztę puszcza i tak z płyt. W zwiazku z tym u nas wieczorek na żywo odbyl sie 2 razy - przy drugim bylo już tylko około 10 chętnych. Ludzie byli niezadowoleni ze płacąc 10zł za muzykę na żywo otrzymali w rzeczywistosci mozliwosc posluchania muzyki z płyt.To jak spędzimy czas po zabiegach zależy od nas i naszych możliwości, bo osrodek za bardzo o to nie dba. Mam porównanie do osrodka w Gołdapii gdzie była zatrudniona osoba do animacji czasu wolnego i praktycznie codziennie coś się działo. Na naszym turnusie sami organizowaliśmy wieczorki taneczne (prosiliśmy o udostępnienie kawiarni), grilla w stodole u sąsiadów, wieczorki z gitarą. W ośrodku praktycznie za wszystko trzeba dopłacać i to nie mało w porównaniu do innych ośrodków. Opłata za parking dość wysoka, ale ludzie poradzili sobie i z tym parkując auta w gospodarstwie po drugiej stronie ulicy,gdzie cena za dobę była o połowę tańsza.
a1-b2
Posty: 1
Na forum od: 25 lip 2016 11:04

Re: Koleczkowo – prewencja ZUS

Post autor: a1-b2 »

Witam. Ja również wybieram się do Koleczkowa. Mam pytanie, czy na okres pobytu w sanatorium wystawiają zwolnienie lekarskie?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Koleczkowo – prewencja ZUS

Post autor: sztani »

tak nawet o dwa dni dlużej
Awatar użytkownika
Malgi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 05 cze 2012 22:04
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Koleczkowo – prewencja ZUS

Post autor: Malgi »

sztani pisze:tak nawet o dwa dni dlużej
W niektórych sanatoriach niestety tylko od dnia przyjazdu do dnia wyjazdu i ani dnia dłużej.
Basia48
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 26 cze 2016 12:16
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koleczkowo – prewencja ZUS

Post autor: Basia48 »

Witajcie :) Wrócilam wczoraj z Centrum Rehabilitacji w Koleczkowie i pragne na goraco przedstawic moje wrażenia. Dojazd do Koleczkowa środkami komunikacji miejskiej MASAKRYCZNE! Pokoje sa wygodne i dobrze wyposazone,oplaty za telewizor 80 zł mały,100 zł duzy,czajnik 40 zł kaucja,po oddaniu zwracaja,lodówka 40 zl,parking 180 zł bardzo drogo.Do sklepu okolo 2 km,do bankomatu 5 km. Bez samochodu trudno sie poruszac,rowery sa do wypozyczenia (7 zł za godzine) ale zero ścieżek rowerowych. Jedzenie raczej dobre (z malymi wyjatkami ) i dla mnie wystarczajace.Baza zabiegowa słaba,te ćwiczenia co mi zapisano mogłam wykonywac w mojej przychodni.W kazdy czwartek karaoke a piatek potancówka.Drinki i piwo po 8 zł.Rehabilitantki,lekarze wspaniali. dzieki świetnym kuracjuszom czas lecial bardzo szybko :) Jedziesz do Koleczkowa,to weź auto lub wygodne buty.Pozdrawiam serdecznie :)
OtoJaIzabela
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 11 sie 2016 22:28
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koleczkowo – prewencja ZUS

Post autor: OtoJaIzabela »

Dziś dowiedziałam się,że w styczniu w ramach rehabilitacji, 24 dni spędzę w Koleczkowie....Czytam i czytam i jestem przerażona.... :( Jest jakakolwiek szansa na zamianę miejsca odbywania rehabilitacji???
Tamara
Posty: 2
Na forum od: 01 gru 2016 15:48

Re: Koleczkowo – prewencja ZUS

Post autor: Tamara »

Witam, ja również jadę w styczniu do Koleczkowa od 02. I. 2017 r., skąd jedziesz ?
Szukam transportu z ok. Iławy, Kisielic, Susza, Kwidzyna, Łasina, bądź okolicznych miejscowości. Albo ktoś będzie przejeżdżał przez te miejscowości.
Oczywiście dołożę się do kosztów. Pozdrawiam i proszę o kontakt tą sama droga.
Awatar użytkownika
jurekskorpion
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 14 cze 2017 12:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Koleczkowo – prewencja ZUS 05.10.2017r.

Post autor: jurekskorpion »

Fajnie ze jest tam dobrze :D :) Ja jade jesienia,moze ktos sie wybiera? Chetnie z kims sie zabiore ma byc zlota polska jesien :twisted: Ja kuj-pom.
iwi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 13 cze 2017 17:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Koleczkowo – prewencja ZUS

Post autor: iwi »

Jade do Koleczkowa od 05 .10 .2017 czy jedzie ktosc z okolic Lodzi
ODPOWIEDZ