Wieniec Zdrój- Jutrzenka

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
JolantaP
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 05 gru 2017 19:45
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wieniec Zdrój- Jutrzenka

Post autor: JolantaP »

Miałam na myśli oczywiście dla kuracjuszy z ZUSU
forumowicz

Re: Wieniec Zdrój- Jutrzenka

Post autor: forumowicz »

Jolu w Jutrzence nie ma pokoi typu studio, są 1-ki, 2-ki jest także kilka 3 osobowych . Jutrzenka ma ponad 700 miejsc noclegowych .
JolantaP
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 05 gru 2017 19:45
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wieniec Zdrój- Jutrzenka

Post autor: JolantaP »

Bardzo dziękuję za odpowiedź :D Pozdrawiam
forumowicz

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka

Post autor: forumowicz »

Myślę Radku , że Twoje uwagi powinny trafić bezpośrednio do dyrekcji Jutrzenki .
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wieniec-Zdrój Jutrzenka

Post autor: jan19557 »

Współczuje. też bym się wkurzył. Awaryjne otwarcie szlabanu to naciśnięcie przycisku a nie jakieś procedury. Jak Straż przyjedzie to będą wypisywać papierki? Gość musi mieć uprawnienia na swojej karcie do otwierania szlabanu lub ochrona. :shock:
forumowicz

Re: Wieniec Zdrój- Jutrzenka

Post autor: forumowicz »

ma pytanie do kuracjuszy NFZ/ZUS.

W czytałam, że w wieńcu są kąpiele siarczkowe.

Czy są one dostępne dla kuracjuszy NFZ lub ZUS-u? miał ktoś?
forumowicz

Re: Wieniec Zdrój- Jutrzenka

Post autor: forumowicz »

Pusiu , w 2016 roku jak najbardziej kuracjusze ZUS mieli siarkę , natomiast teraz nie wiem .
Z tego co forumowicze piszą wszędzie "ucinane " są zabiegi .

Mam nadzieje , że ktoś kto był w tym roku odpisze :)
Marcepan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2011 12:26

Re: Wieniec Zdrój- Jutrzenka

Post autor: Marcepan »

Witam :) Czy ktoś kto był w Jutrzence może mi udzielić kilku informacji? 1.Czy jak się ma turnus z zus czy można dokupić sobie zabiegi np masaż ? 2.Jakie zabiegi są w Jutrzence jeżeli chodzi o turnus psychomatyczny? 3.Czy ośrodek organizuje jakieś wycieczki co tam robic w wolnym czasie? 4.Chciałabym pojechać z kimś z rodziny czy wtedy moge zarezerwowac pok 2 osob ? Wiem że są pobyty dla rodzin dosyć drogie ale czy wtedy moze byc ze mna ktoś z rodziny w pokoju np na 7 dni jak ja jade z ZUS? 5. Czy z zabiegów jest gimnastyka w basenie?
forumowicz

Re: Wieniec Zdrój- Jutrzenka

Post autor: forumowicz »

Witaj Marcepan, na wszystkie pytania nie znam odpowiedzi ale spróbuję:

1. przecież nie wykluczone , że lekarz zaordynuje Ci masaże , jeśli nie w planowaniu na -1 zapytasz , w pobliżu Jutrzenki (w domkach) można prywatnie wziąć masaże ,cena konkurencyjna,
2. moja wiedza jest znikoma, na pewno mają dużo zajęć ruchowych i spotkań z psychologiem,
3. Są wycieczki: Ciechocinek, Toruń, Licheń, Włocławek , relaksacja w otaczających lasach - dużo ścieżek, można wypożyczyć rower, bary, basen, kręgle,ping-pong, żołnierzyki, tańce, jest możliwość wypożyczenia książek,są jakieś występy zespołów ludowych i objazdówka sanatoryjna, no i oczywiście inwencja własna,
4. możesz jak najbardziej , oni mają ofertę dla rodzin kuracjuszy , z tym, że ceny są dość wysokie - zadzwoń do nich będziesz wiedziała z pierwszej ręki, możesz także wynająć pokój w pobliskim Helu (hotelik) lub u zakonnic (prowadzą działalność ),
5. tak, jest gimnastyka na basenie - tam są dwa baseny jeden w Jutrzence (duży) i jeden w Zakładzie Przyrodo-leczniczym (mały)

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wieniec Zdrój- Jutrzenka

Post autor: Małgosia69 »

Bibi nie wiem czy byłaś na turnusie psychosomatycznym w Wieńcu i jakie tam są zwyczaje. Ale ja byłam w ubiegłym roku w styczniu w Narcyzie w Ustroniu i siedział ze mną przy stoliku chłopak z takiego turnusu i wiem od niego. Z wielkimi problemami dostał on i jeszcze jedna dziewczyna ćwiczenia na basenie, poza tym nie mogli mieć żadnych innych zabiegów poza przynależnymi na takim turnusie. Gimnastykę mieli codziennie w ramach turnusu psychosomat. Przyjechał z żoną chora na S.M. , w domu nie miała z kim zostać. Mieszkali tylko sami. I psychiatra, ordynator Narcyza , nie pozwolił nie tylko żeby mieszkali w jednym pokoju,ale nawet żeby mieszkała w tym samym sanatorium. Była wielka awantura. Nic to jednak nie dało. I Darek wynajął pokój w sąsiednim sanatorium.
ponoć wszystko dla dobra Darka i jego leczenia. Moje zdanie było całkowicie odmienne,ale cóż...
Czy są takie przepisy, czy to decyzja była tylko pana doktora, tego nie wiem. Dowiedz się więc wcześniej, żebyś nie była niemile zaskoczona.
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego na Swięta Wielkiej Nocy. :kwiat:
W sumie to ten post jest skierowany do Marcepana. Sorki.
ODPOWIEDZ