Krynica Zdrój Lwi gród opinie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20152
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Krynica Zdrój Lwi gród opinie

Post autor: Felice »

Gabimaga w Krynicy jest dość potężna zima i nie sadzę by śnieg zniknął do marca.Buty dobre to najważniejszy ekwipunek.Na wydeptanych chodnikach pod śniegiem jest około 15 centymetrowa warstwa lodu.Gdzie dali radę to skuwają,ale w wielu miejscach jest ślisko.
O przejściu przez góry na Jaworzynę zapomnij,do maja myślę że nie da rady.
Obok Lwigrodu masz dwa markety w których wszystko kupisz....papier toaletowy też :)
Do Galerii też nie jest daleko,a w niej drogeria,Pepco i parę innych sklepów też.
Bankomatów jest kilka
Bankomaty PKO BP
- ul. Zdrojowa 1
- ul. Czarny Potok 8a
- Muszyna, Rynek 31
Bankomat PKO SA
- ul. Piłsudskiego 3 (Budynek PSS "Społem")
- ul. Nowotarskiego 9/3 (Nowy Dom Zdrojowy - Pijalnia)
-ul. Kraszewskiego 1 (Pasaż Krynicki - Centrum Handlowe)
Bankomat Kredyt Banku
- ul. Zdrojowa 35
Bankomat ING Banku Śląskiego
- ul. Kraszewskiego 1
Bankomaty Banku Spółdzielczego
- ul. Kraszewskiego 37
- ul. Czarny Potok 1a
- ul. Piłsudskiego 10
- Tylicz, ul. Rynek 5
- Muszyna, ul.Piłsudskiego 8
Bankomat BZ WBK
- ul. Nowotarskiego 7 (w Nowym Domu Zdrojowym)
Bankomat BPH
- ul. Nowotarskiego 9 (Przy wejściu do Pijalni Głównej)
Bankomat SKOK24
- ul. Piłsudskiego 38

Wycieczki możesz kupować w dowolnym biurze podróży,niekoniecznie proponowane przez przedstawiciela w sanatorium.W "Jaworzynie" zapłacisz za nie kartą.
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4584
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Krynica Zdrój Lwi gród opinie

Post autor: rybka »

Potwierdzam to, co zostało napisane w temacie. Dokładnie takie mam wrażenia po pobycie w sanatorium Lwigród w styczniu. Dodam tylko, że na moim turnusie jedzenie bylo dobre z dużą ilością róznorodnych surówek. Poznałam wiele ciekawych i serdecznych osób, wróciłam bardzo zadowolona. :D
Awatar użytkownika
netwoman
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 132
Na forum od: 22 maja 2013 12:23
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Krynica Zdrój Lwi gród opinie

Post autor: netwoman »

Może zmienili kucharza :) . Chętnie pojechałabym jeszcze raz.
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4584
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Krynica Zdrój Lwi gród opinie

Post autor: rybka »

Może zmienił Mu się smak :lol: Tak, chętnie tam wrócę.. :)
gabimaga
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 19 lip 2016 21:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Krynica Zdrój Lwi gród opinie

Post autor: gabimaga »

Hej, byłam, wróciłam i jestem zadowolona.
Fajnie było pod każdym względem.
Jedzenie smaczne i mi wystarczało. Chyba, że ktoś czegoś nie lubi to mogłoby mu być mało jak zupy mleczne, parówki itp. ale to już gusta a nie brak kaloryczności posiłków.
Strój kąpielowy mi się nie przydał bo do kąpieli borowinowej/solankowej i innych wchodzi się na golasa więc posiadanie szlafroka ma swoje uzasadnienie.
Basenu i gimnastyki nie miałam więc adidasy też mi się nie przydały. Niestety co się przyda a co nie okazuje się na miejscu.
Szczególnie polecam branie własnych ręczników bo pomijając już fakt sterylności ręczników które dostajemy to pranie/suszenie jest kłopotliwe przez brak pralki a czymś trzeba się wytrzeć też po za zabiegami.
Zabiegi jakie by nie były osłabiają organizm więc do polecam jechać z dużym optymizmem i kondycją.
Zabiegi po 10minut więc króciutko, ponoć od tego roku tak jest.
Buty obowiązkowo stosowne do pory, moje się przydały natomiast były osoby w butach miejskich co powodowało ich uziemienie w ośrodku.
Wycieczki fajne polecam biesiadę przy ognisku za atmosferę. Kuliki są słabe i nudne bo niby się jedzie ale w ciszy, takie męczenie koni. Góra parkowa/jaworzyna polecam. Na jaworzynę trzeba mieć dużo czasu, żeby sobie pochodzić, popatrzeć nacieszyć oczy, warto we własnym zakresie pojechać niż z biurem bo blisko i taniej.
Czasu wolnego było dość mało bo zabiegi są porozwalane a przekładanie może być trudne a nawet nie możliwe. Niestety nie wszyscy mają zabiegi do południa choć to już od schorzeń zależy.
Nie polecam zbytniego spieszenia się bo nawet jak ktoś chce zapłacić te 20zł za wcześniejsze wejście do pokoju to może okazać się, że pokoi nie ma bo są nie zwolnione przez poprzedni turnus. Z drugiej strony najlepsze więzi nawiązuje się tak sobie czekając na pokój godzinami.
Pokoje są odgórnie przypisywane mniej więcej wiekowo, nie spotkałam się żeby 40latka dostała 70latkę do pokoju. Pokoje 2/3/4 osobowe z tym że 3 i 4 chyba najwięcej. Daje się radę tylko to pranie nieszczęsne.
Pokoje sprzątane co drugi dzień, nawet z niezłym skutkiem. Chyba, że kuracjusze się tak porozkładają, że nie ma jak posprzątać bo np. jak na szafce jest na rozkładane to już Panie nie sięgają i dobrze. Panie sprzątające miłe, starają się i co najważniejsze nic nie ginie co mnie najbardziej cieszy dlatego piszę o Paniach sprzątających, że to babki z klasą.
Natomiast jak komuś czapka zginęła na terenie ośrodka to niestety się już nie znalazła.
Ręczniki dwa wymieniane raz, 3 rolki papieru toaletowego na turnus.
Wieczorki zapoznawcze w Lwim są raz na tydzień, z mojego punktu widzenia to dobrze bo potańczyć można sobie gdzie się chce a w ośrodku odpocząć. Po za tym Panów brakowało więc nawet jak Panie się wyszykowały to same tańczyć musiały.
Pod tym względem polecam pakowanie z rozsądkiem albo kuriera.
Potwierdzam, jak się chce pobawić to trzeba mieć worek pieniędzy na karcie a jak podleczyć to już ekonomicznie. Osoby które pozostawały w ośrodku często dokupywały zabiegi i te które jako zabiegi dostawały picie wody. Jak ktoś miał połowę zabiegów z piciem wody to ma się czasu a czasu.
Biblioteka mała raczej z romansidłami.
To chyba wszystko, Krynicę Zdrój polecam bo jest co w niej robić jak się tylko chce wyjść z ośrodka.
Dziękuję za podpowiedzi :kwiat:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój Lwi gród opinie

Post autor: Samosia »

Witaj gabimaga ...fajnie opisałaś wszystko....byłam z córką w Lwimgrodzie 2014 i też było super :) W naszym wniosku prosiłyśmy o ponowne skierowanie nas w to samo miejsce ale....nadal czekamy na weryfikację i pewnie w tym roku już się nie załapiemy :( Pytanie....czy wiesz może jak wygląda dieta lekkostrawna w Lwimgrodzie ???? Pozdrawiam :) :) :)
gabimaga
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 19 lip 2016 21:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Krynica Zdrój Lwi gród opinie

Post autor: gabimaga »

Dieta lekkostrawna od normalnej różni się brakiem smażonych potraw, zasmażek np.: kapusta zasmażana, łazanki z kapustą lub ciężkostrawnych jak placki ziemniaczane ze śmietaną, fasolka po bretońsku, szparagówka z wody, flaki .

Np.: na obiad na lekkostrawnej był filet z kurczaka gotowany w ala sosie, normalna smażony w panierce a dalej wszyscy gałka ziemniaków, surówka z selera, surówka z marchwi, na pierwsze zupa dla wszystkich- zupy ,,postne,, ale smaczne.

I tak mniej więcej zamiast
surówka z kapusty czerwonej - był na lekkostrawnej szpinak rozdrobniony gotowany,
łazanki z kapustą - pierogi leniwe
placki ziemniaczane ze śmietaną- makaron z truskawkami,
fasolka po bretońsku -kopytka,
szparagówka z wody- brokuł gotowany,
flaki- flaczki jarskie
jajko na twardo- jajko na miękko
ryba smażona- ryba gotowana w warzywach tak samo z mięsem
wędlina tłuściejsza typu mielonka lub baleronowa/drobiowa - drobiowa
ser żółty-ser biały
pasta mięsna- serek tartare
kiełbasa pieczona- kiełbasa z wody
Była też wątróbka ale nie wiem czy wszyscy ją jedli czy różniła się smażona-gotowana.

Śniadanie to prawie zawsze zupa mleczna/płatki kukurydziane lub kawa zbożowa/kakao dla wszystkich plus np. dla lekkostrawnej ser biały dla normalnej ser żółty, rzodkiewka kilka plasterków lub/1/4 pomidora/1/2 ogórka kiszonego, masło, chleb, dżem.

Zamiast serów/jajek chyba na trzech śniadaniach były parówki gotowane szt 2/os dla wszystkich i chyba kawa zbożowa, masło, chleb, dżem.

Jak gdzieś się jedzie/idzie i się nie wraca na posiłki to po zgłoszeniu dostaje się wyprawkę np.: obiad to 4kromki chleba, pasztecik lub konserwa typu szynka taka mała, 0,5l wody gazowanej, paluszki, jabłko lub pomidor, plastikowy nożyk. Kolacja wygląda tak samo tylko bez paluszek i raczej z pasztecikiem.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój Lwi gród opinie

Post autor: Samosia »

Witam gabimaga...Wielkie dzięki za odpowiedź :) .....Jest to dla mnie bardzo cenna informacja,gdyż muszę właśnie od ponad roku taką dietę stosować gdy będziemy miały możliwość znów wrócić do tego sanatorium nie będę musiała się martwić o moją dietę :)
Awatar użytkownika
Marlenka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 301
Na forum od: 30 lip 2015 20:09
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Krynica Zdrój Lwi gród opinie

Post autor: Marlenka »

Witam, :kwiat: odświeżam temat bo w sierpniu wybieram się do LWIGRÓD-u z NFZ i szukam informacji. W internecie znalazłam dużo oficjalnych. ale proszę o te, które trudno znaleźć. :)
:?: Ktoś tam był ostatnio? Jakie wrażenia?
:?: Remonty skończone? A basen? Już jest czy jeszcze budują?
:?: Czy jest szansa zarezerwowania pokoju -jedynki ewentualnie miejsca w dwójce? Jeżeli tak to które najlepsze?
:?: Kuchnia są różne opinie, smaczna?
:?: Jakieś "niespodzianki" na które powinnam się przygotować?
Inne informacje, które warto wiedzieć też mile widziane ;)
Awatar użytkownika
Beti43
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 29 maja 2018 23:43
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica Zdrój Lwi gród opinie

Post autor: Beti43 »

Witam :D ja również wybieram się w sierpniu :D :D ;)
ODPOWIEDZ