Pustkowo ZEM Tourist

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Pustkowo ZEM Tourist

Post autor: Piniu »

Pustkowo ZEM Tourist.
"ZEM - Tourist" Ośrodek Wczasów Rodzinnych i Rehabilitacyjnych
Pustkowo, ul. Słoneczna 25
72-344 Rewal
Rehabilitacyjnych z NFZ i Prewencji ZUS.
Witam wszystkich serdecznie.
Zakładając nowy temat wprowadzam na początek znalezione na naszym forum pozbierane ciekawsze informacje z porozrzucanych po różnych miejscach wpisach.
Mam nadzieję że będzie mi wybaczone że pozbierałem i udostępniam wpisy innych forumowiczów w tym miejscu.

UWAGA ZACZYNAMY...

przez kuracjuszzus » 16 lip 2014 09:27
Witam!
Przeglądam to forum od kwietnia jak dostałem skierowanie z ZUSu na rehabilitacje do ZEM Tourist i nie wyczytałem nic konkretnego. Dla ego też postanowiłem opisać dokładnie jak to wygląda.
PRZYJAZD
W dniu przyjazdu (25.06.2014) wstawiłem się w recepcji około godziny 12:00, większość osób już było, wypełniłem formularz, dostałem opaskę na rękę w kolorze fioletowym i bardzo miła Pani poinformowała mnie że mam ją mieć do końca turnusu (opaska jest tak skonstruowana że bez uszkodzenia nie można jej ściągnąć, jest z tworzywa więc można się w niej myć. Kolor fioletowy oznacza że jesteś z ZUSu, są jeszcze białe i chyba żółte, ale te są zarezerwowane dla wczasowiczów i kuracjuszy z NFZu). Pani zapytała się czy jestem autem i czy chcę je wprowadzić na parking, oczywiście zgodziłem się więc zapłaciłem 50,00zł za miejsce na parkingu (ogrodzonym i monitorowanym, ale nie strzeżonym) na 24 dni i 30zł kaucji za kartę do bramy (kaucja zwrotna przy oddaniu karty), jeżeli przyjeżdżacie samochodem proponuję wykupić parking bo jest bezpiecznie, a poza tym za parkowanie pod ośrodkiem przy drodze straż miejska daje po 100,00zł mandatu. Po tym dostałem klucz do pokoju i poszedłem się rozpakować. Ja dostałem pokój trzy osobowy, ale w ośrodku większość pokoi jest dwu osobowych, osoby w pokojach dobierane są według wieku, ale podobno można powiedzieć na recepcji że chce się z kimś być w pokoju i tak robią przydziały.

OŚRODEK
Ośrodek sam w sobie jest całkiem przyzwoity, nie dawno remontowany. Pokoje czyste, łóżka nowe, pościel OK., w większości pokoi jest balkon, w każdym jest łazienka, TV jest za opłatą 44,00zł za cały turnus (podpowiem że za tą cenę dają nam tylko metr kabla antenowego i osiem programów), telewizorek (bo tak to trzeba nazwać) jest wielkości wyświetlacza w samochodzie i jest podwieszony pod sufitem więc trzeba się mocno skupić żeby coś dopatrzeć, ale po trzech dniach się człowiek przyzwyczaja. WIFI jest ale tylko na korytarzu w pokoju nie ma zasięgu. Poza tym dostajemy dwa ręczniki wymieniane raz w tygodniu, leżaki na plażę, koc, czajnik, talerze, szklanki i papier toaletowy do oporu Na terenie ośrodka jest odkryty basen, stoły ping-pongowe i kawiarnia, sklep spożywczy jest naprzeciwko.

JEDZENIE
Dostajemy trzy posiłki dziennie.
Śniadanie od godz. 7:30 do 8:30 w formie szwedzkiego stołu, jest wszystko: herbata, kakao, mleko, parówki i kiełbasę na gorąco, jajecznice, płatki (trzy rodzaje), wędlinę, jajka na twardo, dżemy, jogurty, miód, pomidory ogórki, kilka rodzajów sałatek, pasztety, pasty, kilka rodzajów pieczywa itd. Wszystko do oporu, ale nie można nic wynosi (na „bramce” stoi Edmund i pilnuje, chyba że ktoś ma cukrzyce to może wziąć na wynos).
Obiad podzielony jest na dwie grupy o 13:00 i o 14:00, przy obiedzie każdy ma przydzielony stolik. Obiad składa się z zupy i drugiego dania + kompot. Porcje nie są olbrzymie, ale każdy się najadał i wytrzymywał do kolacji.
Kolacja od godziny 18:00 do godziny 19:00, zasada taka jak na śniadaniu z tym że trochę inne potrawy, ale nie będę się rozpisywał, ktoś z mojego turnusu powiedział że takiego jedzenia to on nie ma w domu na święta i ja się z tym zgadzam.

ZABIEGI
Już pierwszego dnia dostajemy lekarza prowadzącego, oraz godzinę pierwszej wizyty, doktor przegląda nasze papiery, zbada z grubsza i ustali zabiegi. Następnie zgłaszamy się do pokoju pielęgniarki i dostajemy kartę zabiegową. Zazwyczaj każdy ma 5-6 zabiegów dziennie, od 08:30 do max 16:00 (ja miałem od 09:00 do 14:20) po każdym zabiegu dostajemy pieczątkę z numerem Fizjoterapeuty jako potwierdzenie, chociaż oni też stawiają krzyżyki na swoich kartach żeby ich nie oszukać. Liczba zabiegów musi się zgadzać więc jeżeli coś odpuścimy to trzeba to będzie odrobić. Obsługa jest całkiem miła, chociaż każdy boi się właściciela i nie chcą przekładać zabiegów bez zgody kierowniczki. Poza normalnymi zabiegami mamy osiem spotkań z psychologiem (po południu), techniki relaksacji (pic na wodę, siadamy na fotelach i słuchamy muzyki relaksacyjnej z zamkniętymi oczami) i kilka spotkań z dietetykiem, BHPowcem i jeszcze z kimś. Te spotkania odbywają się po południu, jako potwierdzenie jest podpis na tyle karty (karty podpisywane są na początku spotkania i jak jest zamieszanie to można wyjść, ja tak przeważnie robiłem, ale można też dać komuś karty do podpisu.

ŻYCIE TOWARZYSKIE
I tu dla większości czytających to osób będzie wielkie zaskoczenie, ale życia towarzyskiego praktycznie nie ma! Co dziennie od 22:00 do 23:00 jest obchód pielęgniarki która wchodzi do pokoju i sprawdza stan (mogą sprawdzać alkomatem, ale na naszym turnusie chyba nikogo nie sprawdzili), wiadomo że wszystko można obejść i zawsze ktoś z może powiedzieć że akurat wyszliśmy na papierosa, ale ośrodek jest monitorowany a przy wejściu stoi Pan który pilnuje żeby ludzie z ZUSu nie wychodzili. Wieczorków zapoznawczych itp. Nie ma. Można zorganizować wyjazdy do Rewala do ROBINSONa, nawet jeżeli się zgłosi chęć to właściciel lokalu podstawia autobus za darmo, ale tylko do 22:00 (można załatwić do 23:00, ale to zależy od humoru Pani dyrektor), poza tym młodych ludzi można policzyć na palcach u jednej ręki. Najwięcej kuracjuszy jest 55+ i tak widziałem że oni chodzili na jakieś spacery, a później Panowie na papierosie opowiadali o swoich ekscesach, ale wydaje mi się że to tylko bajki. Ja w każdym bądź razie nic takiego nie przeżyłem i nic takiego nie widziałem, oczywiście wypiłem piwo kilka lub kilkanaście razy (nie raz nawet było ostro, ale nikt mi do łóżka nie wszedł) Na dole jest cukiernia i jest alkohol, na drugiej stronie ulicy jest kilka barów, ale otwartych tylko latem. Poza tym Pustkowo to prawdziwe Pustkowo, nawet w środku sezonu nic się tu nie dzieje, żadnej dyskoteki nie ma.

PODSUMOWANIE
Takie sanatorium w Pustkowie to całkiem fajna sprawa, na pewno człowieka podleczą, ja trafiłem tu rok po złamaniu nogi i myślałem że nic mi to nie da, a okazało się że nogi mam dużo mocniejsze, chodzę stabilniej i ogólnie czuje się lepiej. Warunki były bardzo dobre i na to nie ma co narzekać. Miałem turnus czerwiec – lipiec więc pogoda była super. Zastanawiam się co by było gdybym trafił tu zimą i tak myślę że po trzech tygodniach nie miał bym wątroby, bo co tu robić jak w miejscowości nic się nie dzieje, otwarty jest tylko jeden sklep, a wieczory długie?
Były oczywiście też sytuacje które mnie strasznie irytowały jedną z nich było traktowanie ludzi z fioletowymi opaskami, wszyscy mogli pić alkohol, a ZUS nie. Wszyscy mogli wychodzić i wracać o której chcą, a ZUS nie. Imprezy, ogniska, zawody były dla wszystkich tylko nie dla ZUSu itd.
Drugą bardzo denerwującą sytuacją było wydawanie posiłków i tu ku mojemu zaskoczeniu starsze Panie zabijały się żeby jako pierwsze naładować sobie jedzenie na talerze (napisałem talerze bo schorowane na co dzień Panie na stołówce dostawały takiej werwy że potrafiły unieść trzy pełne talerze w jednej ręce, a w drugiej trzy bułki, pół chleba i kakao) nie patrząc że przy okazji wywróciły małe dziecko lub człowieka o kulach, w tym momencie liczą się tylko one i ich instynkt polowania. A na wieczór plotkowanie kto z kim i jak jest ubrany i opowiastki jak to one się odchudzają (to wszystko przy filiżance zielonej herbaty pitej z takim grymasem jak by to był ocet)
Mimo wszystko pobyt w ZEM TOURIST wspominam bardzo miło i chciał bym bardzo serdecznie pozdrowić cały personel, a w szczególności:
- Pana Edmunda który oprócz strażnika stołówki okazał się też fizjoterapeutą, masażystą, ratownikiem i pewnie jeszcze kimś
-Panią z recepcji która jest pomocna w każdej sytuacji (do tej pory zastanawiam się czy ten siwy kolor włosów to naturalny czy farbowany)
-Łysego Ratownika Cwaniaka co jest we wszystkim najlepszy
-Panie fizjoterapeutki które są strasznie miłe i nie mają swoich humorów
-Obsługę Sali która mimo dużej ilości osób dawała rade
- I wszystkich kuracjuszy

przez pechowa1dziewczyna » 06 lut 2016 18:41
No więc...
Jeśli jedzie się na rehabilitację to ja jestem bardzo zadowolona. Bardzo mi pomogły zabiegi. Co prawda nie ma basenu ale kilka osób dojeżdżało na basen bo im lekarz zalecił. Ja byłam pod opieką ordynatora z czego też jestem zadowolona. Ogólnie nie narzekam. Wypoczęłam. Cieszę się,że to nie jakieś większe miasteczko. Nastawiłam się na spacery i wykorzystałam na maxa. Spacery brzegiem morza w każdej wolnej chwili. Szkoda,że tak szybko robiło się ciemno więc niedosyt mam szczególnie wtedy kiedy po zabiegach były zajęcia psychologiczne do kolacji.
Czy ludzie z ZUSu byli traktowani inaczej? Nie wiem bo w listopadzie byli tylko ludzie z ZUSu,ale jedna pani rehabilitantka była wyjątkowo zgryźliwa ("znowu się pan spóźnił","przepraszam miałem wazny telefon","pan tu przyjechał na rehabilitację a nie rozmawiać przez telefon" - no ja bym sobie nie pozwoliła)
Ogólnie personel przyjazny,panie na recepcji spoko,
Drażnił mnie trochę szwedzki stół na sniadaniu i kolacji bo ludzie sprawiali wrażenie jakby jedzenia nigdy nie widzieli,po trzy talerze zabierali i raz nawet chleba zabrakło a później ci co nabrali wyrzucali do odpadków.Na ogół śniadania i kolacje to samo,w drugim tygodniu zauwazyłam,ze jest szynka,której prędzej nie widziałam,bo zanim wystałam swoje w kolejce to juz zabrakło a tej nie dokładali. Za to mielonki pod dostatkiem kwadratowej,okrągłej,mniejszej i większej...,pasztetowej również. Obiady : jak w poniedziałek było coś to w każdy poniedziałek było to samo i tak do końca tygodnia,ale ryba była tylko raz ( w jakis piątek bo zakonnica ,która była na turnusie zwróciła uwage,że w piątek nie je się mięsa).
Imprez żadnych ,ale można umówić się z właścicielem lokalu "Robinson Crusoe" w Rewalu i on przywozi i odwozi kuracjuszy . O 22:00 jest cisza nocna i obchód lekarz i pielęgniarki,sprawdzają czy jest cisza i czy wszyscy są. Niestety po "imprezach" w Robinsonie zdarzały się wpadki i powrót do domu co bardziej agresywnych klientów. Pamiętajcie,że wyjazd skutkuje zwrotem kosztów turnusu i ewentualnego zasiłku pielegnacyjnego co wynosi od ok 5 do 12 tys złotych w zależności od tego ile kto zarabia.
Sa organizowane wycieczki do Świnoujścia ,Kołobrzegu czy do SPA w Niemczech,ale swój samochód przyda się bo znacznie taniej wycieczki wychodzą
Najbliższe miejscowości to Trzęsacz (tam jest "POLO" -zaopatrzenie alkoholowe ,ruiny kościoła nad morzem a dalej Rewal. W druga stronę od ośrodka Pobierowo gdzie są najlepsze lody z gorącymi malinami czy wiśniami Apteka (czynna do 16:00) ,poczta . Zimą to raczej pusto wszędzie ,ale latem to podejrzewam,że całkiem sporo osób ,knajpek i sklepów. I dobrze,bo odpoczywac jedziemy.
Co chcecie jeszcze wiedzieć,chętnie odpowiem
Z terminem ,żadna pomyłka bo tak jak już się dowiedziałyście przyjęcia rozłożone są na dwa dni (tak samo wyjazdy).
Samochód jak najbardziej się przyda choćby na zakupy do Netto w Rewalu. Ja byłam w listopadzie a poniewaz pogoda była znośna to można było rowerem dojechać (można wypożyczyć ,są 3 sztuki )
Maggie , bierzesz ciepłe skarpety i bedzie ciepło, internet w pokojach niestety nie działa, na korytarzach tak, sama siedziałam w drzwiach pokoju . Mozna przy recepcji , w poblizu zlokalizowany jest ruter. Właściwie nad recepcją do góry powinien być dobry zasięg .
Plaża może w porównaniu do tego jaka jest w Pobierowie (zwłaszcza na niektórych odcinkach) to jest szeroka.
Porównywałem do Kołobrzegu,Świnoujścia, ale to może niewłaściwe porównanie. To jednak w tym okresie i tak bez znaczenia, zgoda.

Jeżeli chodzi o przeżycie to fakt, że przeżyć się da, człowiek potrafi się szybko adaptować do różnych ekstremalnych sytuacji.
Nie o to chodziło w zapytaniu.
Chodziło o to czy w Pustkowie jest apteka, poczta, bankomat i w ogóle coś ciekawego i... jest pustynia, nie ma nic.
Oczywiście, że można przespacerować się do Pobierowa tylko, że nie jest to dwa kroki i nie każdy jest na tyle sprawny i... jest to zima,
a zimą bywa różnie.
Reasumując: dziura to dziura i nawet latem pozostaje dziurą. Chyba, że komuś wystarczy kawałek piasku do opalania.
Witaj Maggie, byłam w Pustkowie w listopadzie 2014, również byłam pełna niepokojów , pewne jest , że to nie kurort pierwszej klasy , ba nawet nie drugiej , ale niektórzy byli tam kilkukrotnie - da się przeżyć . Lato tam jest piękne , gorzej teraz .
Prawie wszędzie trzeba się przejść, dojechać , ale to tylko na zdrowie wychodzi , bankomat jest Pobierowie albo Rewalu , apteka tez nie problem dojdziesz spacerkiem lub poprosisz w recepcji .
Plaża w Pustkowie nie jest wąska , z tym , że w okresie zimowym nie ma to żadnego znaczenia . Weź ciepłe rzeczy , ośrodek oszczędza na ogrzewaniu
Ogrzewanie nawiewowe ,w łazience jest suszarka ale miejsca na pranie malutko.Kiosku nie ma ,po drugiej stronie ulicy jedyny sklep we wsi. Biblioteki nie ma,ręczniki dają,wymieniają ,pościel też zmieniana,ogólnie w pokoju chłodno.Na basen dowożą,na miejscu wirówka .
PW-wiadomość prywatna. Kościół w Pustkowie nie wiem jak to nazwać ale co niedziele odbywają sie Msze. Kilka ławek pod gołym niebiem. Niewiem jak to wygląda zimą ale latem wszystko normalnie sie odbywało. Jeżelipotrzebujesz coś z apteki to wybierasz sie do Pobierowa. Chwila spacerem przez las i jestes na miejscu. Można wybracsie do Rewala ale to już zdecydowanie dalej. Inna sprawa to można poprosić w recepcji o pomoc. Chyba codziennie czy co drugi dzien ktos jedzie do Rewala i może przy okazji kupić copotrzeba. Jeżelichodzi o pocztę to taka sama sytuacja jak z apteką jeżeli masz coś pilnego. Jeżeli chcesz wysłać zwykłą pocztówke to w Pustkowie jest skrzynka pocztowa ale opróżniana chyba tlko raz w tygodniu.
Na basen dowożą do Rewala

Jak ktoś będzie miał basen to jeździ się do Rewala około 4 kilometry od Pustkowa zawiozą i przywioza
Pokoje jednoosobowe nie istnieją jedynie dwójki lub trójki. Jednoosobowe tylko ze skierowaniem od lekarza na problemy gastryczne . Lekarza masz przyznanego jednego w pierwszy dzień , ilość zabiegów różna w zależności schorzenia , badania ciśnienia są dla osób z problemami. Basen tylko jeżeli przyznany zostanie przez lekarza. Byłam już raz tam- teraz w listopadzie jadę po raz drugi. Panie rehabilitantki są bardzo miłe
Witam podpisuję się pod wypowiedzią Moniki. Wczoraj wróciłam z Pustkowa. Kilka niedociągnięć jeżeli chodzi o sprzęt i same zabiegi dostrzegłam ale nie wpływają one znacząco na moją ocenę.
Mnie zabiegi pomogły.
Dokucza trochę brak miejsc wspólnej rozrywki ( stół do pingponga to zbyt mało). Myślę, że miejsce gdzie można wspólnie wypić kawę jest tam potrzebne, tak samo jak siłownia do której można przyjść po zabiegach, niestety jak dla mnie spacer po plaży to zbyt mało ruchu.

Wyżywienie ok, różnorodne chociaż monotonne. Głodny chyba nikt nie chodził. Nawet Ci, którzy nie jedzą mięsa mogą najeść się do syta (prócz obiadów).
Z moich uwag: warto zabrać ze sobą radio, laptopa ( niestety z dostępem do internetu w pokojach jest kicha ale siedzenie z lapkiem na korytarzach sprzyja integracji). Nie wiem czy jest sens wykupowania za ponad 40 zł kabelka antenowego do tv z kilkoma kanałami.
przez cieszyn » 27 maja 2013 10:28
Po 24-dniowym pobycie czas wrócic co szarej rzeczywistości. Dla nowych kuracjuszy otworzono nowe skrzydło do zabiegów. Dotychczas zabiegi odbywały sie w pokojach hotelowych przerobionych na gabinety. W wolnym czasie troszke nudno ale wszystko można ogarnąć. Na miejscu otworzyli nowy sklep. Rewelacji nie ma z cenami. Polecam wedrówki piesze do Pobierowa lub Rewala. Miłe panie rehabilitantki bardzo dobrze wykonują swoje czynności. Pozdrowienia dla Pauliny,Moniki,Marty,Oli-powodzenia z egzaminami, Ewki z hydro,Kasi z wirówek, Pani Ewy z laseru. Dzisiaj choć zabiegów nie było ale trzeba było odwiedzic miłe panie bo troche sie z Paniami zżyło. Po 22.00 obchód pielegniarski wraz z lekarzem. Po tej godzinie zaczyna sie zycie towarzyskie w pokojach lub....Nie można opuszczac osrodka po tym obchodzie ale dla chcacego nic trudnego(PW jezeli komuś pomóc w tej sprawie) Pozdrowienia dla miłych pań z recepcji ze swieca takich miłych pań szukac. Pozdrowionka dla dziewczyn z kuchni-jadalni Basia i Asia. Dziewczyny robiły co mogły aby wszystko było ok. I to im sie udało w 100%.
Warunki bytowe normalne na jakies luksusy nie ma co liczyc. TV-8 kanałów. Sztućce w pokojach. Posiłki to cośniemożliwego. W zyciu tak dobrze nie jadłem. Jak to mówi Gesslerowa "jak u mamy". Na śniadanie i kolacje zawsze cos ciepłego nie mówie o herbacie czy kakao tylko o normalnym daniu. Większośc po ważeniu kontrolym nagle zaczeła spacerowac aby pozbyc sie zbednych kilogramów. Mi trafiły sie zabiegi praktycznie do obiadu. Inni juz nie mieli tak dużo szczescia i kończyli zabiegi o 15.30.
NIe wiem co jeszcze napisac. W razie czego zapraszam na PW.

W samym Pustkowie tragedia z czasem wolnym. Polecam wycieczki do finezji lub alexa gdzie można troche potanczyc.
Jeżeli chodzi o przepustki to zapraszam na PW.

przez Natusia1980 » 19 mar 2013 16:23
Witam wszystkich. Ponieważ jestem po turnusie rehabilitacyjnym w ZEM, mogę powiedzieć bardzo wiele.
Więc: (w skali od 1-10- gdzie 10 to najlepsze )
- lokalizacja- 10, 100-150 m do morza
- zakwaterowanie- 10, pokoje dwu- i trzyosobowe
- w pokojach sztućce, talerzyki, kubki, czajnik, leżaki, parawan na plażę, całkiem duża szafa (byłyśmy w pokoju 3 kobiety i się pomieściłyśmy ), telewizor- wersja very mini :/, papieru toaletowego również nie trzeba zabierać (piszę, bo koleżanka miała zapas ze sobą)
- ręczniki wymieniane są co tydzień, w ten sam dzień tygodnia w jaki się przyjechało
- codziennie Panie pokojowe sprzątają pokój (chyba, że ktoś nie potrzebuje)
- obsługa straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasznie miła
- jedzenie- 10 (oprócz ryb w piątek, dałabym 1)
- dwa wieczorki- zapoznawczy i pożegnalny, ale do 22:00
- no i meritum- od 22:00 cisza nocna, wrrrrrrrrr, ochroniarz pilnował jak chorerka, ale dawaliśmy radę, hehehe
Nie wiem co tu jeszcze napisać. Ah, w samym Pustkowie jest jeden sklep, naprzeciw ośrodka, ceny z kosmosu, rzeczy przeterminowane!!! Ale 5 km dalej w Rewalu jest POLO, więc tam pielgrzymkowaliśmy.
Samo Pustkowo cudne, ale poza sezonem na 300 domów w 3 paliło się światło, ale w sezonie pewnie tętni życiem.
Na moim turnusie było mnóstwo młodych osób, strasznie się zżyliśmy. Starsi zresztą nie odbiegali nastrojami i werwą od nas.

Ogólnie mam wspaniałe wspomnienia, zawarłam kupę nowych i cennych znajomości. Polecam wszystkim bardzo serdecznie.

Nigdy w życiu nie widziałam tylu płaczących mężczyzn na raz- rozstanie było strasznie ciężkie.

I to z mojej strony na razie wszystko.
Prosiłbym jednak aby nie rozszerzać tego tematu przez wpisy typu "pytania", a tylko ocenami na temat tego miejsca i dodatkowymi info które mogą być przydatne kuracjuszom odwiedzających ten ośrodek.
Pozdrawiam i zdrówka życzę.
Piniutek
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pustkowo ZEM Tourist

Post autor: Piniu »

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na pogaduchy o Pustkowie :D
http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... 44#p479344
Pozdro.
Piniutek
Danae
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 sty 2016 10:45
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pustkowo ZEM Tourist

Post autor: Danae »

Witam wszystkich Kuracjuszy,
przyszli kuracjusze sanatorium ZEM Tourist Pustkowo proszą o aktualne informacje o sanatorium ;)
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pustkowo ZEM Tourist

Post autor: Piniu »

Wróciłem i jak obiecałem uzupełniam info o pobycie w Zem Tourist Pustkowo.

Termin turnusu 11.05.2016 - 03.06.2016 r.

No to zaczynam... :lol:
Na wstępie:
Pokoje są już przydzielone zanim dojedziecie- dobierają niby wiekowo ale to bzdura bo w 3 osobowym byli panowie 25, 35 i prawie 55. :evil:
Przyjazd zaczyna się od rozpakowania, potem pokój pielęgniarek, lekarz i obiad.. w dzień przyjazdu reszta dnia wolna. :D
na drugi dzień zbiórka organizacyjna i przydział zabiegów ( na basen to raczej nie ma co liczyć a tych co dostaną to uprzedzam że mówiono mi że woda nie jest podgrzewana i do basenu dowiozą co drugi dzień do innej miejscowości).
Podstawa w zabiegach to ćwiczenia 2x dziennie i 3 zabiegi na dane schorzenie. Tens, DNT, leser, krio, galwanizacja, baseniki do kończyn górnych i dolnych, ćwiczenia indywidualne na łóżkach i w "klatce" na wyciągu i okłady borowinowe to porażka - okłady to mata (wypełniona podobno borowiną) podgrzana, położona na pacjencie po czym przykrywa się tą matę gumowaną płachtą i tak się leży 20 minut gdzie po 15 czuć jak jest już letnia. Są też masaże - wykonywane przez chyba 4 panów z których tylko 2-ch można nazwać masażystami (to nie tylko moja opinia).
Basen zewnętrzny był naprawiany i zakończyli 2 czerwca. Podobno procedura napełniania potem badania i odbioru przez sanepid jest długa i trudna do przewidzenia data oddania do użytku.
Sezon jeszcze się nad morzem nie zaczął ale od końcówki maja w samym Pustkowie otworzyli delikatesy przy sanatorium, sklep z pamiątkami lodziarnię, Lotto.
W Pobierowie już większość pootwierana czeka na turystów tak samo Rewal i Niechorze.
Co do pokoi standard jak na zdjęciach Zem Touristu na ich stronie. Ręczniki wymieniają 3 razy pościel tylko raz ( tylko że ścieli sobie każdy sam i wymienia pościel również) na korytarzach co dziennie jest wystawiony wózek z płynami do toalety papierem toaletowym i mopem. Panie sprzątają przed południem tylko jak ktoś jest w tym momencie w pokoju.
Palarnia jest tylko przy stołówce na zewnątrz budynku. W pokojach zakaz i na balkonach również ale pod koniec turnusu następuje rozluźnienie obyczajów i trzeba pogonić kopciuszków z balkonów.
Alkohol oczywiście całkowity zakaz ;) :lol: po 22 obchód lekarki i pielęgniarki. Wchodzą do pokoju po zapukaniu pytają czy wszystko wporzo i wychodzą. Chociaż słyszałem od pań z innego pokoju że kiedyś wlazły nawet na balkon z nienacka :lol:
Jeśli chodzi o posiłki to ( :twisted: malkontenci nałożą wszystkie podane dalej składniki i będą narzekać do końca turnusu że ledzenie cały czas to samo :twisted: ) ludzie nakładajcie sobie co dzień coś innego to nie odczujecie monotoni :D tak więc - stół szwedzki typu pomidor ogórek ser sałata czasem rzodkiewka w "śmietanie" i wędliny w plastrach w kilku rodzajach. Dodatkowo na ciepło na zmianę parówki cienkie i grube, pierogi ruskie i co dziennie zmiana kiełbasa pieczona z serem na wierzchu, jajecznica ( z lekka za rzadka). Nieraz makaron ala boloneze lub inne rzeczy które powtórzą za 5 dni. Na obiad (serwowany do stolików) zupa ??? przewaga jarzynowa w różnych odsłonach z ryżem z makaronem kaszą itp i wtedy się inaczej nazywają :lol: na drugie danie :lol: mielone :lol: l: w milionach odsłon aczkolwiek zdarzy się czasem kotlet schabowy w panierce dla dietetyków bez panierki i surówki z kapusty z kapusty oraz z kapusty czasem z kapusty czerwonej a i kiszonej :lol: (dla dietetyków obiady są takie jak dla zwyklaczków tylko bez sosów a zupy bez zabielenia
Warto przyjechać rano bo zabiegi chyba się dostaje do południa bo widywałem część ludzi co śmigali jeszcze po obiedzie.
W ośrodku trzeba być do 22-giej po tej godzinie jest w portierni ochroniarz.
Nasz turnus zorganizował sobie SAM imprę zapoznawczy wieczorek w REWALU w restauracji ale ceny powalały. Chętni wpisywali się na listę w portierni i wtedy mogliśmy wrócić po 23-ej.
Następne impry sami kołowaliśmy U BABUNI na przeciwko sanatorium ale tylko do 22-ej na obchodzie trzeba było być w pokojach ( nie koniecznie swoich ale trzeba było powiedzieć z którego się jest.
W pokojach miały być leżaki i parawany ale nie było !!!
Na plażę się idzie zaraz przy płocie sanatorium ale zejście jest po schodach około 30 szt. ( dla chodzących z problemami radzę przejść się do zejścia na plażę za "krzyżem ").
Resztę info opisano już (poniżej) w opisie którym zebrałem z wszystkich znalezionych na tym forum.
Podstawy macie jeśli macie pytania to zadawajcie będę odpowiadał na bieżąco.

Aaaa i pamiętajcie najważniejsze... to nie sanatorium tworzy atmosferę tylko my sami. Bądźcie otwarci, pozytywnie nastawieni i tolerancyjni, a będzie to wasz najlepszy wyjazd rehabilitacyjny.
Pozdrawiam gorąco i życzę udanego wypoczynku, wspaniałych wspomnień i powrotu do zdrowia. :D :lol:
beata72
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 10 maja 2016 10:38
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pustkowo ZEM Tourist

Post autor: beata72 »

Witam.Byłam na turnusie w Pustkowie od 19 sierpnia do 11 września, pierwszy zresztą raz.Jestem bardzo zadowolona, odpowiadało mi wszystko, no może oprócz jednego z Panów ochroniarzy.. ale co tam ochroniarz, ważne, że ośrodek, jedzenie, zabiegi super.Ludzie poznani przeze mnie świetni a pogoda bajeczna, na 24 dni 23 słoneczne.Pobyt sanatoryjny w cichutkim Pustkowie okazał się najlepszymi wakacjami jakie miałam. :D Pozdrawiam wszystkich, którzy już tam byli i tych którzy będą.
Marst
Posty: 2
Na forum od: 15 paź 2016 21:41

Pustkowo ZEM Tourist

Post autor: Marst »

Witam wszystkich byłych, obecnych i przyszłych kuracjuszy ZEM ..... :-) !!
Byłem w sanatorium ZEM-Tourist Pustkowo na przełomie września i października 2016 r.
Od razu napiszę wprost : był to WSPANIAŁY czas rehabilitacji, kuracji i ... wypoczynku w jednym czasie.
Pogoda w tym okresie sprawiła nam wszystkim niebywałą radość - najpierw było lato, potem przepiękny początek jesieni, a na końcu - sztormowy Bałtyk. Nie, nie można na NIC narzekać !
Przede wszystkim - bardzo profesjonalni rehabilitanci ( tu szczególne wyróżnienie dla Pani Mirki z III piętra i Pani Eweliny z basenu - WIELKIE DZIĘKI ! ). Baza doskonale przygotowana na prowadzenie wszechstronnych zabiegów. Wyżywienie bez zarzutów i ... dziwię się tym, którzy mogą na cokolwiek narzekać. Takich śniadań i kolacji nie jada się w naszym życiu codziennym ! A obiady są bardzo smaczne i różnorodne ! Brawa dla kuchni !
Owszem - w ośrodku jest dyscyplina ! Bo codzienny nocny obchód ochroniarza z pielęgniarką może doskwierać co niektórym kuracjuszom. Ale .... przecież nie jest to żaden powód do narzekań :-)
Natomiast były też małe minusy ... bo w tym obiekcie brak jest zwykłej kawiarenki tj. miejsca spotkań towarzyskich, gdzie można by w spokojnej i miłej atmosferze porozmawiać i spotykać się z innymi kuracjuszami. Brakuje tego zwłaszcza wtedy, gdy Pustkowo późną jesienią lub zimą zmienia się w ... "towarzyską pustynię".
Organizowane z własnej z inicjatywy pensjonariuszy ( o ile tacy się zdarzą ) wyjazdy do Rewala na wieczorki taneczne ( a było ich w moim przypadku AŻ trzy :-) ), choć są niezwykle udane - to jednak nie wyczerpują oczekiwań,
Ale oprócz tego - myśmy mieli to szczęście, że znalazł się wśród nas niezwykły kompan - gitarzysta, z którym wieczorny czas upływał nam na wspólnym śpiewaniu. Dziękujemy mu za to !
Dziwię się zatem kierownictwu Ośrodka, że pomija ten bardzo ważny aspekt pobytu swych "żywicieli" w tak ciekawie położonym Ośrodku ! Szkoda !
Oczywiście każdy ocenia swój pobyt rehabilitacyjny bardzo subiektywnie.
Ja, z mojej perspektywy muszę stwierdzić, że był to pobyt niezwykle udany, bardzo intensywny i niezwykle korzystny dla mego psychicznego zdrowia. Czy rehabilitacja była udana to pewnie okaże się trochę później :-)
Chciałbym jednak tam jeszcze wrócić !
A tą drogą .... WSZYSTKIM pracownikom ZEM-TOURIST w Pustkowiu życzę satysfakcji z wykonywanej pracy i dziękuję z całego serca za poświęcony nam zapał i trud ! Pozdrawiam serdecznie !!!
sylw13
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 04 gru 2012 20:13
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Pustkowo ZEM Tourist

Post autor: sylw13 »

Super zbiór informacji. Skorzystałam. Mam pytanie dotyczące Finezji i Aleksa- jak tam dotrzeć i czy trzeba meldować o swoim wyjściu? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pustkowo ZEM Tourist

Post autor: Ewucha »

Witam dojechałam pare słów o Pustkowo przyjęcie bez kolejki super obsługa w recepcji p.pielęgniarki załatwione, pozytywne wraźenie ośrodka reszte później pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pustkowo ZEM Tourist

Post autor: Ewucha »

Witam drugi dzień w Pustkowie jestem pod wraźeniem, posiłki dobre świeźe a co najwaźniejsze gorące niema czego sie uczepić, zabiegi naprawde super dobrane a miałam juz kilka razy rehabilitacje więc jestem troche w temacie i obsługa przemiła pokój mam dwójke do pojedyńczego wykorzystania tak jak obiecano czysto,łazienka przyzwoita moźe gdyby telewizorek był większy no i brak basenu ale moźe blisko lol: poza tym jestem zadowolona brak kawiarni moźna do Rewala sie wybrać jest dobrze zobaczymy jak dalej ,obchody są ok 22 ale spoko ,ogólnie jest tu cisza spokój moźna wypocząć pozdrawiam wszystkich :D
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pustkowo ZEM Tourist

Post autor: Ewucha »

Ewucha pisze: 29 mar 2018 09:09 Witam drugi dzień w Pustkowie jestem pod wraźeniem, posiłki dobre świeźe a co najwaźniejsze gorące niema czego sie uczepić, zabiegi naprawde super dobrane a miałam juz kilka razy rehabilitacje więc jestem troche w temacie i obsługa przemiła pokój mam dwójke do pojedyńczego wykorzystania tak jak obiecano czysto,łazienka przyzwoita moźe gdyby telewizorek był większy no i brak basenu ale moźe blisko lol: poza tym jestem zadowolona brak kawiarni moźna do Rewala sie wybrać jest dobrze zobaczymy jak dalej ,obchody są ok 22 ale spoko ,ogólnie jest tu cisza spokój moźna wypocząć pozdrawiam wszystkich :D
A na Święta przepustka do domu Wesołych Świąt
ODPOWIEDZ