ciechocinek sanatorium max

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ciechocinek sanatorium max

Post autor: tico22 »

Witam, jadę w październiku do sanatorium Max w Ciechocinku. Czy ktoś z kuracjuszy może opisać pobyt w tym ośrodku?. Wiem, że wcześniej ten ośrodek był pod nazwą Polex. Po zmianie właściciela nie ma żadnych nowych opinii :(.
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ciechocinek sanatorium max

Post autor: Celinka52 »

Kilka dni temu, będąc jeszcze w Ciechocinku, poznałam kilku kuracjuszy z tego ośrodka, twierdzili, że jest tam bardzo ok. Ale nie znam szczegółów. Super pobytu zyczę.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ciechocinek sanatorium max

Post autor: tico22 »

Dziękuję za życzenia udanego wypoczynku. No cóż może ktoś się zdecyduje na choćby krótką recenzję ze swojego pobytu.
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: ciechocinek sanatorium max

Post autor: wikul »

tico22 pisze:Witam, jadę w październiku do sanatorium Max w Ciechocinku. Czy ktoś z kuracjuszy może opisać pobyt w tym ośrodku?. Wiem, że wcześniej ten ośrodek był pod nazwą Polex. Po zmianie właściciela nie ma żadnych nowych opinii :(.
A skąd ta nowa nazwa MAX. Wszędzie w internecie (łącznie ze stronami www.występuje jako POLEX. Nigdzie nie znalazłem MAX-a. Nawe w KRS. Oficjalnie na stronach internetowych to : Sanatorium Uzdrowiskowe „POLEX”, ul. Św. Brata Alberta 5, 87-720 Ciechocinek , tel. 664-132-468
W.
barbar
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 14 lut 2016 21:11

Re: ciechocinek sanatorium max

Post autor: barbar »

Witam,
w Ciechocinku od ub. roku jest zarówno sanatorium Max jak i Polex. Podzial/rozdział właścicielski byl własnie chyba w ub. r. Aktualnie Sanatorium Max jest w dawnym budynku Polex- Ruch na ul. Lenartowicza, a obecny Polex teraz jest w budynku Targonu. Ja byłam 2 lata temu w Polex-ie, ale nie mieszkałam w budynku sanatoryjnym, tam miałam zabiegi (przeciętne) i posiłki (bardzo smaczne :) ). Pozdrawiam i życzę udanego pobytu
Awatar użytkownika
Celinka52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1354
Na forum od: 08 maja 2016 14:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ciechocinek sanatorium max

Post autor: Celinka52 »

wikul pisze:
tico22 pisze:Witam, jadę w październiku do sanatorium Max w Ciechocinku. Czy ktoś z kuracjuszy może opisać pobyt w tym ośrodku?. Wiem, że wcześniej ten ośrodek był pod nazwą Polex. Po zmianie właściciela nie ma żadnych nowych opinii :(.
A skąd ta nowa nazwa MAX. Wszędzie w internecie (łącznie ze stronami www.występuje jako POLEX. Nigdzie nie znalazłem MAX-a. Nawe w KRS. Oficjalnie na stronach internetowych to : Sanatorium Uzdrowiskowe „POLEX”, ul. Św. Brata Alberta 5, 87-720 Ciechocinek , tel. 664-132-468
W.
Ta nazwa chyba stąd, że na budynku widnieje wielki napis .. Max,, widzialam na własne oczy kilka dni temu :)
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: ciechocinek sanatorium max

Post autor: wikul »

Rzeczywiście to są dwa odrębne sanatoria. I tak:
Sanatorium Uzdrowiskowe MAX Marian Szulc , Maksym Szulc s.c., ul. Lorentowicza 4, 87 - 720 Ciechocinek .
Sanatorium Uzdrowiskowe „POLEX”, ul. Św. Brata Alberta 5, 87-720 Ciechocinek , tel. 664-132-468
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ciechocinek sanatorium max

Post autor: tico22 »

No tak, brak opinii można uznać za dobry omen :). Jakby było coś nie tak to napewno ktoś by napisał.
Krysia1954
Posty: 4
Na forum od: 08 wrz 2016 12:34

Re: ciechocinek sanatorium max

Post autor: Krysia1954 »

Ja też tam jadę. Koleżanka, która jeździ co roku tylko do Ciechocinka na turnusy rehabilitacyjne mówiła,że podobno jest gorzej od momentu gdy jest nowy właściciel.Ja nigdy w Ciechocinku nie byłam i też na X/XI mam skierowanie do MAX-a. Nastawiam się pozytywnie, kupiłam już bilet na PKS. Z doświadczenia wiem,że zawsze są tzw plusy dodatnie i plusy ujemne. Swoją drogą najlepiej wspominam pierwsze swoje sanatorium Wisła w Iwoniczu Zdrój. Dużo bardzo zwiedziłam, bo była tam super pani KO na etacie. Zależy czego kto oczekuje. Bazy zabiegowej, a raczej zabiegów które najchętniej są przydzielane w Max-sie nie znam. Wyżywienie choć najlepsze zawsze komuś nie pasuje, ale też opinii nie znam. W MAX-IE odbywają się wieczorki taneczne, więc jeśli ktoś lubi ma pod nosem. Jesień na razie spoko żeby jeszcze ładnie było. Szkoda,że nie zobaczymy dywanów kwiatowych, z których Ciechocinek słynie.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ciechocinek sanatorium max

Post autor: tico22 »

Witam ponownie. Czas na pierwsze opinie, procedura przyjęcia do ośrodka pozytywna tj. trzeba swoje odostać ale wizyty u pielęgniarki i u lekarza przebiegają sprawnie. W budynku jak na tę porę roku ciepło. Posiłki wydawane na czas, bardzo smaczne i myślę, że nikt z kuracjuszy nie ma co do tego wątpliwości. Na miejscu co wieczór zabawa taneczna. Standardy pokoi bardzo zróżnicowane. Niektóre z pełnym węzłem sanitarnym inne nie i to jest istotny minus. Widna dla osób mających trudności z chodzeniem dostępna do I piętra. Samo położenie ośrodka w Ciechocinku dobre, nie słychać tzw. ulicznego zgiełku. Na temat zabiegów trudno wypowiadać się za wszystkich. Ja początkowo poszedłem sceptycznie do listy zabiegów, ale po czasie typowanie okazało się trafne. Jest to mój pierwszy pobyt w Ciechocinku i myślę, że nie ostatni :-). Pozdrawiam wszystkich.
ODPOWIEDZ