Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: basiat »

Martula :shock: :shock:
ja chyba w takim razie byłam w innym sanatorium, a wydawało mi się, że w Jutrzence ;)

Moje panie pokojowe były przesympatyczne.Ręczniki wymieniały, kiedy o to prosiłam (kilka razy)
Pościel wymieniono raz, ale to wystarczy- w domu nie ma chyba potrzeby wymiany częściej....
Jedzenie? Ja nie narzekałam. Dużo, smacznie, na obiad zawsze dwa rodzaje surówek- warzywa gotowane i surowe.Śniadanie? Zgrzeszyłabym,gdybym powiedziała coś złego. Ciekawe, jak często zmieniamy w domach zestawy śniadaniowe i kolacyjne :?: :!:
Jeśli chodzi o pomoc ludziom niesamodzielnym w jadalni- ja byłam pełna podziwu, jak młody personel pomagal takim osobom. Osoby na wózkach siadały bliżej i zawsze ktoś im pomagał.Być może więcej było młodych ludzi zatrudnionych, bo to wakacje były.
Jeśli chodzi zabiegi, lekarz dobrał mi je idealnie; koleżance również.
Mankamentem był rzeczywiście zasięg. Ja nawet na balkonie nie miałam zasięgu.Ale na dole, na kanapach zasięg byl i przy okazji można bylo kogos spotkać i porozmawiac :lol: :lol:

a teraz trochę " z innej beczki".Sprzątanie. W tym dziale często kuracjusze narzekają na sprzątanie.
Nie jestem pedantką, ale i nie jestem brudasem.Lubię przebywać w czystym otoczeniu. Ale musimy pamiętać, że mieszkając w pokoju sanatoryjnym sami tam brudzimy i korona nam z głowy nie spadnie jak między sprzątaniami pań pokojowych sami ogarniemy pokój tzn. zamieciemy brud czy gromadzący się kurz- w Jutrzence są zmiotki i szufelki. Najbardziej przykro jest wtedy, kiedy oczekujemy lśniących podłóg, a wszystko inne , czyli łóżka , krzesła, stół, łazienki, wołają o pomstę do nieba. Często widać takie widoki, kiedy pokoje są otwarte i panie je sprzątają .No cóż, często wydaje się niektórym kuracjuszom, że wszyscy muszą wokół nich tańczyć. A na wszystko trzeba spojrzeć po ludzku i zacząć od siebie i przypomnieć jak mamy na co dzień w naszych domach.
Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: Fionka »

Basiu , Janku , podnieśliście mnie na duchu , bo już się bałam że będę musiała moja Małgorzatkę zabierać :lol: z Jutrzenki . Już wcześniej pisałam że teścioweńka jest na fleku , ale niestety nie widzę jej w pokoju dwuosobowym :roll: To taki gatunek co ma zawsze rację a jak nie ma to patrz punkt pierwszy ale po za tym bardzo rozrywkowa i powiem Wam że chopa mogę zmienić :lol: a teściowej nigdy . Przez wszystkie lata była i jest dla mnie podporą i przyjaciółką , tylko nie lubi sprzeciwów :lol: ale po czasie przyznaje się do błędów :lol: :lol: Jeszcze raz dzięki . Jak wrócę , to napiszę jak ja odbieram Jutrzenkę .Basiu masz całkowitą racje . Ludzie w domu zalewajkę widelcem co by na dłużej wystarczyło a na wyjazdach szynka nie smakuje :roll: Do Almy z nimi :lol: :lol:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: jan19557 »

Święte słowa, święte słowa. Dla chcącego nie ma nić trudnego tylko wszystko jest na nic jak nam się w życiu nie układa i mamy oczekiwania większe niż królowa Elżbieta za mierne zusowskie opłaty.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: Fionka »

Janie jam Wieśniaczka , nie królowa ale Almy nie tolerowałam . Te pieniądze wcale nie są takie marne.
sylwia410
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 21 sie 2018 11:51
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: sylwia410 »

Tak potwierdzam że alma jeśli chodzi o czystość to masakra
Agusia69
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 17 wrz 2018 15:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: Agusia69 »

Witam, kto zaczyna turnus w jutrzence od2.11.2018 :) jadę pierwszy raz także doświadczenia żadnego :roll:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: sztani »

Witaj na forum .Agusia załóż swój nowy temat w wyjazdach koniecznie napisz od kiedy jedziesz . Tu gdzie napisałaś jest tematem gdzie wyrażamy opinie o Jutrzence Twój musi znaleźć się w dziale wyjeżdżam do sanatorium . pozdrawiam I powodzenia .
Agusia69
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 17 wrz 2018 15:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Wieniec Zdrój - Jutrzenka

Post autor: Agusia69 »

Dziękuję bardzo ,już to uczynilam pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ