Sanatorium "Eden" w Ciechocinku

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
brydzia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 10 lis 2009 22:43

Sanatorium "Eden" w Ciechocinku

Post autor: brydzia »

Nie byłam w Edenie, a w Gracji w okresie 11.2009-12.2009, spotykałam kuracjuszy z Edenu na wycieczkach-jezdziliśmy jednym autokarem, i jesli wyjazd do Torunia był po obiedzie, to oni z przejedzenia mieli problem z wejściem na 2 schodki do autokaru.
Był pózny listopad, ale zawsze z Edenu kogos mozna było spotkac na deptaku, albo przy "grzybku".
Nie jestem ani pracownikiem Edenu, ani tym bardziej Gracji, w Ciechocinku spędziłam 3 tygodnie jako kuracjuszka, ale odnosze wrażenie , że ktoś myli 5* na Mauritiusie z Ciechocinkiem???!!!???
Też bałam się wyjazdu, ale..... miałam fajna grupę, "super kobietę" w pokoju , zabiegi były dobrze dobrane, fakt: jedzenie nie było zbyt urozmaicone, bo mało jarzyn, owoców wogóle, ale ja kupowałam je we własnym zakresie i nie robiłam problemu.
Co do oburzenia Pani, że zapłaciła 3.100-to nie jest dużo, a jesli płaci się samemu za taki wyjazd, to trzeba dobrze sprawdzić, poczytac, popytac ludzi.
Nie chcę nikogo oceniać, ale po co jechac do Ciechocinka i mieszkac w Centrum...zreszta pewnie tez byłoby żle, bo głośno od "fajfów" i dancingów.
Przy mrozie 20 stopniowym każdego dnia bylismy na 2-3 godzinnym spacerze, a Gracja tez blisko centrum nie jest położona.
Emocje, te sa najgorszym doradcą, a jesli ktoś szuka all inc. to nie w Ciechocinku...z całym szacunkiem dla tego miasteczka.
Pozdrawiam Pana pełnomocnika i Panią niezadowoloną, mnie się podobało...mimo wszystko, a czas był "ciężki" bo świeta tuż, tuż, a my daleko od domów-wracalismy 21.12.2009.
ognik
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 10 lis 2010 09:01

Re: Sanatorium "Eden" w Ciechocinku

Post autor: ognik »

Jestem dość częstym gościem w Edenie.Szukałem cichego i kameralnego miejsca na odpoczynek.Już nie szukam -znalazłem.Potwierdzam wszystkie zalety.Jedyny mankament z jakim się ostatnio spotkałem to brak w kawiarni p.Ani.Aura jaką roztaczała pozytywnie wpisywała się w nazwę Ośrodka.Polecam
jola888
Posty: 3
Na forum od: 18 lut 2011 09:11

Re: Sanatorium "Eden" w Ciechocinku

Post autor: jola888 »

Witam byłam w Edenie kilka razy nie mam żadnych zastrzeżeń jest bardzo czysto personel jest przemiły ,jedzenie dobre ,baza zabiegowa również.Jednak po ostatnim pobycie trochę się rozczarowałam kawiarnią ponieważ brakowała w niej naszej kochanej pani Ani ktura naprawbę była wspaniała.
kuracjuszka12
Posty: 1
Na forum od: 18 lut 2011 10:27

Re: Sanatorium "Eden" w Ciechocinku

Post autor: kuracjuszka12 »

:) Muszę się zgodzić z wypowiedzią o kawiarni znałam p.Anie i nie wyobrażam sobie że Eden może być bez niej przecież ona była cudowna, zawsze można było iśc z nią porozmawiać,z miłą chęcią jechało się do Edenu bo jest tam nadzwyczaj czysto cała baza zabiegowa jest dobrze wyposażona rechabilitanci wspaniali zresztą jak cały personel.Polecam wszystkim Eden mam tylko nadzieje że p,Ania wróci która była jako z wielu wizytówek Edenu
jola888
Posty: 3
Na forum od: 18 lut 2011 09:11

Re: Sanatorium "Eden" w Ciechocinku

Post autor: jola888 »

Witam byłam w Edenie kilka razy nie mam żadnych zastrzeżeń jest bardzo czysto personel jest przemiły ,jedzenie dobre ,baza zabiegowa również.Jednak po ostatnim pobycie trochę się rozczarowałam kawiarnią ponieważ brakowała w niej naszej kochanej pani Ani która naprawbę była wspaniała.
Danutadana
Posty: 3
Na forum od: 21 lip 2011 10:30

Re: Sanatorium "Eden" w Ciechocinku

Post autor: Danutadana »

[wymoderowano]
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2014 18:48 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zgłoszenie naruszenia dóbr osobistych.
eden
Posty: 2
Na forum od: 28 lip 2010 09:41

Re: Sanatorium "Eden" w Ciechocinku

Post autor: eden »

Witam wszystkich naszych byłych i przyszłych Kuracjuszy i Gości.

Z uwagą śledzę Państwa opinie, cieszą mnie zwłaszcza te pozytywne, które doceniają zaangażowanie pracowników Edenu i wyrażają zadowolenie z jakości oferowanych przez nas usług.
Z wielką radością podzielę się z Państwem informacją, że tak ulubiona Pani Ania z Kawiarni wróciła !!!!. Z mnóstwem wspaniałych pomysłów, pełna ciepła i serdeczności. Kawiarnia od 1 września przyjęła nazwą La Comparsita. Co ona oznacza ...? Proszę przyjechać i się zapytać u źródeł.

Cieszę się również, że mieliśmy wielu Klientów, którzy pomimo przeczytania negatywnej opinii Pani Ewy przyjechali do nas. Przyszli do mnie porozmawiać i podzielili się swoimi uwagami. Są zaskoczeni, że to co zastali w Edenie jest tak odmienne od obrazu sodomy i gomory, jaki kreśliła jedna z Kuracjuszek. Konkluzja jest jedna; nie taki diabeł straszny jak go malują :D .

Mam dla Państwa propozycję, każdy kto do nas przyjedzie, po przeczytaniu tych wpisów i podzieli się ze mną uwagami na temat swojego pobytu (niezależnie, czy będą to pozytywy czy też nie, a jestem przekonany, że będzie ok) dostanie ode mnie mały prezent niespodziankę.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam, już od Nowego Roku 2012, bo w tym roku już prawie wszystkie miejsca zostały sprzedane!!!

PS. Niezwykłość naszej groty solnej polega, że ma generator a inne najczęściej nie mają. Oczywiście za grotę solną trzeba płacić (nigdy nie mówiliśmy inaczej), za to bezpłatne są nasze mini tężnie. Zawsze piszemy, ze jesteśmy położeni w cichej części Ciechocinka w odległości 1,5 km od centrum. Klienci, którzy szukają ciszy i pobytu z dala od głośnych ulic na pewno, to doceniają. Bezpłatne meleksy są dodatkową zachętą, by do nas przyjechać.

Artur Nizioł
Pełnomocnik ds.SZJ
Kuracjuszkaa
Posty: 1
Na forum od: 08 wrz 2011 17:05

Re: Sanatorium "Eden" w Ciechocinku

Post autor: Kuracjuszkaa »

Tak się składa, że byłam w Edenie na turnusie do 31 sierpnia tego roku. Byłam wiele razy na turnusach sanatoryjnych ale tak dobrze jak w Edenie nigdzie nie było. Wspaniały ogród, fajne zabiegi, czyste pokoje i profesjonalna obsługa. Pozdrowienia dla Pań z Recepcji i bazy zabiegowej. Denerwuję się, jak czytam takie opinie jak Pani Danuty. Domyślam się, kto ja pisał i dlaczego. Pani Danka należała do osób, która łączyła alkohol i leczenie uzdrowiskowe, a to nie jest tolerowane przez personel Ośrodka. Pewnie z zemsty pisze teraz same kłamstwa. Ale po kolei.
1.Przyjazdy z NFZ SA od godz. 14 i tak jest napisane w skierowaniu, który każdy z nas otrzymuje. Trzeba dużej złośliwości, by domagać się pokoju zwłaszcza jak są jeszcze w nich Kuracjusze, którzy nie wyjechali z poprzedniego turnusu. Mają oni prawo być w swoim pokoju do godz.12 . Dłużej nie mogą w nich przebywać, dlatego by następni przyjeżdżający mogli się wprowadzić do czystego pokoju.
2. Łazienka moja miała wentylację. Sądzę, że tego wymagają przepisy.
3. Pokój był codziennie sprzątany.
4. Dostęp do tarasów mają wszyscy, tylko wejść należy od ogrodu a nie od strony budynku.
5. Jedzenie było dobre i żadnych zatruć nie było, chyba że alkoholowe u pani Danki.
6. Wszędzie za dodatkowe zabiegi, atrakcje się płaci. Jak ktoś mówi, że nie płaci, to się myli. Koszt tej atrakcji jest po prostu gdzieś ukryty!!

Naprawdę spędziłam, tu wspaniały czas i Eden jest idealnym miejscem do wypoczynku i podreperowania zdrowia.
Kuracjuszkaa.
Danutadana
Posty: 3
Na forum od: 21 lip 2011 10:30

Re: Sanatorium "Eden" w Ciechocinku

Post autor: Danutadana »

Dzien dobry,
Irytuje mnie ,gdy pisze sie złośliwie ,nieprawdziwie ,tendencyjnie a tym samym nieuczciwie, na ten sam temat.
Piszac swoja opinie o Ednie,nie czynilam to z "checi zemsty",jak okreslia "kuracjuszka",bowiem nie mam potrzeby na nikim sie mscic;z nie mialam nigdy przykrych zatargow,nieporozumien czy chocby niemilej wymiany zdan.Tego typu myslenie nie miesci sie w kryteriach mojej osobowosci.Moim celem bylo ostrzezenie innych kuracjuszy chcacych skorzystac z rehabilitacji ,leczenia lub wypoczynku w Ciechocinku przed pobytem w Edenie.Ludzie, placac duze pieniadze , oczekuja dobrych warunkow,zabiegow i dobrego samopoczucia oraz spokoju.Tego wszystkiego nie ma w Edenie.Reklama w internecie nie jest adekwatna do rzeczywistosci.Dlatego pani "kuracjuszka" pisze nieprawde-dlaczego i po co to robi-nie wiem,lecz jest to wielce niestosowne i nieuczciwe wobec innych.
Napisalam ,co w tym osrodku bylo nieprawidlowe,zas owa pani "kuracjuszka" akurat wszystkiemu zaprzecza.Zarzuca mi owa "kuracjusza" konsumcje alkoholu-co jest absolutnie niemadre,jako ze nie spozywam i nie moglabym,poniewaz mam przeszczepiona watrobe-to mowi samo za siebie...Zaś samobojstwa nie mam zamiaru popelniac.Widac owa "kuracjuszka" musiala czesto korzystac z tego typu "atrakcji" ,skoro nie potrafi spojrzec trzezwo na tamtejsza rzeczywistosc...
Prawda jest,ze osrodek otacza ladny i zadbany ogrod.Dla mnie jednak,poruszajacej sie o kulach,po 3 tygodniach pobytu nie byla to juz atrakcja,bo znalam niemal kazdy kamyk i rosline w tym ogrodzie.Nie potrafilam zajsc do Ciechocinka .Na taksowke zbyt czesto nie moglam sobie pozwolic,zas meleksy jada tylko w godzinach ,o ktorych wyzej napisalam i kazda jazda w jedna strone kosztuje 2 zl.W Ciechocinku bywaly koncerty,ciekawe wystepy lecz z tej formy rozrywki korzystali nieliczni-przewaznie ci,ktorzy posiadali wlasne samochody.Dla takich troche w gorszej kondycji pozostawalo siedzenie na lawkach lub snucie sie po ogrodzie.
Tak przeciez bylo-pani "kuracjuszko"

Musze takze dodac,ze w Edenie nie ma biblioteki.
eden
Posty: 2
Na forum od: 28 lip 2010 09:41

Re: Sanatorium "Eden" w Ciechocinku

Post autor: eden »

Witam Pani Danuto,

zarzuca Pani kłamstwa innym osobom. Nie chcę wchodzić w Pani spory z innym Kuracjuszami, ale przecież Pani opinia też jest nierzetelna.
Przecież dobrze Pani wie, że turnusy rozpoczynają się od godz. 14 (otrzymała Pani skierowanie i tam jest to napisane), Nie możemy wcześniej udostępniać pokoi, gdyż do godz. 12.00 mogą w nich przebywać osoby, które kończą poprzedni turnus. Nie możemy przyjąć nowych Kuracjuszy, jak jeszcze przebywają starzy. Te dwie godziny są potrzebne na posprzątanie pokoi. Dlatego Pani też była proszona, by do godz. 12.00 opuścić pokój (a nie do godz. 10.00 jak Pani napisała), po to by nowi Kuracjusze mieli od 14.00 swój pokój. Nie ma znaczenia, czy ktoś jest z daleka, czy z bliska. Wszędzie w hotelach, sanatoriach wprowadzone zostały doby hotelowe. Po to, by o określonej z góry godziny czekał na Klienta czysty pokój. W naszym Ośrodku stosujemy, myślę że dobrą zasadę, nikogo nie zostawiamy przed bramą Ośrodka i z niego nie wyrzucamy jak Kuracjusz przyjedzie za wcześniej lub chce wyjechać później. W takich sytuacjach może on przebywać na terenie Ośrodka, czy to w Kawiarni La Comparsita, czy też w sali telewizyjnej czy też ogrodzie. Bagaże można zdeponować w monitorowanym pomieszczeniu. Przyzna Pani, że jest to bardzo profesjonalne podejście. Niestety Pani opinia przedstawia tę sprawę w zupełnie innym świetle, niezgodnym ze stanem faktycznym i w ten sposób wprowadza Pani przyszłych naszych Kuracjuszy w błąd. Mamy bogatą ofertę pobytów i każdy rodzaj pobytu ma swoją specyfikę, swoje wymagania i swoją cenę. Oczywiście, może Pani mieć swoje odczucia co do pobytu, ale należy pisać rzetelnie co jest w Edenie, że są ładne pokoje z pełnym węzłem, nowym umeblowaniem, bezpłatnym sejfem i dostępem do Internetu, o zaangażowaniu personelu itp.
Druga sprawa: Bilety na przejazd są bezpłatne, płacą tylko Kuracjusze z NFZ a to dlatego, że Kuracjusz pełnopłatny płaci więcej za swój pobyt i ma tę usługę wliczoną w cenę. Podobnie jest z wyżywieniem, jest ono zróżnicowane dla tych osób.
Mam nadzieję, że te forum będzie miejscem rzetelnych opinii. Jak Pani widzi czytamy je i na bieżąco reagujemy. Chcemy by nasi Klienci, pisali, co im się w Edenie podoba a co nie. Po to, byśmy każdego dnia mogli zmieniać i poprawiać swoją ofertę. Mam nadzieję, że będzie Pani naszym Klientem w przyszłości i zauważy zmiany na lepsze. Życzę wszystkiego dobrego :D .

Pełnomocnik ds. SZJ
Artur Nizioł
ODPOWIEDZ