Zimowit-Rymanów Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

MarzenaS pisze: (...) jak sie dostać pociągiem lub autobusem szybko i mało przesiadek , może być z warszawy? Proszę o pomoc:))
Marzena pociągi do Rymanowa nie kursują. Wejdź na stronę firmy Neobus. Jest bezpośredni kurs 9 czerwca o godz. 00;10
z Warszawy (Zachodniej) do Rymanowa Zdroju, przyjazd na godz. 06;15. Bilet (w cenie 66,50 przy zakupie online) można
kupić do przystanku R. Z. Góra. Stamtąd jest bliżej do "Zimowita".
MarzenaS
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 92
Na forum od: 05 lis 2016 16:54
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: MarzenaS »

:D
Dziękuje slicznie za podpowiedz:)
Awatar użytkownika
moniak2003
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 13 paź 2016 19:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: moniak2003 »

MarzenaS pisze: 02 maja 2018 15:45 Hej:)
Mąż już 9 czerwca jedzie do zimowita czy ktoś ostatnio był i może coś podpowiedzieć i opowiedzieć o warunkach i czego unikać:))) :kwiat:
Marzeno
najsłabszym elementem moim zdaniem jest wyżywienie, z całej reszty byłam zadowolona
pokoje są albo z balkonem, albo z widokiem na las, co kto lubi (numery do %11- z balkonem, wyższe numery z widokiem na las) można zarezerwować wcześniej dzwoniąc do dyżurki pielęgniarek
można też zadzwonić i zapytać o transport z Rymanowa do Zdroju, bo chyba organizują - mnie temat nie dotyczył bo byłam samochodem
gdybys potrzebowała jeszcze jakiś informacji to daj znać
pozdrawiam
maulan
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 cze 2018 22:54
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: maulan »

Witam. Jutro, czyli 09,06,2018 rozpoczynam turnus w Zimowit Rymanów Zdrój. Jadę pierwszy raz. Mam pytanko na którą mam się zjawić w ośrodku? Jaka jest najlepsza pora na zameldowanie. Dzwoniąc na recepcję do ośrodka, pani powiedziała że drzwi są otwarte od 6 do 22 ;) i o której przyjadę to będę. Poproszę o podpowiedź ;)
maulan
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 cze 2018 22:54
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: maulan »

MarzenaS pisze: 29 maja 2018 13:01 Witam:)
Tak jak pisałam wyżej mąż jedzie do Rymanowa do zimwita od 9 czerwca, ktoś się wybiera w tym terminie?
Jedzie z pod Warszawy.A ja mam pytranko jak sie dostać pociągiem lub autobusem szybko i mało przesiadek , może być z warszawy?
Proszę o pomoc:))
Witam. MarzenaS ja jadę z pod Warszawy. Pytanko mam, czym jedzie mąż? Ja jadę samochodem.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

maulan pisze:(...) Mam pytanko na którą mam się zjawić w ośrodku?
Jaka jest najlepsza pora na zameldowanie. (...)
Maulan, moim zdaniem, a pewnie i nie tylko moim, najlepsza pora na zameldowanie to wczesny ranek.
Wtedy mamy większą możliwość wyboru pokoju, większe szanse na otrzymanie zabiegów z puli tych, których
jest mało (czyli droższych), oraz "załapania się" na pierwszą turę posiłków, jeśli są dwie, a tak chyba jest w "Zimowicie".
Piszesz, że jedziesz samochodem spod Warszawy; ja wyjechałbym o godzinie pierwszej, tak żeby (+/-) między 7 a 8 rano
być już na miejscu. W dniu rozpoczęcia/zakończenia turnusu można, mimo zakazu, podjechać pod budynek. Później
zadecydujesz co z parkowaniem. Parking "Zimowita" (zobaczysz go jadąc do ośrodka, za mostkiem po lewej stronie)jest
około 500m od budynku. Płatny 100zł za turnus plus kaucja (50 zł) za pilota. Zwrotna na koniec turnusu. Można spróbować
zaparkować "gdzie bądź", ale czasem to też kosztuje "stówę" i zdarza się zaraz na początku turnusu, a samochód i tak trzeba
odstawić na parking. No, ale niektórzy twierdzą, że jest ryzyko, jest zabawa". Życzę Ci dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
maulan
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 cze 2018 22:54
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: maulan »

Dzia_dek dzięki za informacje ;) . Mam nadzieję że pobyt w Zimowicie będzie udany :D
Awatar użytkownika
moniak2003
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 13 paź 2016 19:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: moniak2003 »

maulan pisze: 08 cze 2018 09:52 Dzia_dek dzięki za informacje ;) . Mam nadzieję że pobyt w Zimowicie będzie udany :D
jak ktoś lubi jazdę w nocy, można w nocy
są tez niedrogie noclegi w Rymanowie
co do parkingu to kosztuje 70 złotych, ja zapłaciłam tylko za parking i parkowałam pod sanatorium nie korzystając z pilota
raz włożyli mi kartkę za wycieraczkę o treści "proszę się zgłosić w recepcji" i to by było na tyle jeżeli chodzi o konsekwencje, ale były na turnusie osoby, które nie płaciły za parking, a również parkowały bezpośrednio pod budynkiem....
maulan, życzę Ci takiej pogody jak ja miałam :)
maulan
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 06 cze 2018 22:54
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: maulan »

Moniak2003 dzięki za info. Ja też mam nadzieję że będzie fajna pogoda😁i że fajna ekipa 😉👍
JULKA123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 23 kwie 2018 20:28
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: JULKA123 »

Hej Czy ktoś jedzie do Ziemowita w Rymanowie na turnus od 27 lipca????
ODPOWIEDZ