Zimowit-Rymanów Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Joni123 »

Danuska0803 pisze: 16 sie 2017 17:46
Jezeli ktos bedzie nadal zainteresowany Zimowitem,prosze pisac ,chetnie podziele sie informacjami.......... :serce:
Cześć Danuska0803 :) pisz wszystko co przychodzi Ci do głowy..np. czy są różnice w pokojach? czy można wybrać zabiegi? do której najpóźniej są zabiegi?
Pozdrawiam
BRUNO4
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 21 sie 2017 23:54
Oddział NFZ: Śląski

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: BRUNO4 »

Pracuje tam pani Zdzisława ??
Danuska0803
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 29 lip 2017 22:58
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Danuska0803 »

:serce:
Witam wszystkich bardzo serdecznie i zazdoszcze tym,którzy wybieraja sie do Zimowita.
Troszke informacji:
-pokoje sa różne/ ja miałam 2-osobowy z balkonem/codziennie sprzątane!
-dwie tury posiłków/ w trakcie pobytu można z lekarzem zmienic diete/,czasami w soboty lub niedziele jak planowalismy dalsze piesze wedrówki mozna prosic o nieco wczesniejszy np.obiad
-jezeli chodzi o zabiegi,to z ZUS sa pewne narzucane/ i koniec kropka/ ale mozna z lekarzem podyskutowac,
ja np.chciałam bicze szkockie i je dostałam/ i dla mnie były to najlepsze zabiegi/
-w trakcie pobytu mozna próbowc ze zmiana zabiegu jak cos nie odpowiada/ ja np.zmieniałam i nie miałam problemów/
-zabiegi sa o róznych porach /przed i po obiedzie/ale mozna prosic rehabilitantów o wczesniejszy zabieg jak sa wolni
-bardzo miło wspominam pania Kasie/ miała z nami nordic walking i relaksacje
-kuracjusze chodzili na rydze a nastepnie rozdawali rehabilitantom lub kucharkom.....ha......ha.......
-po 22.00 mogliśmy być w innych pokojach/ ale wzglednie cicho sie zachowywac/-niestety troche rygoru dla tych z ZUS było.........

Buziaki :serce:
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Joni123 »

Danuska0803 :) a może zerknij na priv ;) czekam :roll: :kwiat:
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Joni123 »

Insignia2010
Czy gdzieś tam jest lodówka? ;)
Awatar użytkownika
netwoman
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 132
Na forum od: 22 maja 2013 12:23
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: netwoman »

A jak jest z parkietoterapią , bo do innych obiektów daleko. Zasuwać na piechotę 1,5 km po ciemku trochę kiepsko chyba ,że samochodem.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Joni123 »

netwoman pisze: 11 wrz 2017 23:41 A jak jest z parkietoterapią , bo do innych obiektów daleko. Zasuwać na piechotę 1,5 km po ciemku trochę kiepsko chyba ,że samochodem.
1,5km to tylko 20 min na piechotę...a i ktoś z samochodem na pewno się znajdzie :D 8-)
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Joni123 »

AAA to jeszcze pytanko do tych, którzy tam byli...Pytanie może retoryczne ale chyba jest od Zimowita do centrum chodnik z latarniami :? :roll:
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Bietka »

Byłam w Stomilu w Rymanowie ( na przeciw) a w Zimowicie gościnnie. Przede wszystkim nie jest to sanatorium dla każdego bo na stromej górze (kilkadziesiąt schodów) i daleko od centrum, wchodzenie dla mających kłopoty z chodzeniem zdecydowanie utrudnione.
Zabiegi w Stomilu kiepskie i chyba w całym Rymanowie nie powalają. Brak basenu ( ani solanek, ani siarki, borowina tylko w plastrach na jedną część ciała, co nie równa się jednemu zabiegowi polegającym na obłożeniu całego ciała w innym kurorcie) ogólnie ładnie ale dla mnie wczasy a leczenie słabe.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Zimowit-Rymanów Zdrój

Post autor: Bietka »

Chodnik z latarniami może jest ale bardzo naokoło, krócej przez ciemny las ostro pod górę. Na tańce widziałam że przychodzili do nas (Stomil) lub do Zielonego domku grupami bo samej bym się nie wybierała.
ODPOWIEDZ