Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
MoniaWawa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 06 mar 2015 15:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: MoniaWawa »

Monia już ostatnie pytanie czy potrzebny jest typowy stròj do ćwiczeń tj. spodenki i koszulka czy też ćwiczenia są na basenie w stroju ? Pozdrawiam buziaki :kwiat:
[/quote]

Są tylko ćwiczenia na basenie , nie jest potrzeby czepek . Sali do ćwiczeń jako takiej brak . :lol:
Awatar użytkownika
MoniaWawa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 06 mar 2015 15:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: MoniaWawa »

Witam. Beędę w Bobolinie dopiero od 24 czerwca, napiszę gdy wrócę. Pozdrawaim :D :D
[/quote]

Jeszcze jedno pytanie. podobno kuracjusze z NFZ posiłki maja donoszone do stolika a pozostali mają szwedzki stół , czy to prawda?
[/quote]

Śniadania i kolacje są porcjowane dla NFZ . Komercyjni mają szwedzki stół . A obiady są donoszone do stolika , takie same dla wszystkich . Obiad różni się tym że nfz nie ma deseru ( tz. owoc , jogurcik lub budyń ) . Ale na kolację są co jakiś czas gorące dania . No i w dniu kiedy jest kolacja grill wszyscy mogą jeść do woli . :lol:
elak
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 20 kwie 2018 09:00
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: elak »

MoniaWawa pisze: 04 cze 2018 13:21 Witam. Beędę w Bobolinie dopiero od 24 czerwca, napiszę gdy wrócę. Pozdrawaim :D :D
Jeszcze jedno pytanie. podobno kuracjusze z NFZ posiłki maja donoszone do stolika a pozostali mają szwedzki stół , czy to prawda?
[/quote]

Śniadania i kolacje są porcjowane dla NFZ . Komercyjni mają szwedzki stół . A obiady są donoszone do stolika , takie same dla wszystkich . Obiad różni się tym że nfz nie ma deseru ( tz. owoc , jogurcik lub budyń ) . Ale na kolację są co jakiś czas gorące dania . No i w dniu kiedy jest kolacja grill wszyscy mogą jeść do woli . :lol:
[/quote]

Dzięki. To okropne, Kuracjusze z NFZ traktowani jak zło konieczne. Byłam w Kołobrzegy w Nivie i nikt tam tak nie traktował kuracjuszy ani z ZUS , Krus czy z NFZ.Ciekawa jestem czy NFZ o tym wie, przecież płaci za nas grube pieniądze a i sami kuracjusze też słono dopłacają... już się zdenerwowałam
elak
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 20 kwie 2018 09:00
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: elak »

elak pisze: 04 cze 2018 13:46
MoniaWawa pisze: 04 cze 2018 13:21 Witam. Beędę w Bobolinie dopiero od 24 czerwca, napiszę gdy wrócę. Pozdrawaim :D :D
Jeszcze jedno pytanie. podobno kuracjusze z NFZ posiłki maja donoszone do stolika a pozostali mają szwedzki stół , czy to prawda?
Śniadania i kolacje są porcjowane dla NFZ . Komercyjni mają szwedzki stół . A obiady są donoszone do stolika , takie same dla wszystkich . Obiad różni się tym że nfz nie ma deseru ( tz. owoc , jogurcik lub budyń ) . Ale na kolację są co jakiś czas gorące dania . No i w dniu kiedy jest kolacja grill wszyscy mogą jeść do woli . :lol:
[/quote]

Dzięki. To okropne, Kuracjusze z NFZ traktowani jak zło konieczne. Byłam w Kołobrzegy w Nivie i nikt tam tak nie traktował kuracjuszy ani z ZUS , Krus czy z NFZ.Ciekawa jestem czy NFZ o tym wie, przecież płaci za nas grube pieniądze a i sami kuracjusze też słono dopłacają... już się zdenerwowałam
[/quote]

Nie chodzi mi o jedzenie, mam cukrzycę insulinową i takiej diety oczekuję ale o sam fakt traktowania i dzielenia ludzi na gorszych i lepszych. Kurcze jeszcze nie pojechałam a już mam dość
solarzm
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 23 sie 2017 09:45
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: solarzm »

W Dukacie w Dąbkach dla wszystkich na śniadanie i kolacje szwedzki stół a obiad donoszą do stolików (kwiecień 2018).
Awatar użytkownika
MoniaWawa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 06 mar 2015 15:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: MoniaWawa »

ELAK , nie denerwuj się proszę , bo mam wyzuty sumienia :( będzie dobrze .
Opowiem Ci o moim pobycie - gdzie ja byłam z NFZ a mój mąż jako komercyjny przez całe 3 tyg. Chcieliśmy siedzieć przy jednym stoliku na co zgodziły się panie roznoszące jedzenie , ale stały nade mną i mężem pilnując żeby on mi nie dał czegoś lepszego do jedzenia to znaczy ze strefy komercyjnej . Miałam bezwzględny zakaz podjadania z talerza męża :lol: to dopiero absurd :oops: Jak nie patrzyły nieraz coś skubnęłam to czułam się jakbym ukradła np. plasterek pomidora . Poza tym jedzenie jest dobre i wystarczająco żeby się najeść . :P Jest też dużo różnych diet , więc każdy może coś dostosować do siebie , trzeba tylko zgłosić na pierwszej wizycie lekarzowi . :D
elak
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 20 kwie 2018 09:00
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: elak »

MoniaWawa pisze: 04 cze 2018 16:28 ELAK , nie denerwuj się proszę , bo mam wyzuty sumienia :( będzie dobrze .
Opowiem Ci o moim pobycie - gdzie ja byłam z NFZ a mój mąż jako komercyjny przez całe 3 tyg. Chcieliśmy siedzieć przy jednym stoliku na co zgodziły się panie roznoszące jedzenie , ale stały nade mną i mężem pilnując żeby on mi nie dał czegoś lepszego do jedzenia to znaczy ze strefy komercyjnej . Miałam bezwzględny zakaz podjadania z talerza męża :lol: to dopiero absurd :oops: Jak nie patrzyły nieraz coś skubnęłam to czułam się jakbym ukradła np. plasterek pomidora . Poza tym jedzenie jest dobre i wystarczająco żeby się najeść . :P Jest też dużo różnych diet , więc każdy może coś dostosować do siebie , trzeba tylko zgłosić na pierwszej wizycie lekarzowi . :D
jejku, nie mogłaś nic skubnąć z talerza męża ja chyba bym nie wytrzymała... okropność... to się nadaje do telewizji... :oops:
nigdy jeszcze nie byłam w takim sanatorium....sądzę ,że to wina właściciela , ja bym zrobiła zdjęcie i wysłała na facebooka , może tak zrobię gdy coś takiego będzie się działo w mojej obecności .... nie będę się denerwować przed wyjazdem , zobaczę co tam się dzieje na własne oczy i napiszę co mi się podobało , a co nie ... Dziękuję Moniu za wiadomości, odezwę się po powrocie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jolka13
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 09 mar 2018 20:45
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: Jolka13 »

To fajnie wolę ćwiczenia na basenie. mnie nie wystraszyłaś najważniejsze, że nad moim ukochanym morzem. Pozdrawiam! :serce:
Awatar użytkownika
MoniaWawa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 06 mar 2015 15:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: MoniaWawa »

Jolka13 pisze: 05 cze 2018 12:58 To fajnie wolę ćwiczenia na basenie. mnie nie wystraszyłaś najważniejsze, że nad moim ukochanym morzem. Pozdrawiam! :serce:
Jola jak lubisz się opalać radzę wypożyczyć od razu leżak bo potem już zostaną same graty nie do siedzenia :lol: , a tak na początku można sobie wybrać coś lepszego . Za cały pobyt to tylko 20zł. :serce: pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jolka13
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 09 mar 2018 20:45
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Bursztyn-Bobolin (Dabki)

Post autor: Jolka13 »

MoniaWawa pisze: 07 cze 2018 10:44
Jolka13 pisze: 05 cze 2018 12:58 To fajnie wolę ćwiczenia na basenie. mnie nie wystraszyłaś najważniejsze, że nad moim ukochanym morzem. Pozdrawiam! :serce:
Jola jak lubisz się opalać radzę wypożyczyć od razu leżak bo potem już zostaną same graty nie do siedzenia :lol: , a tak na początku można sobie wybrać coś lepszego . Za cały pobyt to tylko 20zł. :serce: pozdrawiam
Cenna rada tak zrobię. Dzięki pozdrawiam :serce:
ODPOWIEDZ