20 Wojskowy Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy W Krynicy Zdroju ul Świdzińskiego 4

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
miszka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 18 paź 2017 19:36
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: 20 Wojskowy Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy W Krynicy Zdroju ul Świdzińskiego 4

Post autor: miszka »

uff , to dobrze z tą jedynką, bo ja jednak tak wolę:) nie jadę autem bo ja nie jestem kierowcą długodystansowym, wolę krótsze trasy.chyba pojadę polskim busem w przeddzień , bo na spokojnie wszystko pozałatwiam.dziekuje za podpowiedzi. ciekawią mnie święta jak organizują ? to moje pierwsze swieta bez bliskich...nie wiem jak to zdzierżę, ale tłumaczę sobie że robię to dla swojego zrowia.pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: 20 Wojskowy Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy W Krynicy Zdroju ul Świdzińskiego 4

Post autor: Felice »

Święta poza domem to nie taka tragedia - pomyśl ile cię pracy ominie. ;) .a o świętach tam słyszałam bardzo dobre opinie.
Ja w tym roku spędzałam Wielkanoc poza domem i powiem szczerze,że już oglądam się za ofertą wyjazdową na przyszły rok.
miszka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 18 paź 2017 19:36
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: 20 Wojskowy Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy W Krynicy Zdroju ul Świdzińskiego 4

Post autor: miszka »

no tak, to prawda. jak mi sie spodoba to co roku tak bedę jezdzic:) moja znajoma jezdzi na swieta od wielu lat w góry i jest zachwycona.odpoczywa, relaksuje i wraca odmieniona .gary odpoczywaja a rodzina też już sie przestawila i kto chce to razem wyjeżdża ...dobry patent. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: 20 Wojskowy Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy W Krynicy Zdroju ul Świdzińskiego 4

Post autor: Nutka »

...i ja tam byłam,miód i.....piwko piłam :D

Dzień dobry :kwiat:

Hmmm....i od czego tu zacząć .
O Krynicy i okolicach nie ma co się rozpisywać,bo większość forumowiczów ją zna,a i jest na tyle napisach materiałów,
że można sobie podarować.
Czytając pierwszy post Kruszynki (a Tą,gdzie znowu wcięło :twisted: )mogę się tylko pod tym obiema rękami podpisać.
Nic na gorsze się nie zmieniło ,a wręcz przeciwnie....cały czas są prace remontowe,które w żadnym wypadku nie zakłócają wypoczynku
i rehabilitacji.
Do ośrodka przyjechałam dzień wcześniej.Organizacja przyjęcia odbyła się w ekspresowym tempie .
Od przekroczenia progu,w ciągu 10-15 minut ,byłam już w swoim pokoju.Wieczorem wizyta u pielęgniarek,na drugi dzień
lekarz,a po kolacji odbiór karty zabiegowej.Wszystko przebiegało sprawnie,bez stania w kolejkach,
Pielęgniarki miłe,pani doktor również.....bardzo elastyczna w doborze zabiegów.

Pokoje....
Za dużo wiedzy o nich nie mam.Byłam tylko w dwójce i w studio 2+2.Pokoje w studio ładne,przestronne ,z osobnymi łazienkami .
Ja miałam to szczęście i dostało mi się jedyneczkę.Małą,bo małą.....ale jak to mówią,ciasne,ale własne.Miałam co prawda wybór
na większą,ale z umywalką,łazienka na korytarzu.Zdecydowałam się na mniejsze "zło",ale za to z dużą łazienką.
Na wyposażeniu była szafa,tapczanik z wygodnym materacem,krzesło,stolik,szafka nocna,czajnik,radio,duży telewizor na ścianie,
trzy ręczniki,duży i dwa małe,wymienione nieodpłatnie raz w ciągu turnusu.
Dużym plusem były dwa punkty świetlne nad łóżkiem....do czytania super rozwiązanie.
Aha...jeszcze leżak był na wyposażeniu pokoju,tylko nie ta pora na opalanie.

Baza zabiegowa....
Bardzo dobrze rozwinięta na wysokim poziomie.Borowina,to borowina,gorące błotko,a nie okłady,które możemy sobie kupić w aptece.
Kriokomora.....a nie jakieś punktowe zamrażanie :roll: .....balneoterapia,wodolecznictwo,kinezyterapia,elektroterapia,
światłolecznictwo,ultradżwięki,masaże,basen.....
Rehabilitanci mili,kompetentni.Podobała mi się ich organizacja pracy.Korytarze przed salami zabiegowymi świeciły pustkami.
Wystarczyło przyjść na czas i od ręki wchodziło się na zabieg.

Organizacja pracy stołówki....
Jak przystało na tak duży obiekt,posiłki wydawane były w dwóch turach.
Jedzonko smaczne i różnorodne,jak dla mnie w zupełności wystarczające. Codziennie z bonusem w postaci owoców lub ciasta.
Dla głodomorów, zupa i chleb były niewydzielane.Panie z obsługi sprytne,miłe i uśmiechnięte.Zorganizowane do bólu,wystarczyło
usiąść do stołu,a posiłek lądował pod nos.
Zdarzało mi się nie jeść kolacji,ale nie dlatego,że była niesmaczna,ale żeby posmakować trochę kuchni regionalnej.

Wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku.Nie bez przyczyny od wielu,wielu lat dyrektoruje tam nie tylko lekarz,ale i pułkownik
w stanie spoczynku.Da się wyczuć wojskowy dryl i dyscyplinę :lol: :lol: :lol:
Sam pan dyrektor ,to bardzo miły i ciepły człowiek.

Na terenie budynku jest fryzjer,ubogawy kiosk typu Ruch,kawiarnia.Wieczorem codziennie dancingi (nawet 2 razy tam byłam).
Nikt nikogo nie sprawdza,pełny luz-blues....Zresztą nie zauważyłam ,żeby ktoś stawiał ku temu okazję.
Czas wolny,dozwolony poza obiektem kończy się o 23.Jeśli ktoś mieszka na wyższych piętrach,ma malutki problem.
Od godziny 22 nie działają windy i po tańcach trzeba drałować po schodach.

Warto jeszcze wspomnieć o jednym dobrodziejstwie,jaki można tu znależć. Jest to Odnowa Biologiczna,
Sauny-fińska,parowa i na podczerwień,hydromasaże,bicz płaszczowy,jacuzzi ,basen z dyszami .
Jest to oczywiście odpłatne.Jedno wejście kosztuje 25 zł,ale wykupując pakiety,płacimy automatycznie mniej.Im większy pakiet,
tym mniejsze koszty.Dla kuracjuszy z tego ośrodka są jeszcze dodatkowe zniżki.
Dobrze wiemy,że taka odnowa,to nie tylko przyjemności,ale też zdrowie....to takie przedłużenie zabiegów i tak to traktowałam.
Było to najlepsze miejsce do integracji :lol: :lol: :lol:
Tak,że pobyt miałam na ful rehabilitacyjny,na turystykę brakło czasu......ale...na wiosnę się nadrobi braki :lol: :lol: :lol: poza tym ,
Krynicę i okolice i już wcześniej poznałam.
O bogatej ofercie biur podróży też nie będę się rozpisywać,bo dobrze wiemy,że Krynica taką posiada.
Zaliczyłam tylko Budapeszt i wysokie Tatry na Słowacji.Jak się okazało,to Tatry były lekkim niewypałem.Człowiek stary i głupi :twisted:
Zachłysnęłam się widokami z internetu ,a nie sprawdziłam widoczności.Okazało się,że Szczyrbskie jezioro,no piękne jest,ale gór,ani widu,
wszystko schowane w chmurach i bałwany można było lepić.Dobrze,ze na dole było cieplej,można było pospacerować i zaliczyć Jaskinię Vażecką.

Ufff....chyba skończę,bo już od rzeczy zaczęłam pisać :roll:

Jeszcze jedno....Ja tu piszę w samych superlatywach...fakt,byłam bardzo zadowolona,ale było tez sporo osób,tych od narzekań.
A to lekarz nie za bardzo miły,a to zabiegi nie takie,posiłki niesmaczne,warunki mieszkaniowe nie za bardzo itp itd.
Tak się zastanawiam co te ludziska w domach jedzą i ile płacą za pokój na wczasach.Ech....szkoda słów.

Z ręką na sercu ,polecam to uzdrowisko.Oficjalnie,ośrodek nie prowadzi pobytów komercyjnych,chyba,że w ciągu pięciu dni ,
jakiś kuracjusz nie dojedzie.Podejrzewam,że jak komuś bardzo zależy,to z panem dyrektorem ,bez większego problemu taki pobyt można załatwić.

Aha......20 WSUR jest szpitalem i jak szpital przystało,nie jest pobierana opłata uzdrowiskowa

Dziękuję za uwagę :D
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: 20 Wojskowy Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy W Krynicy Zdroju ul Świdzińskiego 4

Post autor: andrzej1955 »

Witam-jak na doświadczoną i z dużym stażem -forumowiczkę przystało-bardzo obszerna i treściwa opinia-Piękne Dzięki Nutko za jeszcze cieplutką opinię,Pozdrawiam Serdecznie :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: 20 Wojskowy Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy W Krynicy Zdroju ul Świdzińskiego 4

Post autor: Nutka »

Dziękuję Andrzeju za miłe słowa :kwiat:
Trochę mi wstyd,bo prawie miesiąc zbierałam się za komentarz :?
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
forumowicz

Re: 20 Wojskowy Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy W Krynicy Zdroju ul Świdzińskiego 4

Post autor: forumowicz »

Nuto, przyłączę się do stwierdzenia Andrzeja - super :kwiat:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: 20 Wojskowy Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy W Krynicy Zdroju ul Świdzińskiego 4

Post autor: Nutka »

:D :kwiat:

Chcesz buzi ;)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: 20 Wojskowy Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy W Krynicy Zdroju ul Świdzińskiego 4

Post autor: andrzej1955 »

Nutka pisze: 10 gru 2017 08:45 :D :kwiat:

Chcesz buzi ;)
A mnie to już....nie :P
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: 20 Wojskowy Szpital Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowy W Krynicy Zdroju ul Świdzińskiego 4

Post autor: GIENIA »

Nutko :kwiat: świetny opis ... zapewne niejednej osobie się przyda :)
ODPOWIEDZ