Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
babcia
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 01 lis 2016 17:51
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 26

Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: babcia »

Kochani, chciałabym wszystkich Was przestrzec przed skorzystaniem z usług tego sanatorium. Byłam kuracjuszką od 5 października 2016 i chociaż był to mój 11 sty raz w życiu na kuracji to ten zapamiętam jako koszmar. Rozumiem, że NFZ nie płaci dużo i że bieda ale oszczędności na ogrzewaniu są niezrozumiałe w takiej porze roku. Niektórym - chyba lepszym- kuracjuszom dawano do pokoi olejaki, mnie odmówiono choć byłam chora z gorączką. Dlaczego - nie wiem. Jedzenie choć smaczne to w małych ilościach, za małych uważaliśmy wszyscy. Stoliki na stołówce małe i stojąco bardzo blisko siebie, więc uderzaliśmy się krzesłami o sąsiadów. Lekarze- kontakt utrudniony, oczywiście wizyty na początku i na koniec odbyły się ale w trakcie turnusu lekarza nie było, tylko pielęgniarka. Próbowałam kilka razy uzyskać poradę bo od tego przeraźliwego zimna przeziębiłam się. Niestety. Poza to wszystko obiekt nie jest położony jak mnie zapewniano wcześniej przez telefon 1500m od centrum miasta tylko 3000m i dla osoby w moim wieku spacer w tą i z powrotem pod górę jest niemożliwy. Wprowadzono mnie w błąd, gdybym wiedziała że to tak daleko nie pojechałabym tam po prostu. A najbardziej irytujące było to, że na moje prośby poinformowano mnie, że jeżeli mi się tu nie podoba to mogę po prostu wyjechać, tylko mam 50zł kary za każdy dzień zapłacić. Nie dość, że zapłaciłam na początku ponad 800zł za 21 dni turnusu to jeszcze 50 zł kary za dzień. Nie tylko ja ale i osoby z którymi rozmawiałam czuliśmy się jako zło konieczne z NFZ, nie słuchano naszych próśb, nie mogliśmy porozmawiam z dyrektorem którego ciągle nie było. Odradzam i namawiam do nie korzystania. Szkoda czasu na takie "leczenie". :evil:
Zbynio
Posty: 2
Na forum od: 12 paź 2016 16:16
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: Zbynio »

Witam
A może warto jednak zgłosić do nfz ,że panują tam tak fatalne warunki, umowy nie są wieczne.widocznie nie ma tam kompletnie nadzoru osób odpowiedzialnych.!
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: Chmurka07 »

Witam serdecznie. Czytając Twoją babciu ocenę Sanatorium Ciche Wąwozy w Nałęczowie mam wrażenie że piszesz ją tylko po to by coś napisać.Tylko nie wiem dlaczego jest w niej tyle fałszu. Tak się składa , że ja byłam również w tym sanatorium i na tym samym turnusie......... i tak się składa, że moje odczucia i moja ocena jest zupełnie inna.Był to mój ósmy pobyt w sanatorium , tak wiec niejako mam skalę porównawczą.
Pozwolę sobie odnieść się do stawianych przez Ciebie babciu zarzutów:
- ogrzewanie- w moim pokoju było bardzo ciepło, a nawet rzec można zbyt ciepło, okno ciągle otwierałyśmy, siedząc w pokoju zakładałam bluzeczki z krótkim rękawem.
-jedzenie- bardzo, bardzo smaczne, urozmaicone, śniadania wieloskładnikowe, dla chętnych zupa mleczna ; obiad bardzo smaczne zupy bez ograniczenia , rzadko powtarzające sie, drugie danie zawsze z pyszna surówką ; kolacja , nie zawsze ale często coś na ciepło + pieczywo i wędlina. Jesli chodzi o wielkość porcji - fakt dla młodego zdrowego mężczyzny mogły być za małe. Ja osobiście lubię dużo i dobrze zjeść ( spora nadwaga) zadowolona byłam że odchodzę od stolika z poczuciem lekkiego niedosytu. Porównując to z innymi sanatoriami taki stan nie odbiega od normy ;) Stoliki czteroosobowe, typowo świetlicowe , niewielkie ale naczynia odbierane przez kelnerki na bieżąco, na pewno nie stojące zbyt blisko, przejścia wzdłuż stołówki wystarczające do swobodnego poruszani
- lekarz i pielęgniarki dostępne codziennie.Wizyt w pokoju lekarskim było 4. Pierwsza przy przyjęciu, ostatnia przed wypisem i 2 ( słownie: dwie) w czasie trwania turnusu. Wydaje mi się że nie wszędzie tak jest. Zlecając zabiegi pani doktor uwzględniała sugestie kuracjusza. Liczne przeziębienia były plaga turnusu ale nie z zimna panującego w budynku tylko zimno było na zewnątrz. Cóż październik w tym roku nie przypominał złotej polskiej jesieni. Czy dostępny był Dyrektor ośrodka nie wiem, nie miałam takich potrzeb by to sprawdzić. :)
-położenie obiektu- bez przesady , do centrum było nie 1500 ale 1800 m. Nie wiem jaka drogą pokonywałaś babciu 3000 ;)
położony faktycznie w wzniesieniu, wejście sprawiało problem ale mialo to tez swój urok. Niektórzy byli z tego powodu bardzo zadowoleni mimo swoich ograniczeń ( wszyscy obciążeni kardiologicznie).
- opłata za wyjazd- niestety obecnie w każdym sanatorium jest opłata za wcześniejszy wyjazd i 50 złoty pobieraja równiez w Nałęczowie
kuracjusz z NFZ- nie czułam sie gorzej traktowana od kuracjuszy komercyjnych, a takowych było troche. Który kuracjusz był komercyjnie dało sie zauważyć na zabiegach bo miał karte zabiegową koloru zielonego, NFZ - biały. W obsłudze i udzielanych zabiegach różnicy nie było widać.
Jeżeli do czegoś mam zastrzeżenie to praca pań sprzątających. Mogłyby bardziej sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Ale może jaka płaca taka praca.
Reasumując , niechętnie tam jechałam, czego wyraz dawałam na tym forum, ale z pobytu jestem bardzo zadowolona, poznałam fajnych ludzi, odpoczełam psychicznie,( fizycznie niekoniecznie bo tańce zaliczyłam 21 razy) :lol: mam nadzieje że podreperowałam swoje zdrowie i gdyby nie był to Nałęczów ( po prostu nie lubie tego miasta i jest zbyt blisko mojego miejsca zamieszkania) pobyt byłby suuuuuperrr. Dziękuję. :D :D :D
forumowicz

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: forumowicz »

Są ludzie ,którym nic nigdzie nie odpowiada.
Miałam okazję taką osobę spotkać w sanatorium do którego tak naprawdę nie było się do czego przyczepic :shock:
ponieważ było naprawdę dobrze.
:D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7813
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: darek »

a może poszło o to :

Nie dość, że zapłaciłam na początku ponad 800zł za 21 dni

Babciu to jest SKANDAL jadąc 11 raz tyle zapłaciłaś !!!

Ja -Dziadek Darek byłem w podobnym czasie w Kołobrzegu chyba 35 raz w sanatorium i za pobyt 21 dniowy zapłaciłem TYLKO 70 zł za TV ,którego nie oglądałem ..oj przepraszam były dwa mecze i gole Lewandowskiego

Babciu ..piszmy do Antoniego usunie Radziwiłła z ministra i powoła KOMISJĘ ;)

Babciu ..mylisz się w opowieściach Jak zapewne WSZYSCY zauważyli bodajże od roku 2015 we wszystkich obiektach sanatoryjnych są mocno rozbudowane systemy komputerowe podłaczone do oddziałów NFZ
Muszą odbyc sie minimum 3 WIZYTY LEKARSKIE

Dyrektor Sanatorium.. w sprawie ogrzewania gdy było zimno w kołobrzeskiej Perle INFORMOWAŁO się Panią recepcjonistkę ..Ona konserwatora ..po za tym na wszystkich obiektach sa zamontowane zewnetrzne czujniki termiczne i to one puszczają ciepło jeżeli jest temeperatura zaprogramowana na X -stopni to nie puszcza ciepła
dodatkowo -Zaden Administrator obiektu sanatatoryjnego , szpitalnego -NIE OSZCZEDZA na ogrzewaniu

Kolejna sprawa 50 zł za wczesniejsze opuszczenie !!!!!!!!!!!!
Sory w Kołobrzegu stawka wynosila 90 zł

Generalnie chyba jedyną bolączką było chyba że babcia na pobyt wydał 800 złotych i wróciła sama
Ja wydałem też kwotę x i również wróciłem ...sam

Tak wiem JEST BEZCZELNY
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7127
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Ciche Wąwozy Nałęczów - stan faktyczny

Post autor: jacky6 »

Zaintrygowały mnie te opinie i zajrzałem na stronę www owego sanatorium.
Cytuję z opisu:


Atuty naszego Sanatorium to między innymi:
•malownicze położenie w otoczeniu parku i słynnych nałęczowskich wąwozów
•opieka lekarska i pielęgniarska przez całą dobę
•wygodna baza hotelowa - pokoje 1 i 2 osobowe z łazienką, WC i telefonem
•darmowy internet bezprzewodowy WIFI w obrębie holu głównego i kawiarni
•doskonałe wyżywienie, diety (w tym 1000 kcal)
•fachowa i miła obsługa personelu
•sala reanimacyjna
•niezbędna baza diagnostyczna z gabinetem EKG
•nowoczesny Zakład Przyrodoleczniczy, w którym skorzystać można z szerokiej gamy zabiegów
•siłownia

Fotografie na tejże stronie czynią obiekt podobny a może lepszy niż Jubilat lądecki.
Ponadto widać akcent na pokoje 1 i 2 osobowe.
...
Rzuciło mi się w oko, że opinię wyraziła i temat założyła osoba z zerowym dorobkiem na forum.


:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: Narewka »

Wcale nie jest tak pięknie, jak piszą,przecież często rzeczywistość jest inna niż w reklamie.Moja siostra była tam, prywatnie, wrocila bardzo niezadowolona.Posilki byly skromne, nie zawsze smaczne, do parku naprawdę daleko, pokoje malo zadbane.A nie jest osobą wymagającą, potrafi dostosować się do warunków. Poza tym inne opinie też nie są tak bardzo pochwalne.Ale jak zawsze, co człowiek, to inne zdanie.Wprawdzie jest to opinia sprzed 4-5 lat, , być może coś się na lepsze zmieniło, ale w tak calkowitą przemianę nie bardzo chce mi się wierzyć.
Awatar użytkownika
andr58
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 230
Na forum od: 21 sie 2013 11:53
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: andr58 »

Widać że babcia to pewnie z tej dobrej zmiany bo już w samym jej opisie ma staż sanatoryjny 26 a tutaj pisze że byla 11 raz ,cosik się tutaj nie zgadza.
Rozumiem że każdy może mieć inną opinię i spojrzenie na dany temat ale czytając Wasze opinie dochodzę do wniosku że babci baaaardzo mocno przesadziła ze swoimi pretensjami i uważam że w domu może mieć gorzej niż było w tym sanatorium.Pewnie bylo to tak że turnus mija a ja niczyja :P .Też byłem w sanatorium w którym ja nie miałem sie do czego przyczepić a były osoby bardzo narzekające.Ślę Wam wszystkim pozdrowionka i udanych pobytów sanatoryjnych
forumowicz

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: forumowicz »

Babcia może pisze na zamówienie? :lol: a może to rzeczywiście taka wymagająca babCIA a co wolno kazdemu :D
Nie ulega wątpliwości, że jak się otrzymuje skierowanie to pierwsze co się robi to :loguje tutaj :D wyszukuje się opinie o tym sanatorium :evil: A opinie piszą kuracjusze po powrocie!!! i jak sanatorium na górce a nie możemy na nią wchodzić z powodów zdrowotnych ,piszemy ,dzwonimy ,idziemy jak kto woli do NFZ i prosimy o zamianę i nie sądzę ,że jest taki co kompletnie nie rozumie ,nie słucha ,nie zamieni . :twisted:
Sanatoria jeszcze .mają rózny poziom wielu nikt nie remontuje :evil: A personel ? TO już sprawa dobrego zarządzania ,wymagań stawianych przez przełożonego pana dyrektora np itd itd.
Jedziemy teraz do Truskawca :roll: ;)
Pozdrawiam miłego dnia :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7813
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: darek »

Aby poniekąd zakończyć temat ,jednocześnie przepraszając za MÓJ ATAK.
Pragnę przypomnieć to co kiedyś było cytowane na Portalu za NFZ.

Każdy obiekt ubiegający się o statut Obiektu Sanatoryjnego musi poddać się niezależnemu Audytowi ,którego wyniki przesyłane są do zleceniodawcy czyli Regionalnemu oddziałowi NFZ.

Jest podany minimalny metraż pokoju 1-2-3 czy 4 osobowego
Jest wskazany standard -wyposażenie łącznie z ilościami pojemników na napoje, talerzyków sztućców
Wyposażenie łazienek minimum 1 ręcznik na turnus.

Natomiast co do lokalizacji ?????

Tutaj bym polemizował bo obiekt podczas projektowania był z założenia przeznaczony również dla osób ..NIEPEŁNOSPRANYCH czyli takich ,które maja problemy z nie tylko poruszaniem.

Znamy obiekty w ;
Krynicy -Budowlani
Szczawnicy-Hutnik
Kołobrzegu-Arka

Które znajdują się w teoretycznie trudno dostępnych miejscach ..pod górkę czy daleko od Centrum na uboczu miasta
Nikt nie narzeka i chyba Wszyscy chcieli by być w oddalonej od Latarni i Centrum Kołobrzegu o ponad 3 km ARCE

Wydaje mi się ,że post był jak Zasugerowała Kruszynka napisany na zamówienie ,aby może wysondować Opinie n/temat ośrodka
ODPOWIEDZ