Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: Narewka »

A to wcale nie jest niemożliwe. Ja byłam już 33 razy w sanatorium, mam lat dużo, nawet bardzo dużo, a zaczęłam jako bardzo młoda dziewczyna.Poniewaz mialam silną astmę, bywalo tak, ze i dwa razy w roku jeździłam do sanatorium, na wiosnę i jesienią. Poza tym , , kiedyś czas oczekiwania na sanatorium nie był tak długi, jak teraz.Teraz też tak robię, tylko jeżdżę komercyjnie.W maju bylam w Inowrocławiu komercyjnie, teraz w Kołobrzegu z NFZ.
Myślę, ze nie zawsze należy doszukiwać się oszustwa czy chwalenia się ilością wyjazdów, tak w moim przypadku proszę nie myśleć.
Niestety, , niektóre choroby wymagają tak intensywnego leczenia.
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: Betina71 »

Narewka pisze:A to wcale nie jest niemożliwe. Ja byłam już 33 razy w sanatorium, mam lat dużo, nawet bardzo dużo, a zaczęłam jako bardzo młoda dziewczyna.Poniewaz mialam silną astmę, bywalo tak, ze i dwa razy w roku jeździłam do sanatorium, na wiosnę i jesienią. Poza tym , , kiedyś czas oczekiwania na sanatorium nie był tak długi, jak teraz.Teraz też tak robię, tylko jeżdżę komercyjnie.W maju bylam w Inowrocławiu komercyjnie, teraz w Kołobrzegu z NFZ.
Myślę, ze nie zawsze należy doszukiwać się oszustwa czy chwalenia się ilością wyjazdów, tak w moim przypadku proszę nie myśleć.
Niestety, , niektóre choroby wymagają tak intensywnego leczenia.
Nie twierdzę,że nie wymagają intensywnego leczenia ale tak intensywne tempo jest ciężko utrzymać przy długoterminowych kolejkach,wszak nie da się praktycznie 2 razy być z NFZ w tym samym roku ( przynajmniej w śląskim NFZ ).Prywatnie to inna bajka tylko,że nie wielu na to stać lub nie mają mozliwości ze względów zawodowych :evil:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: darek »

Betina71 pisze:
Narewka pisze:A to wcale nie jest niemożliwe. Ja byłam już 33 razy w sanatorium, mam lat dużo, nawet bardzo dużo, a zaczęłam jako bardzo młoda dziewczyna.Poniewaz mialam silną astmę, bywalo tak, ze i dwa razy w roku jeździłam do sanatorium, na wiosnę i jesienią. Poza tym , , kiedyś czas oczekiwania na sanatorium nie był tak długi, jak teraz.Teraz też tak robię, tylko jeżdżę komercyjnie.W maju bylam w Inowrocławiu komercyjnie, teraz w Kołobrzegu z NFZ.
Myślę, ze nie zawsze należy doszukiwać się oszustwa czy chwalenia się ilością wyjazdów, tak w moim przypadku proszę nie myśleć.
Niestety, , niektóre choroby wymagają tak intensywnego leczenia.
Nie twierdzę,że nie wymagają intensywnego leczenia ale tak intensywne tempo jest ciężko utrzymać przy długoterminowych kolejkach,wszak nie da się praktycznie 2 razy być z NFZ w tym samym roku ( przynajmniej w śląskim NFZ ).Prywatnie to inna bajka tylko,że nie wielu na to stać lub nie mają mozliwości ze względów zawodowych :evil:


Oj droga Betino

Mylisz się

Nawet będąc mieszkańcem śląska jest możliwość w ciągu 1 roku -12 miesięcy
BYĆ;
- Oddział zamiejscowy Kliniki-Szpitala
- Prewencja rentowa ZUS
-Szpital sanatoryjny
oraz
-Turnus rehabilitacyjny PFRON

A co do ilości pobytów sanatoryjnych...Jestem Młodszy od Narewki o kilka miesięcy a licznik sanatoryjny -POBYTÓW mam dużo większy.
Mój pierwszy wyjazd był bodajże w roku 1989, i wtedy zdarzało Mi się wciągu roku być nawet 2-3 razy

Kolejki i moda na sanatorium Generalnie nastąpiły po 2005 roku choć jeszcze w roku 2009 czekało sie na śląsku -12 miesiecy za ZiP
mlodysds
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 21 wrz 2017 16:43

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: mlodysds »

BOZE co za brednie wypisujecie. SANATORIUM Ciche Wawozy jest super i zaluje ze tym razem wysylaja mnie do Kolobrzegu, a nie znowu do Naleczowa. POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14369
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: GIENIA »

Młody ... zdania zawsze będa podzielone :lol: :lol: tak samo jak są dwie prawdy :D jedna Twoja , druga żony i teściowej :lol: :lol: :lol:
A tak serio .... nie znam tego ośrodka ani Nałęczowa , ale w czerwcu byłam w ośrodku , gdzie jesli chodzi o rehabilitację i podejście rehabilitantów , uważam , ze było na 5+ ...... ktos inny napisał , że dobrze , ze rehebilitanci nie mieli karabinów , bo by do kuracjuszy strzelali :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: Dzia_dek »

GIENIA pisze:(...) tak samo jak są dwie prawdy :D jedna Twoja , druga żony i teściowej (...)
Gieniu;
"Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i g*wno prawda." :lol: :lol:
[Józef Tischner - Historia filozofii po góralsku.]
A tak na poważnie znam trochę Nałęczów i byłem zobaczyć gdzie jest to "cudo".
Powiem tak; nie byłem tam kuracjuszem, ale gdybym dostał tam skierowanie
to ze względu na samo położenie chyba sam bym się zastrzelił. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: medi »

No i wychodzi na to że trzeba słuchać starszych .Jak babcia mówi że źle to źle .Skierowanie oddać i czekać aż dadzą ...Kołobrzeg ;) :D :lol: :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14369
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: GIENIA »

Dzia_dek pisze: 22 wrz 2017 14:02 <........> ze względu na samo położenie chyba sam bym się zastrzelił. :lol: :lol:
Zbyszku .... Gdybym podobnie myślała , to po wyjściu z pociągu na stacji Szklarska Poręba Średnia .... padłabym od kuli ... a ja przeżyłam i czekam na kolejny wyjazd :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14369
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: GIENIA »

medi pisze: 22 wrz 2017 14:24 No i wychodzi na to że trzeba słuchać starszych .Jak babcia mówi że źle to źle .Skierowanie oddać i czekać aż dadzą ...Kołobrzeg ;) :D :lol: :lol:
Medi ... młody dostał Kołobrzeg , a wolałby Nałeczów :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Ciche Wąwozy Nałęczów DRAMAT !!!

Post autor: Dzia_dek »

GIENIA pisze: (...) po wyjściu z pociągu na stacji Szklarska Poręba Średnia .... padłabym od kuli
Tak,wiem, że "Granit" to też leży na zadoopiu. Byłem tam zaledwie trzy tygodnie temu,
ale; ma własny basen, piękne góry dookoła i Norweska Dolina dla pocieszenia oka.
Będąc i tu i tam zdecydowanie wybrałbym Szklarską i mówię całkiem poważnie. :)
... młody wolałby Nałęczów, a dostał Kołobrzeg
No cóż ... jeden lubi ogórki :roll: drugi ... ogrodnika córki. :lol:
ODPOWIEDZ