HOTEL Olecko

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ola66
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 05 wrz 2015 10:47
Oddział NFZ: Pomorski

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: ola66 »

Witam :) chcę się wyrazić do tego co napisała wcześniej Martuska pro po ZUS że oni dają listę do ośrodka zabiegami ..
Po 1 - ZUS nie daje żadnej listy dotyczącej zabiegów !!! w każdym sanatorium !!!
2- może tyko być w tym 2 zabiegi ćwiczeń , grupowo lub indywidualnie .
3 - też zaliczenie spotkań relaksacyjnych , bhp, żywnościowych ..A pozostałe to właśnie p. doktor przydziela w zakresie SCHORZENIA !!!
Jak byłam w sanatorium to miałam przeważnie mokre zabiegi ( basen , hydromasaże, borowiny , kąpiele siarczane itp )
Wiadomości to wiem z samego DEPARTAMENTU ZUS WARSZAWIE( samą kierowniczką ZUS rozmawiałam) , gdyż wkurzało mnie to , że na przykład w tym samym sanatorium lekarz jeden daję np:borowinę czy basen a drugi mówi że ZUS zabrania :evil: nawet nie potrafili się umówić żeby jednakowo przydzielać zabiegi .
Życzę powodzenia i trafienia na dobrych doktorów a tacy też się zdarzają :)
Pozdrawiam
ruda74
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 07 paź 2017 20:28

Hotel Olecko

Post autor: ruda74 »

Witam, właśnie skończyłam turnus z ZUS-u i cieszę się, że dotrwałam do końca. Ośrodek położony nad jeziorem, które jest jedyną atrakcją w tym miejscu. Baza zabiegowa wyposażona w nowy sprzęt, fizjoterapeuci i fizykoterapeuci niezbyt uprzejmi. W mojej ocenie pani Emilka, pani Kasia masażystka i pan Tomasz to profesjonaliści, sympatyczni, mili z sercem do chorych osób. Oczywiście nie ze wszystkimi miałam do czynienia, więc nie mogę wrzucać do jednego worka całego personelu. Dużym minusem jest brak basenu na terenie ośrodka, który owszem jest ,ale ok 300m w sąsiedniej hali sportowej. Deszcz pada a tu trzeba iść. Teraz pokoje - dwu lub jednoosobowe. W środku zaskoczenie oprócz 2 łóżek jest do dyspozycji wersalka, stolik(choć nie we wszystkich pokojach), 2 krzesła, 2 szklanki i komplet ręczników. Czajniki (3 szt) są dostępne na korytarzu, lecz często giną po pokojach, Dobrze jest mieć ze sobą prywatny. Brakuje w pokoju talerzyka, sztućców i dlatego są zabierane ze stołówki. Telewizor jest, odbiór okropny, niemożliwe jest ustawienie właściwego odbioru, więc nie dajcie się nabrać na opłatę za TV. Godne pochwały są 2 panie, które sprzątają cały hotel. Dwoją się i troją, żeby było czysto. Są bardzo uprzejme i nigdy nie odmawiają jak się o coś poprosi. Najgorsza jest stołówka. Pozapadana podłoga, trzeba uważać żeby nie skręcić nogi. Gumowe wędliny, monotonne menu to niewielkie problemy, bo przecież są w okolicy sklepy i można coś kupić . Stanowczo odradzam jedzenie makaronu z kiełbasą i kukurydzą - jeszcze gorzej wygląda niż pachnie. Natomiast jeśli masz dietę inną niż ogólna lub lekkostrawna, to pilnuj tego co dają ci na talerzu. Osoba odpowiedzialna za diety dopiero w 3 tygodniu turnusu zainteresowała się co takiego mogą spożywać inne diety. Rychło w czas.
Teraz o spędzaniu wolnego czasu wieczorem. Na samym dole jest bar, w którym podają przepyszną pizzę robioną na miejscu. Ceny drinków przystępne. Panie nawet miłe, można się z nimi dogadać. We czwartki i soboty są dyskoteki z DJ, który nie bardzo ma pojęcie przy jakiej muzyce bawią się ludzie . Na szczęście są one bezpłatne. Jeśli będzie koncert z muzykami z filharmonii idźcie na niego koniecznie, warto zapłacić, bo pięknie grają i śpiewają i jeszcze potańczyć można. W pozostałe dni muzyka z płyt, niestety monotonna.
Ogromnym zaskoczeniem był brak ciepłej wody w ciągu dnia. Chcesz się wykąpać o godz 11 - tylko zimna woda. Wieczorem dawali już ciepłą. Wymiana ręczników tylko 1 x w połowie turnusu. Pralki ogólnodostępnej nie było, miało się zmienić od następnego turnusu. Zgłaszane usterki i awarie nieprędko były usuwane. Przeciągi na korytarzach spowodowały rozchorowanie połowy osób z turnusu. W pokojach chłodno, trzeba było prosić o włączenie ogrzewania.
Moi drodzy, aby przetrwać w tym ośrodku potrzebne jest właściwe towarzystwo. Ja miałam szczęście na takie trafić. Serdecznie ich pozdrawiam i takiego też Wam życzę.
forumowicz

Re: Hotel Olecko

Post autor: forumowicz »

Brawo Ruda :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: andrzej1955 »

Witam-bardzo uważnie śledziłem wątek Olecka i czytałem wszystkie opinie-było tego dość sporo i przeważnie bardzo cukierkowe-a teraz zaczynają pojawiać się troszkę inne-nie będę oceniał tych którzy je piszą-zrobią to Ci co je czytają-a życie i dalsze opinie doprowadzą Nas do prawdy-Dziękuję tym którzy je pisali i zachęcam Kuracjuszy tam przebywających do pisania następnych,Pozdrawiam :)
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: Tojka »

ruda, byłaś z ZUS? bo w Olecku to zdaje się turnusy Zusowskie są, a więc ręczniki powinny być wymieniane 1x na tydzień - można to zgłosić do ZUS.
Nie jestem wymagającą kuracjuszką ;) ale o podstawowe rzeczy gwarantowane przez ZUS upominam się zawsze u dyrekcji ośrodka - jesli to nie pomaga wykonuje telefon do departamentu ZUS ;) zawsze pomaga :)
Awatar użytkownika
Anka1084
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 710
Na forum od: 22 gru 2016 16:46
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: Anka1084 »

Witam ,czytam opinie Rudej i nie wierze własnym oczom . Czyżby od kwietnia zaszły takie zmiany?? Trudno mi uwierzyć ..
Fizjoterapeuci wszyscy byli bardzo mili , uśmiechnięci i pomocni / zadnych zastrzeżeń do nikogo nie miałam .
Pokoje duze ,przestrzenne, nowocześnie urządzone . Pierwszego dnia chodziły panie i pytały sie czy mamy swoje talerzyki , kubki , sztućce - jesli ktos potrzebował były przyniesione . Pościel na cały turnus wymieniona jeden raz , natomiast co chodzi o ręczniki zgłaszałam do pan sprzątających i były wymieniane kilkakrotnie . Woda była gorąca rano , po południu i wieczorem :lol: Awarie- miałam dwie przeciekajacy brodzik i żarówka do wymiany . Po zgłoszeniu w ten sam dzien było naprawione .
Bar prowadzi p. Basia bardzo sympatyczna kobieta , dyskoteki były trzy razy w tygodniu / bezpłatne . Dj nie bardzo znał sie na muzyce . Większym gronem schodziliśmy na dół i dyskotekę sami robiliśmy z wlasna muzyka .
Posiłki w jednej kwestii zgadzam sie z Ruda monotonne , jak dla mnie za mało warzyw i brak owoców . Ale obok stołówki jest bar kto sie nie najadal , lub komus cos nie pasowało mozna było kupic w barze . Obiady domowe bardzo smaczne i nie drogie .
Nie kazdy osrodek posiada własny basen , było trzeba przejsc do budynku w odległości ok 300 m . Ale to chyba żaden problem w innych sanatoriach jest tak ze na wszystkie zabiegi trzeba chodzic . Dodac trzeba ze zima osoby na basen były dowożone busem .
Hotel Olecko pomimo , ze ma taka nazwe nie jest hotelem+++++jak to moze niektórzy myślą tylko jest sanatorium . Ja wróciłam zadowolona , a co najważniejsze moj stan zdrowia sie poprawił .
Alina56
Posty: 1
Na forum od: 03 gru 2017 21:45
Staż sanatoryjny: 5

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: Alina56 »

Hotel Olecko sanatorium ZUS to jest sanatorium dla palaczy. Wszędzie śmierdzi papierosami. Palić wolno wszędzie w pokojach, na korytarzach i nawet jest oficjalna palarnia. Był wyklad o szkodliwości palenia - to jakiś absurd.
marcingromek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 09 lis 2017 19:51
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: marcingromek »

A jak tam jest naprawdę....jak zbiegi?,jak obsługa,warunki?czy jest coś poza tym np.do relaxu-stół do ping ponga,czy bilarda.Czy są jakieś wieczorki?
-muzyka,wycieczki. itp...?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: sztani »

witaj czy tak naprawdę czytasz posty poprzednie bo mam wrażenie ,że nie . Tyle ile napisano o Olecku i turnusach ZUSowskich . Śmiem twierdzić ,że jest jednym z bardziej opisanych na forum . jeśli za mało to w prawym górnym rogu jest miejsce gdzie wpisujesz miejscowość nazwę ośrodka (szukaj ,Lupka) Miłej lektury
https://www.forum.nasze-sanatorium.pl/search.php?keywords=Sanatorium+hotel+olecko+
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1296
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: sanatorium HOTEL Olecko

Post autor: woytek »

Pytaj także na priv :mrgreen:
ODPOWIEDZ