Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Pionier, Szczawno-Zdrój - ocena ....

Post autor: jacky6 »

Gdyby był ranking negatywnie ocenianych sanatoriów to Pionier byłby w czołówce.
Ale go nie ma.
Rankingu.
Bo Pionier jest.
I co możemy zrobić ?
Bo to ponoć skierowanie 21 nocy czyli NFZ.
Nic.
A ponoć owi sponsorzy czyli NFZ, ZUS śledzą wpisy w necie.
Tego nie przeczytają.
Bo nie chcą ?
Jak sądzicie ?
:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
BozenaR
Posty: 1
Na forum od: 12 sie 2018 20:59
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: BozenaR »

Witam , nie zgadzam się z negatywnymi opiniami na temat sanatorium Pionier. Przebywałam tam na przełomie czerwca i lipca 2018 r. Pierwsze wrażenie nie było zachwycające . Budynek wiekowy , przydałby się remont ( elewacja , okna). Pokoje 3 i 2 osobowe z łazienkami . Pokoje i łazienki czyste. Dzieliłam pokój z dwiema przemiłymi Paniami , z którymi nigdy się nie nudziłyśmy . :serce: Plusem tego obiektu jest kameralność i wspaniała lokalizacja - w samym parku . Zabiegi w różnych miejscach . Najdalej ok. 500 m do Domu Zdrojowego. ( W 2019 roku ma zakończyć się remont po pożarze Zakładu Przyrodoleczniczego bliziutko Pioniera i tam kuracjusze będą korzystać z zabiegów.) Stołówka na miejscu. Opieka medyczna - pielęgniarska oraz lekarska bardzo dobra. Pomocna w każdej sytuacji. :kwiat:( Pozdrawiam).
Promenada, teatr , pijalnia wód - wszystko w zasięgu wzroku. Inne atrakcje tuż obok ( tańce , biesiady, siłownia , wycieczki) . Można wypocząć ,zregenerować ciało i dusze. Polecam :D
Przyda się własny kubek , łyżeczka . Najlepiej zadzwonić i zapytać co warto spakować do walizki. :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Czyżby Józefina zmieniła się w Bożenę....R :roll: możesz nie zgadzać się z niczyją opinią-takie twoje prawo tu na forum-możesz mieć swoją-ale jak już wcześniej pisałem-wszystko skorygują Forumowicze i nic nie pomogą tego typu wpisy-a wręcz zaszkodzą i nie zmienią stanu faktycznego-ciekaw jestem w jakich sanatoriach bywałaś do tej pory-bo asekuracyjnie nie wpisałaś stażu :!: nie rozumiem i nie zrozumiem po co komu takie wpisy które wręcz ośmieszają autorów i ich mocodawców :!:
wapis1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 01 mar 2017 19:23
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: wapis1 »

20170420_152519.jpg
Les1000
Posty: 3
Na forum od: 13 cze 2019 10:51
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: Les1000 »

majeczka15 pisze: 16 lut 2017 19:53 Witam. Jadę w m-cu kwietniu 2017r do sanatorium Pionier w Szczawnie Zdroju. Chciałabym wiedzieć jakie jest tam zakwaterowanie. Wiem ilu osobowe pokoje, ale jakie wyposażenie to nigdzie nie mogę znaleźć.Czy stołówka jest na miejscu bo wiem ,że na zabiegi muszę chodzić....OK dla zdrowia mogę. Wg mnie nie powinnam się w dzisiejszych czasach pytać czy jest łazienka przy każdym pokoju, czy są ręczniki, czy jest podstawowe wyposażenie tzn. szklanki, czajnik, talerze. sztućce, wifi, telewizja bezpłatna, bo przecież to norma nawet w więzieniach....Czy jest biblioteka. A tak podsumowując....Czy sanatorium to XXI wiek czy lata XX....Pozdrawiam będę od 20 kwietnia....
Witam , proszę napisać jak było , bo mamy pytania przed wyjazdem ale później nie staramy się odpowiedzieć na nie a szkoda POZDRAWIAM
renata22
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 13 sie 2015 20:19
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: renata22 »

witam...ja bylam dokladniee dwa lata temu........mialam studio(bo bylam z mezem).....masakra z kims obcym dzielic lazienke......jescze wtedy byly zabiegi obok w ZAKLADZIE PRZYRODOLECZNICZYM(.....ZABIEGI WSZYSTKO OK..FAJNA BAZA ZABIEGOWA...NIEDALEKO PIJALNIA WODY..WSPANIALY PARK NA SPACERY,NIEDALEKO NA WZGORZU SLONECZNA POLANA Z URZADZENIAMI FIT....STOLOWKA NA DOLE W SANATORIUM..CATERING...ALE MOZNA W TERENIE COS ZJESC ...HAHA...,,,JAK KTOS POTRZEBUJE WIECEJ INF..PROSZE NA PRIV...POZDRAWIAM...
Les1000
Posty: 3
Na forum od: 13 cze 2019 10:51
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: Les1000 »

Dzięki za informacje , mam jeszcze dwa pytania czy był problem z parkowaniem i czy pokoje są po remoncie czy wiekowe Pozdrawiam
renata22
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 13 sie 2015 20:19
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: renata22 »

witam...pokoje raczej wiekowe,,,,parkowanie raczej bez problemu...(na drodze do slonecznej polany)jest raczej miejsce,,,zawsze gdzies mozna zaparkowac....pozdrawiam
grazia56
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 02 mar 2018 15:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: grazia56 »

Moi kochani. Właśnie wróciłam z sanatorium Pionier w Szczawno Zdrój. Wszystko co dobre szybko się kończy. Pogoda dopisała tylko przez 3 tygodnie padało 1 dzień . Okolica piękna. Odnośnie ośrodka - położony na lekkiej górce z wyjściem na park zdrojowy / skwery,ławeczki,pan grający na akordeonie,na saksofonie, kawiarenki , restauracje,teatr, Pijalnia wód/. Zabiegi w Młynarzu i Koronie / 3 minuty na dojście/. Budynek zewnątrz wygląda fatalnie/stare brzydkie okna, elewacja pamiętająca czasy przodków/, wewnątrz już bardziej przyjemnie /miałam bardzo wygodny materac do spania/, stołówka w piwnicy na miejscu, wyżywienie dobre i bardzo ciepłe obiadki, chociaż na kolację mogłoby by być coś na ciepło , chociaż co drugi dzień / za to zupy na obiad bardzo mi smakowały/. Panie obsługujące stołówkę bardzo miłe i wyrozumiałe. Zabiegi wykonywane profesjonalnie , wszyscy mili , pan od masaży klasycznych super rehabilitant. Kiedy dostałam przydział i poczytałam na internecie opinie to miałam zrezygnować takie były okropne. Dobrze,że sama sprawdziłam i nie było wcale tak zle jak opisują to kuracjusze. Większość wyjeżdżała zadowolona, niektórzy chcą tam wrócić . Z kolei nie wyobrażam sobie jakby to było zimą. Ja uwielbiam morze,może następnym razem się uda, ale kiedy to będzie...
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23792
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wspomienia - Pionier, Szczawno-Zdrój

Post autor: grazynamackowiak »

Grazia dziękujemy za opinie ,pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ