Gryf - Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
tadzio_50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 13 kwie 2015 22:48
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: tadzio_50 »

Darek pisze:
Reasumując koszty ponoszone to 2 000 NFZ , 500 Kuracjusz pokój ,70 opłata klimatyczna , TV pościel ,reczniki i inne 150 złotych
Razem daje =około 2 800 do 3 000 złotych
a ile kosztuje doba w pokoju 1-2 osobowym w Gryfie wg cennika to kwota od 125 złotych do 150 w tym posiłki i 2 zabiegi plus doktor czyli pobyt 21 dni
czyli Pobyt PRYWATNY 21 to koszt PORÓWNYWALNY do tego co Obiekt bierze od Nas
Ceny porównałem do standardowego pokoju 2 osobowego .

Darku, na papierze może i wygląda podobnie, ale życie pokazuje całkiem coś innego.
Weźmy chociażby wizytę u lekarza specjalisty. Z NFZ będziesz czekał kilka miesięcy, albo dużej,
a jak udasz się prywatnie to około tygodnia. Podobnie różnica jest z pobytem w sanatorium z NFZ,
a prywatnym. Czymś muszą ludzi kupić. Fundusz nie ma takiej kasy by zapełnić pełną obsadę w sanatoriach.
Żeby nie wyjazdy prywatne to by wiele ośrodków sanatoryjnych zbankrutowało.
Ja wyjeżdżam do sanatorium z NFZ jak i prywatnie, różnica jest nie porównywalna pod każdym względem.
Jak wyjeżdżam prywatnie to szukam sanatorium, gdzie serwują bufet szwedzki. Nie chodzi mi o ilość,
bo w zasadzie mało konsumuję, ale o jakość i wybieram to na co mam tego dnia ochotę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: Ewucha »

Witaj Maria k niedoczytalam twoja opinia gdzieś mi umknęła ale już jestem w temacie i dziekuję Ci ślicznie ale skoro moge popytac bo dostalam juz przydział ale ze wzlędów braku mozliwosci wzięcia urlopu w terminie musiałam przesunać i pewnie otrzymam po Nowym Roku tylko nie jestem pewna czy ten sam ośrodeķ w 2017 bylam w Bałtyku bylam zadowolona mam turnus rehabolitacyjny 28 dni i chcialabym spytać czy rehabilitacja na poziomie tylko to mnie interesuje troche poczytalam IwonkaG opisala ale ona ambulatoryjna wiec może sie różnić ,czy pokoje dwójki trójki choć wolę jedynke no ale ,tak ogólnie czy da sie przeżyć pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: darek »

tadzio_50 pisze: 15 wrz 2018 17:16 Darek pisze:
Reasumując koszty ponoszone to 2 000 NFZ , 500 Kuracjusz pokój ,70 opłata klimatyczna , TV pościel ,reczniki i inne 150 złotych
Razem daje =około 2 800 do 3 000 złotych
a ile kosztuje doba w pokoju 1-2 osobowym w Gryfie wg cennika to kwota od 125 złotych do 150 w tym posiłki i 2 zabiegi plus doktor czyli pobyt 21 dni
czyli Pobyt PRYWATNY 21 to koszt PORÓWNYWALNY do tego co Obiekt bierze od Nas
Ceny porównałem do standardowego pokoju 2 osobowego .

Darku, na papierze może i wygląda podobnie, ale życie pokazuje całkiem coś innego.
Weźmy chociażby wizytę u lekarza specjalisty. Z NFZ będziesz czekał kilka miesięcy, albo dużej,
a jak udasz się prywatnie to około tygodnia. Podobnie różnica jest z pobytem w sanatorium z NFZ,
a prywatnym. Czymś muszą ludzi kupić. Fundusz nie ma takiej kasy by zapełnić pełną obsadę w sanatoriach.
Żeby nie wyjazdy prywatne to by wiele ośrodków sanatoryjnych zbankrutowało.
Ja wyjeżdżam do sanatorium z NFZ jak i prywatnie, różnica jest nie porównywalna pod każdym względem.
Jak wyjeżdżam prywatnie to szukam sanatorium, gdzie serwują bufet szwedzki. Nie chodzi mi o ilość,
bo w zasadzie mało konsumuję, ale o jakość i wybieram to na co mam tego dnia ochotę.
Pozdrawiam
....JA NIE porównuję Standardu jaki oferują obiekty gościom komercyjnym i gościom z ZUS czy NFZ , bo te nieraz urągają GODNOŚCI.
Swego czasu Ktoś opisywał pobyt swój z NFZ i Partnera ,który pojawił sie w tym samym obiekcie .
Nie chcę odnosić się do Wizyt lekarskich bo pojawi się aspekt polityczny .
Choć nie ukrywam ,że w Moim przypadku nie czekam zbyt długo może dlatego ,że mam schorzenia ,które dzięki EMPATII pomagają przyśpieszyc owe kolejki do specjalistów.
Co do wspomnianego stołu szwedzkiego coraz więcej obiektów OFERUJE swym gościom dopłatę i stół szwedzki oraz możliwość wyboru obiadów do dwóch a nieraz Nawet do trzech 2 dań za kwote na poziomie 10 złotych
Wszyscy sa zadowoleni

Nie zgodze się z Twoją opinią dot kasy z NFZ czy ZUS .. Obiekty dzięki tych instytucji mają zapewnione cało roczne obłożenie -zdają sobie sprawe ,że mogłyby osiągnąć większe zyski w okresie wakacji -ale za dwa miesiące mało kto zarobi na cało roczne życie .

Fakt nieraz NFZ czy ZUS podczas weryfikacji cen zapominają o inflacji ceny narzucane są w listopadzie na kolejny rok a po drodze co nie co drożej stąd obniżenie standardu dla NFZ i ZUS bo Komercyjny przynosi ..Aktualną Gotówkę
Karlino
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 11 wrz 2018 22:18
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: Karlino »

Ewucha pisze: 12 wrz 2018 20:50 Witaj Karlino mozesz opisać jak jest w tym Gryfie bo być może tam trafie a nawet napewno :roll: dzieki i pozdrawiam , jestem rownież z zachodniopomorskiego
Witam. Ważne jest czy trafisz tam sam czy z żoną/mężem. Bo oni mają zapewnione pokoje dwuosobowe albo w studio. Pokój 2 i 1osobowy ze wspólną łazienką.
Pokoje 2 czesci B bez windy bez balkonów mniejsze pokije ale odnowione łazienki i generwalnie blok spokoniniejszy. Przychodzi się do niego przez łącznik.
W sumie dużo pisać. Proszę o konkretne pytania
Karlino
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 11 wrz 2018 22:18
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: Karlino »

Ewucha pisze: 13 wrz 2018 10:13
Waldeklat45 pisze: 13 wrz 2018 09:22 opinia Karlino , przypuszczam , że będzie na 6+ ;)

poczytaj viewtopic.php?f=3&t=3896&hilit=gryf+ko%C5%82obrzeg
Dzieki Waldek 45 troche stare te opinie ale Iwonka o bazie zabiegowej opisala a to dla mnie najwazniejsze reszte dam rade przezyć jak papieru toaletowego zabraknie dokupie jak opisano w Pustkowie :lol: a i zjesć mozna na zewnątrz nawet trzeba, czekam na opinie Karlino dzięki i pozdrawiam
O papier totaletowy dbają pokojowe. Jesli zabraknie a ich nie ma można poprosić na recepcji. Nie jest źle
Karlino
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 11 wrz 2018 22:18
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: Karlino »

Maria K pisze: 14 wrz 2018 22:31 Witam,byłam w Gryfie w grudniu 2017r .
Starałam się wszystko na bieżąco opisywać.
Nie wiem kim jest Karlino ,ale podejrzewam że to ktoś z pracowników Gryfa. I dlatego zaprzecza faktom,i piszę bzdury.
Będę odpowiadać po kolei, nie interesuje mnie czy psy miały książeczkę szczepień czy nie,faktem jest że w czasie mojego pobytu biegały po korytarzach,szczekały ,obwąchiwały nas w windzie,i nie tylko mnie się to nie spodobało.
Proszę nie opowiadać głupot,że kuracjusz komercyjny płaci tyle za dobę co my za cały pobyt.Bo musiał by to być hotel 5 gwiazdkowy,a Gryf na pewno takim hotelem nie jest.W takim przeliczniku to komercja za 3 tygodnie pobytu zapłaciła by 12 tysięcy. A to już jest gruba przesada.
Też jeżdżę na kurację prywatnie,i wiem ile się płaci w grudniu nad morzem.
O rozplanowaniu zabiegów też pisałam,zabiegi były rozłożone na cały dzień .na przykład po kąpieli borowinowej miałam 10 minut do gimnastyki w basenie,kilka razy chodziłam i zmieniałam plan zabiegów bo to był wielki problem żeby dopasować tak zabiegi żebym nie musiała z czegoś rezygnować.Większość obsługi rzeczywiście była miła i pomocna,ale dwie panie na kąpielach to zachowywały się jak by pracowały tam za karę,ciągle były obrażone i złe na wszystkich. A już prosić ich o zmianę gdz kąpieli to nie było sensu,nawet jak nikogo nie było to twierdziły że nic nie można zmienić.
Panie sprzątające były bardzo miłe,papieru zawsze był spory zapas ,ręczniki wymieniały,jeśli się o coś poprosiło to nigdy nie było żadnego problemu.
Jedzenie też opisywałam,nie będę się powtarzać.
Ewucha jeśli jeszcze chcesz coś wiedzieć,to pytaj,odpowiem.
Jeśli gość zgłasza problem z biegajacym psem recepcja ma obowiązek reagować. Psy jednak muszą być zawsze na smyczy. I ciekawi mnie tylko co jest złego w obwąchiwaniu przez psa skoro dla nich jesteśmy zapachem.
Co do ceny zapraszam porównać ją z cennikiem na stronie ośrodka. Dla zaspokojenia Pani ciekawości klieci płaca w gryfie pare tysięcy za pobyt a pani góra 700 zl za pok. 1 osobowy
Karlino
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 11 wrz 2018 22:18
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: Karlino »

darek pisze: 15 wrz 2018 08:59
Karlino pisze: 11 wrz 2018 22:42

Witqm. Proszę zwrócić uwagę że gość prywatny płaci cenę za dobe tyle ile Pani za cały pobyt.
....Droga Pani Karolino

z całym szacunkiem ,ale chyba Nie zna Pani wartości ile kosztuje pobyt -pobyt 21 dniowy w ramach NFZ a ile pobyt nawet w Apartamencie.
Otóż Pobyt 21 Koszt jaki ponosi NFZ to kwota 2 000 złotych plus To co Pani -Ja ponosimy pojawiając się jako Wkład własny uzależnione jest to od pokoju czyli od 300 do nawet 500 ..Musi Pani też Pamiętać o kolejnych HARACZACH które Pani ponosi -opłata Klimatyczna -która jest w w cenie pokoju bodajże 3,5 na dobę kolejne 70 złotych , TV w cenie -Kuracjusz płaci średnio 90 złotych ..czajnik w cenie Pani 20 Plus taki news jak ręcznik -Gość prywatny ma zagwarantowane wymiane 1 -Pani 3 złote , pościel co 7 dni -Pani kuracjusz płaci

Reasumując koszty ponoszone to 2 000 NFZ , 500 Kuracjusz pokój ,70 opłata klimatyczna , TV pościel ,reczniki i inne 150 złotych
Razem daje =około 2 800 do 3 000 złotych
a ile kosztuje doba w pokoju 1-2 osobowym w Gryfie wg cennika to kwota od 125 złotych do 150 w tym posiłki i 2 zabiegi plus doktor czyli pobyt 21 dni
czyli Pobyt PRYWATNY 21 to koszt PORÓWNYWALNY do tego co Obiekt bierze od Nas

Ceny porównałem do standardowego pokoju 2 osobowego .
Oczywiście Apartament na ostatnim piętrze w Bałtyku z widokiem nad morze to inna kwota bo ten Fakt kosztuje od 1 500 złotch za dobę ale może w nim przebywać nie jedna ale do 6 osób
Panie Darku piszę o koszcie za pobyt a nie TV czajnik. Klimatycznie wynosi 4 zł dziennie i jest to danina na rzecz miasta.
Telewizor jest dostępny bezplatnie w sali telewizyjnej.
A co do apartamentu. Cennik NFZ nie przewiduje ceny za apartament który Jesli jest dostępny w tym terminie otrzymują kuracjusze.
Karlino
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 11 wrz 2018 22:18
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: Karlino »

Ewucha pisze: 15 wrz 2018 18:46 Witaj Maria k niedoczytalam twoja opinia gdzieś mi umknęła ale już jestem w temacie i dziekuję Ci ślicznie ale skoro moge popytac bo dostalam juz przydział ale ze wzlędów braku mozliwosci wzięcia urlopu w terminie musiałam przesunać i pewnie otrzymam po Nowym Roku tylko nie jestem pewna czy ten sam ośrodeķ w 2017 bylam w Bałtyku bylam zadowolona mam turnus rehabolitacyjny 28 dni i chcialabym spytać czy rehabilitacja na poziomie tylko to mnie interesuje troche poczytalam IwonkaG opisala ale ona ambulatoryjna wiec może sie różnić ,czy pokoje dwójki trójki choć wolę jedynke no ale ,tak ogólnie czy da sie przeżyć pozdrawiam :kwiat:
Witam. Dwójki w pierwszej kolejności otrzymują małżeństwa. Jedynek jest bardzo mało i muszą być przesłanki medyczne żeby ją otrzymać. Lepiej rozmawiać ws. jedynki w studio. Proponuję przyjazd i rezerwację dobę wczesniej. Jest wybór ale to zależy kto na recepcji. Cena jednak za tą dobrę to koszt pobytu komercyjnego. Najtańsza ze śniadaniem
Karlino
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 11 wrz 2018 22:18
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: Karlino »

tadzio_50 pisze: 15 wrz 2018 17:16 Darek pisze:
Reasumując koszty ponoszone to 2 000 NFZ , 500 Kuracjusz pokój ,70 opłata klimatyczna , TV pościel ,reczniki i inne 150 złotych
Razem daje =około 2 800 do 3 000 złotych
a ile kosztuje doba w pokoju 1-2 osobowym w Gryfie wg cennika to kwota od 125 złotych do 150 w tym posiłki i 2 zabiegi plus doktor czyli pobyt 21 dni
czyli Pobyt PRYWATNY 21 to koszt PORÓWNYWALNY do tego co Obiekt bierze od Nas
Ceny porównałem do standardowego pokoju 2 osobowego .

Darku, na papierze może i wygląda podobnie, ale życie pokazuje całkiem coś innego.
Weźmy chociażby wizytę u lekarza specjalisty. Z NFZ będziesz czekał kilka miesięcy, albo dużej,
a jak udasz się prywatnie to około tygodnia. Podobnie różnica jest z pobytem w sanatorium z NFZ,
a prywatnym. Czymś muszą ludzi kupić. Fundusz nie ma takiej kasy by zapełnić pełną obsadę w sanatoriach.
Żeby nie wyjazdy prywatne to by wiele ośrodków sanatoryjnych zbankrutowało.
Ja wyjeżdżam do sanatorium z NFZ jak i prywatnie, różnica jest nie porównywalna pod każdym względem.
Jak wyjeżdżam prywatnie to szukam sanatorium, gdzie serwują bufet szwedzki. Nie chodzi mi o ilość,
bo w zasadzie mało konsumuję, ale o jakość i wybieram to na co mam tego dnia ochotę.
Pozdrawiam
Skąd Pan wziął takie sumy? Chyba ze Pan liczy za dwie osoby.
Koszt pobytu w pok. Wieloosobowym 11 zl doba tj. 297 zl plus klimatyczne 108 zl wychodzi Panu 405 zl do tego oczywiscie Tv + czajnik 140 zl za caly pobyt. Więc koszt 513 zl za osobę za 28 dniowy turnus rehabilitacyjny.
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: Maria K »

Ewucha wszędzie da się przeżyć,zależy na co liczysz i czego oczekujesz.
Można powiedzieć że rehabilitacja jest niezła,to co jest na ich stronie ,to jest rzeczywiście.
Mi lekarz dała takie zabiegi,o jakie prosiłam tylko jeden był dla mnie nie odpowiedni,.
ale bez problemu mi zmieniła na drugi dzień,
Gorzej było z planowaniem,ambulatoryjni mieli po kolei,ale my niestety nie.
Tak jak pisałam wcześniej,trzeba było chodzić i prosić o zmiany,bo często zabiegi wykluczały się nawzajem.
Powiem tak,jeśli bym miała wybór drugi raz bym do Gryfa nie pojechała,są inne lepsze sanatoria w Kołobrzegu.
Co do pokoi to niewiele mogę powiedzieć,po przyjeżdzie w czasie załatwiania formalności,obsługa raczej nie zwracała uwagi na nasze prośby co do pokoju,przydzielali jak uważali.
Wcześniej przez 2 miesiące nie udało mi się do nich dodzwonić,żeby zasięgnąć jakichś informacji lub zarezerwować pokój,ani razu nikt nie odebrał telefonu. Mam nadzieję że coś się zmieniło na lepsze,i będziesz zadowolona. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ