Gryf - Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
tadzio_50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 13 kwie 2015 22:48
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: tadzio_50 »

Karlino pisze: 17 wrz 2018 16:58
tadzio_50 pisze: 15 wrz 2018 17:16 Darek pisze:
Reasumując koszty ponoszone to 2 000 NFZ , 500 Kuracjusz pokój ,70 opłata klimatyczna , TV pościel ,reczniki i inne 150 złotych
Razem daje =około 2 800 do 3 000 złotych
a ile kosztuje doba w pokoju 1-2 osobowym w Gryfie wg cennika to kwota od 125 złotych do 150 w tym posiłki i 2 zabiegi plus doktor czyli pobyt 21 dni
czyli Pobyt PRYWATNY 21 to koszt PORÓWNYWALNY do tego co Obiekt bierze od Nas
Ceny porównałem do standardowego pokoju 2 osobowego .

Darku, na papierze może i wygląda podobnie, ale życie pokazuje całkiem coś innego.
Weźmy chociażby wizytę u lekarza specjalisty. Z NFZ będziesz czekał kilka miesięcy, albo dużej,
a jak udasz się prywatnie to około tygodnia. Podobnie różnica jest z pobytem w sanatorium z NFZ,
a prywatnym. Czymś muszą ludzi kupić. Fundusz nie ma takiej kasy by zapełnić pełną obsadę w sanatoriach.
Żeby nie wyjazdy prywatne to by wiele ośrodków sanatoryjnych zbankrutowało.
Ja wyjeżdżam do sanatorium z NFZ jak i prywatnie, różnica jest nie porównywalna pod każdym względem.
Jak wyjeżdżam prywatnie to szukam sanatorium, gdzie serwują bufet szwedzki. Nie chodzi mi o ilość,
bo w zasadzie mało konsumuję, ale o jakość i wybieram to na co mam tego dnia ochotę.
Pozdrawiam
Skąd Pan wziął takie sumy? Chyba ze Pan liczy za dwie osoby.
Koszt pobytu w pok. Wieloosobowym 11 zl doba tj. 297 zl plus klimatyczne 108 zl wychodzi Panu 405 zl do tego oczywiscie Tv + czajnik 140 zl za caly pobyt. Więc koszt 513 zl za osobę za 28 dniowy turnus rehabilitacyjny.
Szanowna Pani karolino. Nie wiem do kogo adresowane jest pytanie. Jeżeli do mnie, to nie ja podałem ceny, tylko Darek. Ja natomiast skomentowałem jego wpis. Darek zapewne podał ceny uśrednione wraz z dofinansowaniem jakie to za nas płaci ośrodkom sanatoryjnym NFZ. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: Maria K »

Karlino,przestań już pisać bzdury. Na pewno nie jesteś kuracjuszem, wszystkie twoje posty dotyczą Gryfa.
Na forum jesteś od paru dni,staż sanatoryjny żaden, i tylko wychwalasz Gryfa,a to robi się nudne.
Zero konkretów,tylko same pochwały.
Ceny bierzesz z sufitu,z nikim się nie zgadzasz,wyliczenia robisz jak by nikt nie wiedział jakie są ceny w sanatoriach w Kołobrzegu zimą.
W pełni się zgadzam z Darkiem i z jego wyliczeniami.
Dyskusja z tobą nie ma sensu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: darek »

Pani ..Karolino
Prawdopodobnie pracownico dz marketingu Sanatorium Gryf w Kołobrzegu

Każdy wyjeżdzający kuracjusz z NFZ otrzymuje w/w zestawienie.
to zestawienie to Biblia Opłat za pokój i wyżywienie w sanatorium w ramach NFZ ;


Standard/wyposażenie ODPŁATNOŚĆ W PLN
I okres rozliczeniowy (od 1 października do 30 kwietnia)
II okres rozliczeniowy (od 1 maja do 30 września)

pokój 1-osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 28,80 36,10
pokój 1-osobowy w studiu 23,00 33,00
pokój 1-osobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego 22,00 29,30
pokój 2 -osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 17,30 24,10
pokój 2-osobowy w studiu 14,60 22,00
pokój 2 -osobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego 12,50 17,30
pokój wieloosobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 11,00 13,10
pokój wieloosobowy w studiu 10,50 12,00
pokój wieloosobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego 9,40 10,50

Wyższych niż podane stawki Obiekt nie może żądać od kuracjusza.

Dochodzi OBOWIĄZKOWY niestety HARACZ tzw Klimatyczne ,które każda gmina reguluje wg swej uchwału a którą opłate ponoszą Wszyscy po za osobami skierowanymi do Szpitali Uzdrowiskowych
Kwota chyba na dziś to 4 złote x 21 dni daje 84 złote
Zyskujemy niejednokrotnie Gorsze powietrze niż z miejscowości z których wyjeżdżamy
Wg informacji BOŚ -poziom zanieczyszczenia powietrza na 365 dni przekracza w 210 dniach przekroczone są NORMY -na marginesie

Wypomniała mi Pani ,że odnoszę się do ;
-TV
-Czajnika
-Pościeli
-Ręcznika
-Lepszego wyżywienia
czy nawet Leżaka nie wspominając o kocu na plaże

Otóż jako Kuracjusz NFZ za wszystko muszę płacić dodatkowo
Osoba Komercyjna mam TO w cenie pokoju.

Oczywiście Państwo jako administrator Osobie Pełnopłatnej nie zaoferujecie NAJGORSZEGO Pokoju - Zaoferujecie go Kuracjuszowi -który nie ma takiej siły jak Ja Osoba Pełnopłatna -Ja mogę zrezygnować i udać się do Obiektu obok gdzie zostanę Przyjęty Po Królewsku ;)

Kuracjusz NFZ zdany jest na to co Mu oferujecie ..nawet na stary dziurawy materac czy pościel , Mnie dacie Nowy szlafrok -Kuracjusz płaci za niego .

Ja TYLKO bywam OKAZJONALNIE w Kołobrzegu natomiast 75% Kuracjuszy chce tam być i na Nich Zarabia się pomijając poza gatunkowy papier toaletowy czy niby ręczniki o wymiarach 20x30 cm a które mają wg Ofert mają byc ręcznikami Kąpielowymi.

Ja mogę jedynie Zapłacić więcej ze względu na podwyżki -z NFZ Macie podpisane długoletnie umowy które dają Wam STABILNOŚĆ
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: Ewucha »

Nic dodać nic ująć pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Piszecie ....pani Karolino .... a nick jest Karlino .... to chyba facet ;) :roll: :mrgreen:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Karlino pisze: 11 wrz 2018 22:45
GIENIA pisze: 21 gru 2017 15:29 Dziękuję Mario za ten wpis o Gryfie :kwiat:
Psy łażące po sanatorium :evil:
Psy nie mogą cchodzić po sanatorium. Muszą posiadać aktualną książeczkę zdrowka,obroże przeciw pchłom. Koszt 40 zl doba
Nawet z książeczka w pysku i obrożą jakoś muszą się przemieszczać ..... jak to nie moga chodzić :?: :?: :?: :?: :?: ile płaci pies lub suczka za dobę u Was to mi naprawdę lotto ;) ... nie chciałabym ich spotkać w sanatorium .... :evil:
Niebawem będe w Kołobrzegu i zaglądnę do pani/pana miejsca pracy ;) .... skrobnę po powrocie parę słów ;)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: Hipokryt »

Jeżeli piszący te słowa:
Karlino pisze: 17 wrz 2018 14:20 (,,,) ciekawi mnie tylko co jest złego w obwąchiwaniu przez psa skoro dla nich jesteśmy zapachem.
(prawdopodobnie pracownik Ośrodka) nie zna odpowiedzi na zadane przez siebie pytanie, to niech ma świadomość, że dzięki tej informacji i takiemu podejściu obsługi - duża część potencjalnych klientów będzie GRYF omijać szerokim łukiem.
Czy jest to sanatorium jako miejsce rehabilitacji czy tylko ośrodek wczasowo-wypoczynkowy jakich mnóstwo na wybrzeżu?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Marku ... gdybym kiedyś ... uchowaj Panie ;) dostała skierowanie do tej psiarni .... oddam , wolę nigdzie nie jechać ... i odradzę każdemu :evil:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: darek »

..Prawdopodobnie -Odpowiedź dla Marka.

Część obiektu jest w ośrodkiem wypoczynkowym -oferującym usługi na wolnym rynku.
Obserwując ..wracając z wieczornego spaceru dużo pokoi od strony deptaka jest ciemnych czyli pokoje są wolne
Natomiast druga część jest rozświetlona ;) -wniosek tam mieszkają kuracjusze z NFZ.

Gieniu dziękuję za zwrócenie uwagi FAKT
Karlino czyli domniemuję ,że autorem jest mężczyzna.
Cóż kilka Osób nie dowidziało -Ja też i zabawiło się w Proboszcza i Zmieniło Imię
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7037
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Gryf - Kołobrzeg

Post autor: sztani »

A może ten nick od niedoszłego Polskiego Kuwejtu - Karlino :) :) :) Co za różnica czy Chłop czy Baba jak pewnie pracownik ośrodka Gryf (sorki za tego chłopa i babę ) :)
ODPOWIEDZ