Sanatorium Narcyz w Ustroniu Sl

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
DoSz
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 03 lis 2016 18:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Narcyz w Ustroniu Sl

Post autor: DoSz »

Do henryk 44
Witam
z Twojego postu dowiedziałam się, że byłeś w Narcyzie w czerwcu br, czy mogłabym uzyskać od Ciebie informację dotyczące możliwości wyboru pokoju, wyżywienia, zabiegów ???
Z góry serdecznie dziękuję ( możemy ew. przejść na kontakt mail`owy ) :kwiat:
DoSz
miras1970
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 119
Na forum od: 10 gru 2014 21:56
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Narcyz w Ustroniu Sl

Post autor: miras1970 »

Wszystko zależy jak się podchodzi do pobytu sanatoryjn go Owszem szału nie ma byłem w 2015 roku. Czysto było co drugi dzień sprzątanie ręczniki 2 mały i duży do wymiany na życzenie jedzenie smaczne porcje trochę małe brak kawiarni lub coś w tym stylu. Minus to brak zabiegów na miejscu. Jak się znajdzie towarzyszy to niema problemu z zabicie czasu. Fakt że trochę wysoko trzeba wracać z miasta no ale cóż da się przeżyć. A jak ktoś lubi luksusy to niech se prywatne sanatorium funduje.
zuzaa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 31 lip 2017 20:30
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium Narcyz w Ustroniu Sl

Post autor: zuzaa »

To prawda że z basenów solankowych w Równicy mogą korzystać kuracjusze z innych sanatoriów podlegających temu przedsiębiorstwu?

[email] - nigdy tam nie byłam, dlatego pytam się ogólnie o wszystko, bo po przeczytaniu wcześniejszych opinii wiele pozytywnych faktów nt. tego sanatorium nie było.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Narcyz w Ustroniu Sl

Post autor: Maryann »

Witaj Zuza... Z basenów i nie tylko mogą korzystać wszyscy... oczywiście za odpłatnością... kasa jest na dole..można nawet karnet wykupić. :)
zuzaa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 31 lip 2017 20:30
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium Narcyz w Ustroniu Sl

Post autor: zuzaa »

czyli baseny w Równicy nie są tak jakby w pakiecie? Zatem Narcyz ma swój "zestaw" basenów - w tym kąpiele solankowe?
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Narcyz w Ustroniu Sl

Post autor: henryk44 »

Jeżeli lekarz planujący zabiegi przydzieli Tobie gimnastykę w basenie to będziesz korzystala z basenu w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia,tam też odbywają się wszystkie zabiegi.Narcyz zapewnia tylko pobyt hotelowy.Pozdrawiam!
Teofil
Posty: 1
Na forum od: 01 wrz 2017 08:19
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Narcyz w Ustroniu Sl

Post autor: Teofil »

Przebywałem od 28 lipca 2017 do 18 sierpnia 2017 r. Mój wiek 60-lat

Jak wszędzie są plusy i minusy. Pytanie kto po co jedzie. Ja osobiście nie narzekam. Budynek z lat 50-tych położony w doskonałej lokalizacji z dala od zgiełku centrum miasta ale nie na tyle aby nie można było iść na spacer lub zakupy do Centrum. 1- winda na budynek. Od Żabki lub Lidla do Narcyza na piechotę szedłem z obciążeniem 12 minut, pot ściekał. Można nie iść pod górkę, wystarczy skręcić w las do źródełka żelazowego i wyjdzie się obok sanatorium równica. Pokoje ?? można się wyspać, mała łazienka bez wentylacji, ładne widoki z balkonu. Teoretycznie po śniadaniu idziemy na zabiegi i wracamy dopiero na obiad. Ja załatwiłem sobie za 60 PLN karnet na siłownie w opcji codziennie do godz. 16:00. Można kupić w kasie. W przerwie między zabiegami chodziłem na siłownię. Zabiegi można sobie przyśpieszyć do 45 min. przed planowanym zabiegiem w miarę wolnych miejsc.
Jedzenie dobre. Można iść po dokładkę. Stoły 8-osobowe. Personel pozytywnie nastawiony.
Opłata za telewizor chyba 90 PLN w tym internet gratis ale bardzo wolny. Osobiście zrezygnowałem, tylko kilka programów. Opłata za parking około 140 PLN. za trzy tygodnie.
Najlepsze zabiegi to Krioterapia pełna, Aquamed czyli łóżko wodne, basen. Krioterapia Po prostu rewelacja. na początku trochę niepewności, później z górki. Do kabiny wchodzi jednocześnie 5 osób. Maskę dostałem od pielęgniarki, drewniaki są na miejscu bezpłatne, potrzebna opaska na uszy oraz bawełniana bielizna. Dobrze opisane tabliczki informacyjne z kierunkowskazem.

Zabawa ? Obok Narcyza przy hotelu Jaskółka zabawa na wolnym powietrzu, Piątek, Sobota i Niedziela od 17:00. Super zabawa. Poniżej w Kosie około 200 m „ za Pieckiem” codziennie zabawy d-joy. W sanatorium nie pamiętam nazwy, drogą asfaltową w dół, też jakiś hotel, ale było gorąco. W centrum na zabawie nie byłem ale podobno są 2 lokale. Najlepszym, najładniejszym i najbardziej ekskluzywnym lokalem w Ustroniu jest nowo otwarty klub kuracjusza w sanatorium Równica. Otwarty ponownie 10 sierpnia 2017. Na początku mieli problem z muzykami ale się dotarli. Lokal posiada własną ochronę. Piwo 6 PLN. Najlepiej zarezerwować stolik.

Można się kąpać w Wiśle obok mostu jak dopisuje pogoda.
Taxi od postoju obok przystanku autobusów do Narcyza 25 PLN. Do Bielska Białej chcą około 130-150 PLN
DoSz
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 03 lis 2016 18:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Narcyz w Ustroniu Sl

Post autor: DoSz »

Do [email] henryk 44
Serdecznie dziękuję Tobie i Twojej małżonce za szczegółowe informacje, z których aktualnie :) ( od prawie tygodnia ) korzystam :kwiat:
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Narcyz w Ustroniu Sl

Post autor: henryk44 »

Myślę,że nasze informacje oprócz pogody były pomocne.Może podzielisz się Swoimi spostrzeżeniami o tym sanatorium i Ustroniu.Pozdrawiam!
dzonus4951
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 23 lip 2017 09:01
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Narcyz w Ustroniu Sl

Post autor: dzonus4951 »

Witam wszystkich ,wczoraj wróciłam z sanatorium Narcyz pobyt tam będę bardzo milo wspominać.Ale tylko dlatego ze spotkałam tam wspaniałych ludzi Z reszta ciut gorzej,ale da się przetrwać Baza hotelowa z lat 70-tych Byłam na piątym pietrze, widok cudowny Warunki nie najgorsze to zależny czego się tam oczekuje Pokoje czyste (aczkolwiek mogły by być częściej sprzątane )Pościel i ręczniki wymieniane co środa Jedzenie no cóż tu gorzej mało i nie zbyt cieple obiady ,ale można się przyzwyczaić Rehabilitacje super Ja miałam miedzy innymi ,basen solankowy ,krioterapie Rehabilitanci bardzo sympatyczni ,uprzejmi i pomocni Największa uciążliwość to ze z "Narcyza" do Domu zdrojowego ( tam odbywają się zabiegi )trzeba pokonać schody jest ich niestety sporo ,ale i do tego idzie się przyzwyczaić Wieczorami można tez fajnie spędzić czas na zabawach czyli na "Parkietoterapi :lol: Ja i moja super ekipa lubiliśmy chodzić do Karczmy Zapiecek -tam panuje luźna atmosfera .Do miasta chodziliśmy na zakupy do Lidla oraz na pyszne ciasta i ciasteczka do Kawiarni Bajka. Sumując -jak się ma wokół siebie super ludzi ,to reszta jest mniej ważna (oczywiście prócz rehabilitacji która jest OK ) Pozdrawiam .Za pól roku znów składam papiery :lol: :lol:
ODPOWIEDZ