Alma Gdańsk-Sobieszewo

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
margaret62+
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 04 sty 2017 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: margaret62+ »

W dniach od 27.01.2017r. Do 19.02.2017r. Przebywałam na turnusie rehabilitacyjnym w ramach tzw. prewencji rentowej z ZUS-u w ośrodku o nazwie ,,Alma " w Gdańsku Sobieszewie. W mojej ocenie kuracja przebiegła dobrze, personel stał na wysokości zadań, kompetentny, miły, nie zgłaszam zastrzeżeń! Natomiast warunki zamieszkania pozostawiają wiele do życzenia, a mianowicie pokój był mały, za ciasny dla 2 osób, łazienka minimalna, mała, zdezelowana kabina prysznicowa, z której trudno było wyjść przez psujące się drzwi przesuwne! Wykładziny dywanowe na korytarzach zniszczone, wytarte miejscami, poplamione ! Skomplikowany labirynt dotarcia na zabiegi, dla ludzi niepełnosprawnych szczególnie trudne było pokonywanie wielu korytarzy i wielu poziomów po schodach i pochylniach! Zus powinien zatroszczyć się o ten ośrodek, z ktorym podpisał umowę, gdyż my pracownicy suma sumarą płacimy wysokie składki i jest z czego brać na utrzymanie takich miejsc!
Ostatnio zmieniony 03 mar 2017 11:22 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiono pisownię. Przypominam - piszemy po polsku, małymi literami. Wielkie litery zgodnie z zasadmi pisowni! Poprawianie takich wpisów jest niestety dość uciążliwe.
Awatar użytkownika
sumisia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 30 gru 2016 22:11
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: sumisia »

margaret62+ pisze:W dniach od 27.01.2017r. Do 19.02.2017r. Przebywałam na turnusie rehabilitacyjnym w ramach tzw. prewencji rentowej z ZUS-u w ośrodku o nazwie ,,Alma " w Gdańsku Sobieszewie. (...) Zus powinien zatroszczyć się o ten ośrodek, z ktorym podpisał umowę, gdyż my pracownicy suma sumarą płacimy wysokie składki i jest z czego brać na utrzymanie takich miejsc!
Absolutnie się z tym zgadzam, też byłam w tym samym czasie, mam nadzieję że pisemna interwencja u odpowiednich organów przyniesie skutek a do ZUS też należy napisać.
Jeśli chodzi o fizjoterapeutów to też uważam że są bardzo mili i kompetentni - zwłaszcza praktykanci byli mocno zaangażowani (nawet bardziej niż niektórzy pacjenci ;) ). Pokoje stare i ciasne no trudno to da się znieść, łóżko z wystającymi sprężynami dla kogoś z rozwalonym kręgosłupem już nie bardzo ale jakoś udawało się wszystkim dostać drugi materac. To co mam do tego ośrodka to po prostu brak przystosowania dla osób niepełnosprawnych, prowizorki i wręcz niebezpieczne rozwiązania architektoniczne, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Mam nadzieję że odpowiednie organy nadzoru budowlanego zajmą się tą sprawą. Reszta komentarzy i zdjęcia są tu: viewtopic.php?f=4&t=14726
Awatar użytkownika
sumisia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 30 gru 2016 22:11
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: sumisia »

sumisia pisze:
margaret62+ pisze:W dniach od 27.01.2017r. Do 19.02.2017r. Przebywałam na turnusie rehabilitacyjnym w ramach tzw. prewencji rentowej z ZUS-u w ośrodku o nazwie ,,Alma " w Gdańsku Sobieszewie. (...) Zus powinien zatroszczyć się o ten ośrodek, z ktorym podpisał umowę, gdyż my pracownicy suma sumarą płacimy wysokie składki i jest z czego brać na utrzymanie takich miejsc!
Absolutnie się z tym zgadzam, też byłam w tym samym czasie, mam nadzieję że pisemna interwencja u odpowiednich organów przyniesie skutek a do ZUS też należy napisać.
Otrzymałam właśnie odpowiedź ze straży pożarnej w Gdańsku - nie wszystkie zarzuty które napisałam do nich się sprawdziły ale przeprowadzili kontrolę i pewne obowiązki narzucili, mam nadzieję że inne organy też zajmą stanowisko i trochę się poprawi w ośrodku bo tak czy inaczej potencjał jest. Zwłaszcza ludzki bo jak pisałam w innym wątku terapeuci są super.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Fionka »

Witaj Sumisiu .Dziękuję za opinię.Przyznam się szczerze że troszkę się wystraszyłam :roll: , bo po pobycie w sopockim leśniku mam chyba traumę .Pociesza mnie fakt bliskości morza i zwiedzania Gdańska.Martwię sie czy dostanę jakieś zabiegi :shock: bo wybór mam ograniczony ze względu na schorzenie.Proszę, napisz jakie są wodne zabiegi , czy jest terapia manualna , masaż klasyczny, czy wożą na basen i jeszcze jedno może wydawać się smieszne pytanko ;) czy w pokojach są wykładziny .Mam zaplanowany wyjazd na 10 września
Bogda13
Posty: 4
Na forum od: 09 sie 2017 14:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Bogda13 »

Elu ja też jadę do Almy od 10 września. Zabieram dobry humor i nie przejmuję się opiniami innych.Dla mnie ważna jest rehabilitacja i niekonfliktowa osoba w pokoju. Pozdrawiam. Bogusia.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Fionka »

Witaj Bogda , to już jesteśmy trzy , które się ujawniły na forum :) Musi być fajnie , innej opcji nie przyjmuję .Jeżeli to nie tajemnica to z jakiego regionu naszej pięknej ojczyzny jesteś :?: Pozdrawiam .Ela :kwiat:
Bogda13
Posty: 4
Na forum od: 09 sie 2017 14:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Bogda13 »

Witaj Elu.
Fajnie ,że będą jakieś znajome z forum. Jestem z Żyrardowa 70 km od Łodzi, bo ty chyba z Łodzi jesteś?
Ja jadę samochodem i będę z samego rana planuję ok. 9:00. Lubię chodzić szczególnie nad morzem.jestem wesoła i skora do wygłupów.
Może będziemy się fajnie bawić nie patrząc na opinie na forum. Pozdrawiam. Do zobaczenia.
W razie czego gdybyś chciała to podam swój nr. tel.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Fionka »

Czołem koleżanko zusoskiej imprezy :lol: Jadę najprawdopodobniej pociagiem i też będę ok. 9 .Bardzo chętnie pogadule.Numery tel. To raczej na PW.
Bogda13
Posty: 4
Na forum od: 09 sie 2017 14:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Bogda13 »

Elu, co to znaczy na PW, czy to na priv na faceboku, czy na Messengerze ?
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Alma Gdańsk-Sobieszewo

Post autor: Fionka »

Otwórz na forum Prywatną Wiadomość
ODPOWIEDZ