crr Horyniec Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: Dagna »

Podobało mi się. Pokoje w prawym skrzydle od wejścia bez balkonów ale jakby większe, w lewym z balkonami, te od ulicy aż za bardzo słoneczne, w większości 2 osobowe. Generalnie malutkie ale czysto, duża łazienka, szklanka faktycznie jedna bez uchwytu druga z "uszkiem" :). Ręczniki wymieniane w połowie turnusu - duży i mały, oprócz tego ciemniejszy pani pokojowa dała do borowiny. Jedzenie smaczne, ładnie podane - 2 posiłki na cały turnus tylko mi nie smakowały. Jak ktoś lubi duużo zjeść to po drodze na basen kawiarnia/bar - obiady za 15zł duże porcje, łakomczuchy nawet niegłodni na pierogi ganiali po obiedzie ;) - w poniedziałki tylko nieczynne. Na borowinę i siarkę do Domu Zdrojowego ale to blisko i potem można poleżeć tam na miejscu w pokoju wypoczynkowym albo na wygodnych kanapach posiedzieć w holu. Jak miałam za krótki czas miedzy zabiegami na dojście to bez problemu zmienili mi plan zabiegów. Duża baza zabiegowa więc pierwszego dnia błądzenie i szukanie co i gdzie i w Rolniku i w Domu Zdrojowym :)
Czas po zabiegach - kijki za darmo, rower za opłatą, basen od 19:45-20:45 gratis, tańce w Sawie (4zł) - obiekt przed parkiem po wyjściu z tunelu w prawo, biblioteka 2x w tygodniu otwarta. Za opłatą też wejścia na basen przez cały dzień + po 14.00 takie mini spa z grotą solną (ale coś popsute i woda nie ciurkala ;) sauna, mini siłownia - tam też część zabiegów wodnych robiona. Do miasteczka przejście tunelem pod torami kolejowymi, potem na skróty przez park lub chodnikiem wzdłuż parku.
Spacery po parku - nieduży niedawno odnowiony, fontanny, bociany, kaczki i nie wiem jak się to nazywa do akrobacji na rowerze czy rolkach (obok WC o dziwo cały czas czyste) Na terenie parku jest muszla koncertowa, plac zabaw dla dzieci i kawiarnia Sanacja - ale dla cierpliwych zanim kelnerka podejdzie 15-20 minut, czekanie na kawę drugie tyle, tam tańce 2 razy w tygodniu (10zł) Miejscowość mała ale zadbana, jest gdzie robić zakupy, bankomat euronet, poczta, zalew - grilla niektórzy robili w soboty ;), lodziarnie, kawiarenki. Jak ktoś ma zdrowe nogi to wypożyczyć kijki i jest gdzie pochodzić i pozwiedzać najbliższą okolicę na własną rękę. No i są wycieczki z biurem podróży - tylko organizacja wyjazdu do Lwowa mnie rozczarowała - ze 2 godziny w sklepie zaraz za przejściem granicznym a potem galopem przez Lwów i tylko 15-20 min czasu wolnego. Generalnie dojazd najlepiej własnym samochodem bo potem po okolicy można pojeździć pozwiedzać, komunikacji tam nie ma, żeby pojechać autobusem nawet do najbliższej miejscowości to trzeba by z posiłku zrezygnować albo z zabiegów. Chętnie bym wróciła ale nigdy więcej pks biłgoraj(to prywatna firma). Poczekam, aż kolej wyremontują.
forumowicz

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: forumowicz »

Brawo Dagna :kwiat:
pysiunia22
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 18 lut 2016 15:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: pysiunia22 »

Moje ulubione miejsce Crr-Horyniec :serce: ;)
Awatar użytkownika
iwonina73
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 281
Na forum od: 25 gru 2014 08:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: iwonina73 »

Ja tez uwielbiam Horyniec. :P
Ika44
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 13 wrz 2017 07:27
Staż sanatoryjny: 0

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: Ika44 »

Mi również podobało się w Horyńcu chętnie bym tam wróciła
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: kmz44 »

Pięknie Dagna opisałaś CRR w Horyńcu, ja dzisiaj własnie wróciłam z tego sanatorium byłam dwa tygodnie prywatnie i jestem bardzo zadowolona. Chcę dodać że na turnusie prywatnym basen, rowery i kijki za darmo bez ograniczeń czasowych a śniadania i kolacje podawane na szwedzkim stole wszystko bardzo smaczne i urozmaicone, obiady podawane do stolika bardzo smaczne i obfite no może zupy trochę mniej smaczne jak w Zdrojowym / bo tam też bywałam/ Pokoje jak pisze Dagna trochę za małe, ja byłam z mężem to mi to bardzo nie przeszkadzało ale nie wyobrażam sobie mieszkać w takiej dwójce z obcą osoba jak przejście miedzy łóżkami wynosi ok 50 cm :kwiat:
jacenty12
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 07 gru 2018 20:21
Oddział NFZ: Łódzki

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: jacenty12 »

Witam wszystkich którzy wybierają się do CRR KRUS.ja byłem na turnusie na początku roku od 2-go- stycznia 2018,-mogę zapewnić ,że jest wszystko na najwyższym poziomie :począwszy od kuchni poprzez zabiegi po relaks w czasie wolnym.-najważniejsze żeby zabrać ze sobą optymizm,uśmiech i pogodę ducha.Bo jeśli chodzi o pogodę tę na dworze to raczej nie rozpieszcza zwłaszcza zimą.ja będąc samochodem zaliczyłem poslizg i trochę auto poobdzierałem z lakieru to mimo wszystko ten pobyt w Horyńcu zaliczyłem do moich najpiękniejszych w mym życiu.Od 23 stycznia znów mam skierowanie na rehabilitacje lecz nie do Horyńca tylko do Iwonicza no cóż szkoda że to nie Horyniec no ale jak wspomniałem na początku "zabieram ze sobą swój optymizm dobry nastrój i do przodu.Dzięki wszystkim tym którzy do końca mnie przeczytali-pozdrawiam Jacek z Sieradza :)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: p-siak »

Nie ma co narzekać-podlegasz chyba pod KRUS. W ZUS miałbyś o wiele, wiele gorsze ośrodki.Ciesz się
z iwonickiego CRR.Pozdrawiam.
Bgr
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 29 lis 2018 15:32
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: Bgr »

Potwierdzam dobre opinie o CRR Horyniec.
Po lekturze niektórych postów na forum zaskoczeniem było to, że jedzenie jest bardzo dobre (ale czasem jednak zupy - choć smaczne - nie są do zidentyfikowania i nazwania :lol: ), warunki mieszkaniowe też są dobre, baza zabiegowa super (ostatnio przybyła kriosauna - bardzo fajny zabieg).
Co do czasu wolnego, to każdy sobie może zorganizować, jak chce, ale w taką pogodę jak teraz możliwosci są nieco ograniczone, nie chce się wychodzić na zewnątrz.
Sauna, siłownia, basen - to dla mnie podstawowe zajęcia w wolnym czasie, więc się nie nudzę za bardzo :lol:
A, jeszcze jedna rzecz, która mnie pozytywnie zaskoczyła - cisza. Może to zależy od współkolatorów za ścianą, ale nie ma takiej uciążliwości, jak w wielu hotelach, że słychać każde słowo czy czynność, pokoje są w miarę ciche.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: crr Horyniec Zdrój

Post autor: p-siak »

CRR wszedzie są super-Swinoujscie,Kołobrzeg ...
ODPOWIEDZ