Ustroń sanatorium Równica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: forumowicz »

nika7 pisze: 24 sie 2017 15:59 I to mi się podoba, grunt to pozytywne podejście do rehabilitacji. A tak swoją drogą to ja też ziemniaki jadłam ostatnio w niedzielę i do końca tygodnia nie mam ich w planie gotować :lol: . Dodam jeszcze, że osoby które twierdzą iż w Równicy jest kiepska kuchnia- wysłałabym na prewencje rentową do Wisły w Iwoniczu. Tam to by sobie dopiero pojedli :lol: . Na śniadanie jedna paroweczka i kawałek masła roślinnego, na obiad jak się spóźnisz to nawet ziarenka kaszy w talerzu nie zobaczysz. Drugie danie nie dość że małe porcje to jeszcze niezbyt smaczne. A na kolację flaki, oczywiście sama woda z mąką. Sorry że tak się bulwersuję ale coś mnie trafia jak czytam takie rzeczy. Ale tak sobie myślę że chyba ze mną jest coś nie tak, bo u mnie życie nie kręci się wokół jedzenia. Może dlatego nie przeszkadzała mi kasza na obiad i brak lodówki bo na 3 piętrze jej nie było, nie mówiąc o wyjadaniu cudzego jedzenia.
Witaj Nika :serce: :serce: Jak ja bym pojechała do Równicy eh :)
Byłam 2 razy i zamieniłabym nawet ten teraz wyjazd ,chociaż Solina jest ok :D
W odległych czasach :o ;) W Równicy jako jedynej był wybór diet i była ta do 1000 kalorii doskonała ,schudłam jak ta lala ;) :lol: :lol:
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: andrzej590 »

Witam, dostałem przydział do Równicy. Proszę o opinie.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: smuga »

andrzej590 pisze: 28 sie 2017 11:39 Witam, dostałem przydział do Równicy. Proszę o opinie.
A czy te poprzednie wpisy to nie są opinie o Równicy ??? Świeżutkie , dość obszerne . Napisz konkretne pytanko jak czegoś brak w tych opiniach . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: andrzej590 »

Czy jest obchód wieczorny? Czy wyżywienie jest dobre? Zadzwoniłem wczśniej i zarezerwowałem jedynke. Jakie są zabiegi najlepsze? kardiologia
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: nika7 »

Tak jest obchód wieczorny, na zasadzie: czy wszystko w porządku?
Co do zabiegów to oprócz ćwiczeń na nic więcej bym nie liczyła. Wiąże się to z tym iż większości zabiegów nie można stosować przy problemach z sercem.
Co do jedzenia, dla mnie było dobre ale jak sam już pewnie doczytałes dla innych to za niska półka.
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu
Awatar użytkownika
buniek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 226
Na forum od: 28 gru 2014 19:39
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: buniek »

Ja już nie mogę się doczekać wyjazdu do Ustronia a to jeszcze miesiąc :( jadąc do sanatorium liczę na podreperowanie zdrowia, wypoczynek fizyczny jak i psychiczny :) i co ważne potańczyć :D bo to uwielbiam, co do jedzenia to nie jestem wybredny i wymagający jak i luksusów w pokoju, no chyba że osoby tam mieszkające = ważne by się z mnimi porozumieć i dogadać a reszta to pikuś :lol:
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: andrzej590 »

Jakie są zabiegi na serce? Czy tylko ćwiczenia jak piszesz? A jak są inne to jakie? (borowina, basen solankowy, masaż)?
Na którym piętrze jest 3 oddział? Bo dostałem jedynke. O których godzinach są posiłki i jakie? Bo nie chce wyjść z pustym brzuchem :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Może ktoś był w Równicy na pulmonologi.Jakie miał zabiegi, na którym piętrze zakwaterowanie i jaki pokój. Czy trzeba wcześniej rezerwować jedynkę. Dodam, że jadę w ramach prewencji rentowej ZUS. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1376
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Pancernz »

Posiłki są w dwóch turach na pewno się wyrobisz tak czy siak ,choć opaska na dłoni będzie rejestrować twoje zabiegi jak pominiesz jakiś wieczorem pielęgniarką uświadamia wtedy ,że będzie trzeba bulić za zabieg ,więc lepiej na nich być
Jedynkę trzeba wcześniej rezerwować jak tylko miałem kwit zadzwoniłem i dostałem bez problemu nawet miesiąc wcześniej chyba to było
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Witam z Ustronia-Równicy. Rozpoczyna się mój turnus z ZUS-Pulmonologia. Jestem w pokoju jednoosobowym, pierwsze piętro oddział ZUS. Stolik na stołówce mam na samym końcu, tam gdzie wynoszą posiłki. Może dlatego są one gorące i szybko podawane. Jestem w turze A, czyli jesteśmy pierwszą zmianą.Mam już zaliczoną wizytę u pani doktor, ale jeszcze czekam na kartę zabiegów. Dzisiaj dotarło 200 kuracjuszy i jutro ma dojechać następne 200 osób. Na razie tylne bo o 17.00 mamy kolację. :)
ODPOWIEDZ