Ustroń sanatorium Równica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Kadulja
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 17 sty 2018 14:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Kadulja »

[quote=Gelek post_id=710630 time=1516723471 user_id=5540}
Czy możesz mi powiedzieć co to znaczy złożyć wniosek ambulatoryjnie ?
[/quote]
Ambulatoryjnie czyli codziennie dojeżdżasz na rehabilitację i zabiegi, w wyznaczonych godzinach. Możesz sobie np. wynająć pokój w jakimś miłym pensjonacie, a do sanatorium chodzić tylko na zabiegi.
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Gelek »

Teraz już rozumiem. Dzięki za informacje.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Wczoraj i dzisiaj jest wymiana turnusów NFZ w Równicy. Zjechało dużo kuracjuszy, ale jeszcze nie zdołali się ogarnąć. To pozwoliło nam dzisiaj jako doświadczonym kuracjuszom załatwić zabiegi do godziny 9.30. Pozostała tylko relaksacja ZUS o 16.30, której nie da się wcześniej załatwić.
Nowym kuracjuszom musieliśmy pomagać w dotarciu na zabiegi informując ich do jakiego gabinetu na którym poziomie się udać. Najbardziej zagubieni byli kuracjusze z piramid między innymi z Rosomaka, który jest położony najdalej od Równicy. Szukali szatni, żeby zostawić ubrania wierzchnie, a także gabinetów zabiegowych, co w pierwszych dniach pobytu w Równicy jeszcze dla osób w podeszłym wieku z NFZ jest dość trudne.
Dla przyjeżdżających na turnusy ZUS w sobotę informacja, że w Ustroniu śnieg "zjechał " z gór pod wpływem plusowej temperatury w nocy i w chwili obecnej wszędzie odwilż., czyli błoto pośniegowe, wieje wiatr.
Kadulja
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 17 sty 2018 14:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Kadulja »

zbigniew165 pisze: 24 sty 2018 12:07 Nowym kuracjuszom musieliśmy pomagać w dotarciu na zabiegi informując ich do jakiego gabinetu na którym poziomie się udać.

Moja mama już na miejscu, ale dziś jeszcze bez atrakcji. Mama jest z NFZ, więc relacja będzie z innego punktu widzenia. Przekazałam jej Twoją uwagę, więc jutro w wolnej chwili pozwiedza, żeby sobie szlaki powytyczać i jak najmniej w stresie błądzić po obiekcie.
Ma jedyneczkę (za dopłatą) - skromny pokoik, mebelki pamiętające pierwszego sekretarza Gierka :lol: Standardu pięciogwiazdkowego się nie spodziewała, więc nie ma pretensji. Powiedziała mi, że jest wyjątkowo czyściutko. Jest mega pedantką, więc na wszelki wypadek miała przy sobie nasączane ściereczki do "poprawek" w sprzątaniu- ale powiedziała mi, że choć sobie wszystko dla pewności przetarła, to po jej zabiegach ściereczki nadal były czyste. Pościel ma bielutką, nie zniszczoną. No i widok z okna taki jak lubi- na góry.
Na obiad nie poszła, ale kolacją była pozytywnie zaskoczona. Przede wszystkim tym, że na jadalni też błysk, obrusy czyste, bardzo miła obsługa. Ucieszyło ją też to, że porcje nie są wydzielane na talerzyki tylko rozłożone na półmisku, więc gdyby czegoś jej było za dużo, to ktoś inny mógłby skorzystać.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Mam taki sam pokój tylko z widokiem na miasto Ustroń. Na wyżywienie również nie narzekam. Zdarzało się ciasto na kolację, jabłko i kiwi jako dodatek. Ostatnio były racuchy, świeże, ciepłe i bardzo dobre. Zawsze braliśmy dokładkę z wystawki. A ta wystawka, to wyłożone dodatkowo surówki, ciasto, ziemniaki zapiekane i różne dodatki ustawiane już na stołówce przy przejściu na poszczególne sektory stołówki. Kto wcześniej wszedł na stołówkę to się załapał na tą wystawkę. Dla spóźniających się już tego nie było do wzięcia. Są ludzie na naszym turnusie, którzy narzekali na to, że wyżywienie jest monotonne i nie nie smaczne, ale tacy zawsze się znajdą w każdym sanatorium. Zupy były bardzo dobre. a drugie dania dobre. Mnie wystarczało, a dokupowałem tylko słodycze, wodę mineralną i owoce.
Kadulja
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 17 sty 2018 14:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Kadulja »

zbigniew165 pisze: 24 sty 2018 19:46 Są ludzie na naszym turnusie, którzy narzekali na to, że wyżywienie jest monotonne i nie nie smaczne, ale tacy zawsze się znajdą w każdym sanatorium.
Tacy to się zawsze znajdą, nie tylko w sanatorium.
A tak z czystej ciekawości zapytam- czy NFZetki i ZUSełki jedzą w tej samej turze?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

W Równicy nie ma podziału na ZUS i NFZ, ale napisz o której godzinie mama twoja ma posiłki. Jest to wypisane na karcie pobytu, którą dostała przy rejestracji . Jest tam też numer stolika, godziny posiłków i numery telefonów do Biura Obsługi Recepcji i dyżurki pielęgniarek. Tą kartę niech zachowa, bo będzie potrzebna do wyrejestrowania pobytu i otrzymania wypisu. Są dwie tury na obiad na pewno i na resztę posiłków również dwie albo trzy.
Kadulja
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 17 sty 2018 14:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Kadulja »

Śniadanie 7:30, kolacja 17:00 (obiad nie wiem).
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Czyli jest w pierwszej turze tak samo jak ja. Obiad ma o 13.00. Moim zdaniem jest to najlepsza tura, bo wszystko jest gorące i szybko podawane, żeby zdążyli naszykować na drugą turę. Na stołówkę może już iść 15 minut przed czasem, wtedy zupę, czy kawę lub herbatę też ma gorące. Ja tak z kolegą chodziłem.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Kadulja miałem od ciebie prywatną wiadomość, ale była zapełniona skrzynka odbiorcza i przy jej opróżnianiu, gdzieś ta wiadomość się skasowała.
ODPOWIEDZ