Ustroń sanatorium Równica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: smuga »

henryk44 pisze:Pozdrawiam wszystkich korzystających z zabiegów w tym sanatorium i mam pytanie-czy baseny solankowe w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia są już czynne po remoncie?
Można już korzystać , są dwa duże , jeden mały i jakuzzi . Poniedziałek-sobota: wejście o godz. 16.15, 17.15, 18.15 . Niedziela: godz. 10.00-17.00 . Jak prywatnie chce się skorzystać to dobrze wcześniej dopytac czy nie ma rezerwacji na podane godziny . Dla kuracjuszy na turnusach dostępne w ramach zabiegów 8-)
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: smuga »

Nie dopisałam :? ...oczywiście zajęcia w ramach zabiegów są w godzinach ranno - południowych do 16.00 :)
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: henryk44 »

Dziękuję za szczegółowe odpowiedzi na moje pytanie.Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy NFZ nadal przydziela skierowania do Narcyza.
Awatar użytkownika
dzwoneczek09
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 134
Na forum od: 08 lip 2015 15:00
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: dzwoneczek09 »

Witajcie Drodzy,
Chciałabym pojechać w następnym roku do Ustronia, bo jeszcze tam nie byłam.
Spróbuje napisać do NFZ list z taką prośbą, a czekam już rok, więc...
Nie mam pojęcia do jakiego sanatorium warto tam pojechać.
Ważne są dla mnie dobre zabiegi i warunki pobytu- pokój czysty i w miarę nowoczesny, telewizor mnie nie interesuje.
Jedzenie nie jest najważniejsze.
Czy ktoś napisze do którego dobrego sanatorium warto pojechać? :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Yur
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 25 mar 2016 07:00
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Yur »

Byłem w RÓWNICY w Ustroniu kilka razy. I jestem zachwycony. Pokoje niezłe, do jedynki trzeba dopłacić, czyste i często sprzątane. Wi Fi doskonałe, osiągalne w pokoju - absolutnie nie trzeba nigdzie wychodzić z kompem. Jedzenie - samemu wybiera się dietę, a posiłki w pełni zaspakajały mój apetyt i smaki. Baza zabiegowa też dobrze zorganizowana - na zabiegi idzie się wg rozkładu czasowego i odbywają się sprawnie i z miłą obsługą. Ale malkontenci są i zapewne będą zawsze - ciekawe jak ma w domu.
Zyczę miłego pobytu i skutecznych zabiegów. Y 8-)
Yur
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 25 mar 2016 07:00
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Yur »

W NARCYZIE w Ustroniu byłem w 2011 roku i z NFZ-tu. Obiekt fajny, miły personel,posiłki dobre. Lecz na zabiegi trzeba wyjść na zewnątrz i dojść do sąsiedniego obiektu, co jest kłopotliwe przy złej pogodzie.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1376
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Pancernz »

Yur pisze:W NARCYZIE w Ustroniu byłem w 2011 roku i z NFZ-tu. Obiekt fajny, miły personel,posiłki dobre. Lecz na zabiegi trzeba wyjść na zewnątrz i dojść do sąsiedniego obiektu, co jest kłopotliwe przy złej pogodzie.
Temat dotyczy Równicy nie Narcyza to dwa różne obiekty ! z Równicy można dojść nawet zimą w kapciach dzięki długiemu łącznikowi lub jak wolisz dworem kwestia gustu.Polecam ten obiekt z czystym sumieniem
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Joni123 »

Witam wszystkich,
słyszałam od koleżanki, że niekiedy jak się ma skierowanie do Równicy Ustroń to kwaterują w trójkątach. Czy ktoś o tym coś wie? Jeśli tak to w jakich?
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
G a p c i o
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 25 sie 2015 18:31

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: G a p c i o »

W " trójkątach " kwaterują panie do 40 roku życia :lol: :lol: :lol: Chodzi Ci pewnie o geometrię damsko-męską. Po 40-stce , to co najwyżej w piramidkach. To tak z przymrużeniem oka oczywiście. Byłem w "Równicy" i nie spotkałem się z taką sytuacją jaką opisujesz, Jak jest skierowanie do "Równicy" , to się kwateruje w tym obiekcie . Pozdrawiam :D :kwiat:
Magdah4
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 23 cze 2017 23:33
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Magdah4 »

Ja wprawdzie do Równicy jadę dopiero 22.07.2017, ale jak dzwoniłam to powiedzieli mi, że są tylko 1 lub 2 i że nie trzeba rezerwować, jedynkę jednak bez problemu zarezerwowałam 1 bez żadnych dopłat. Dodam tylko, że ja jadę do szpitala uzdrowiskowego, a nie jako sanatorium na skierowaniu.
ODPOWIEDZ