Ustroń sanatorium Równica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: GIENIA »

Szczegółowy opis Staszku .... można ? mozna ... wystarczy chcieć :) gdyby każdy tak opisywał po powrocie , byłoby super :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sztani »

Dzięki wszystkim , uważam to za rzecz normalną (napisanie opinii) Tym samym dajemy przykład innym forumowiczom co powinni zrobić po powrocie . Często zainteresowanie danym ośrodkiem trwa do momentu wyjazdu a potem kamień w wodę. Powiem tak jest wielu forumowiczów ,którzy podobnie lub często lepiej opisują swoje pobyty i chwała im za to.
Jeśli ktoś pisze lakonicznie -było super ,towarzystwo świetne, to lepiej nic nie pisać" bo i tak o warunkach ,zabiegach dalej nic nie wiemy. :)
forumowicz

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: forumowicz »

Super Sztani, trzeba dawać przykład masz w zupełności rację :)

Jakiś czas temu spotkałam się z taką sytuacją , że "nowy" forumowicz niesamowicie dopytywał o wszystko na temat sanatorium , każdy od siebie coś dorzucał , dzielił się wiedzą, a zainteresowany nawet nie podziękował tylko zamknął konto. Trzeba trochę z siebie również dawać to służy wszystkim .
pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: wiktor64 »

No nie satety tak jest na forum zawsze podkreslem jak ktoś
jedzie to szuka opini na forum a napisaac opinie po pobycie po co :!: :!: :!: :mrgreen: :mrgreen:
Kuracjuszka 987
Posty: 1
Na forum od: 23 cze 2018 22:05

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Kuracjuszka 987 »

Niedawno wróciłam z sanatorium Równica w Ustroniu(skierowanie z ZUS). Przed wyjazdem sprawdzałam opinie na temat tego ośrodka i poświęcone mu strony internetowe. Wydawało mi się, że powinno być dobrze. A tu niespodzianka... Przede wszystkim - nie przywiązałam, niestety, wagi do określenia "standard sanatoryjny"... Na miejscu okazał się on standardem lat 70 minionego wieku. Pokoje są brzydkie, brudne (ściany niemalowane chyba od nowości, na jednej z nich brudny ślad po zdjętej szafce i dziury, w rogu pokoju zastałam czarną pajęczynę), drzwi od łazienki i od szafy skrzypią niemiłosiernie, te od szafy dodatkowo były oberwane, nie zamykały się. Szczęście, że trafiłam tam latem, a nie np w październiku, i nie musiałam długo przebywać w takim obskurnym pokoju.
Pominęłabym kwestię zakwaterowania, gdyby rekompensowały to zabiegi, wykorzystujące np. miejscowe zasoby: borowinę i solanki. Niestety, wszystko, co dobre: basen solankowy, kąpiele, okłady, grota solna dostępne, jak najbardziej, ale odpłatnie. W grafiku zabiegów za to wykłady (!) na temat chorób, stresu czy zasad BHP - wiedza, którą można znaleźć na pierwszej dostępnej stronie internetowej po wpisaniu odpowiedniego hasła. Pod względem innych zabiegów- typu gimnastyka, bieżnia - ZUS jednakowo traktuje 40-latków i 60 -latków:) Słowem: otrzymałam w Ustroniu zabiegi, które mogłabym spokojnie wziąć w miejscu zamieszkania (poza jednym, muszę oddać sprawiedliwość, masażem Aquamed, który był rzeczywiście przyjemny i korzystny dla mojego zdrowia).
Wyżywienie? Pasujące do reszty. Najpierw trafiłam na podstawową dietę. Jedzenie tłuste, smażone, pozbawione warzyw i owoców. Na obiad pewnego razu bura breja, która w jadłospisie została nazwana wątróbką. Lepiej było na dietach lekkostrawnej i dla diabetyków, ale i tam np. serek topiony l(ub inny w tym rodzaju)nie był rzadkością.
Rozumiem jednak zachwyty kuracjuszy, którzy decydują się na komercyjny wyjazd do Ustronia (płacąc jednak grube tysiące!). Są tam i wyremontowane, estetyczne pokoje, i lepsze jedzenie. Miejscowość jest nieduża, ale ładnie położona nad Wisłą. W okolicy wiele wartych odwiedzenia miejsc, a umożliwiają to m.in. wycieczki organizowane przez biuro podróży, z fajnymi przewodnikami. Opieka medyczna fachowa (podziękowania dla dr Szafarz-Rąpel), rehabilitanci kompetentni i życzliwi (mimo prawdziwego nawału pacjentów!) Jeśli więc miałabym tam wrócić, to tylko prywatnie
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sztani »

Z zabiegami to już opisywałem jest ubogo na drogi oddechowe. Z tego co czytam to prowadziła Ciebie ta sama Pani doktor .Akurat na zabiegi w schorzeniu współistniejącym ( narząd ruchu)bylem zadowolony. Obecnie Jadąc z ZUS nie ma za dużo zabiegów mokrych . pokoje jak pokoje da się przeżyć jak ma się skale porównawczą innych ośrodków to warunki dobre. Ale stołowaliśmy się chyba w innych ośrodkach . Jedzenie było super dużo warzyw i owoców do posiłków a byłem w kwietniu. więc coś jest nie tak . Byłem wręcz mile zaskoczony z tego faktu. Opisywałem już wcześniej. Jeśli uda mi się wkleję fotki z porcji obiadowych (kilka fotek zrobiłem) . Pani doktor sympatyczna ale i ona nie mogła nic więcej dodać w zabiegach. . Diete można było w każdej chwili zmienić . Miałem dla diabetyków. Bylem w kwietniu i każdy kto był w tym okresie w Równicy może potwierdzić prawdziwość tego o czym pisałem.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Ja byłem w Równicy przed Sztanim w styczniu i mam podobną opinię jak Sztani. Miałem tą samą panią dr. Szafarz-Rąpel jako lekarza prowadzącego. Dodam jeszcze, Ze mój pokój nr. 105 nie był w takim stanie jak opisałaś. Stare meble ta, ale trzymały się jeszcze, nic nie było uszkodzone. Nie wybrałbym już Równicy nawet komercyjnie na pobyt sanatoryjny w schorzeniu dolnych dróg oddechowych, bo ich oferta jest zbyt uboga zabiegowo jak również nie ma tam dobrych warunków klimatycznych.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sztani »

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/6/24 ... AG0070.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/6/24 ... AG0225.jpg
udało mi się dwa wkleić .ocenę pozostawiam forumowiczom
postaram się później wkleić stan pokoju . mam nowy telefon i muszę się z nim zapoznać :)
Byłem w pokoju 101 bardzo slaby internet.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Jeżeli sztani pisze o słabym internecie, to ja miałem swój mobilny z t-mobile i nie miałem problemów z jego odbiorem w swoim pokoju. W czasie mojego pobytu dania obiadowe wyglądały tak jak na załączonych zdjęciach sztaniego.
ODPOWIEDZ