Ustroń sanatorium Równica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Po zmasowanym ataku na moją osobę zwolenników imprezowania w sanatorium zniechęciłem się do pisania. Będę udzielał tylko konkretnych informacji dla forumowiczów zainteresowanych kuracją na oddziale pulmonologi w Równicy jak i warunków bytowych.O rozrywkę proszę nie pytać, bo nie udzielam takich informacji. Sprowokować też już się nie dam, zwłaszcza przez jednego z forumowiczów. Chciałem dodać, że właśnie jestem po większości zabiegów i po spirometrii. Został mi w dniu dzisiejszym do zrobienia najlepszy zabieg-masaż wibracyjny Aqvawibron i trening relaksacyjny o 17.00. Pozdrawiam z Równicy.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: stokrotka »

Zbigniew ! I tak ma być :lol:
Masażyk , relaksik ,pełen luz-blues :lol: a przed spaniem spacerek .Nie koniecznie samotny :lol:
Przedtem może ????? słuchanie muzyczki ew. nie tylko słuchanie :lol: można z przytupem :P
Jak to dobrze że do końca turnusu zostało jeszcze tyle dni.

Oby jeszcze śniegiem w Ustroniu sypnęło.I czego więcej potrzeba do szczęścia :P
forumowicz

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: forumowicz »

Zbigniew, odpoczywaj , rehabilituj się , a nie oceniaj zachowania innych przynajmniej nie tak intensywnie jak to robiłeś i wszyscy będą szczęśliwi :)

Pozdrawiam i dobrego pobytu
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Witam wszystkich z Równicy. Ponieważ zbliża się druga połowa turnusu wymieniono nam pościel i ręcznik na świeże. Na tablicy ogłoszeń pojawił się komunikat o kontroli ordynatora Oddziału Prewencji ZUS na oddziale. Mamy być o godz. 16.00 w pokojach i oczekiwać na wizytę pana ordynatora.
Oczywiście badania spirometrii kilka osób nie zaliczyło z powodu niewydolności płuc. Ogólnie badanie to zaliczam jako nie tak bardzo uciążliwe. Wszyscy, którzy je przechodzą wiedzą o czym mówię. Podobno czeka nas jeszcze jedno na koniec turnusu. Test marszowy i pomiar Ciśnienia po jego zakończeniu też już zaliczony. W ciągu 6 min. przeszedłem 450 m. Rekordziści też z pulmonologi przeszli po 600 m w tym samym czasie. Nie znam wyników pomiaru ciśnienia przed i po. Zostaną dołączone do wypisu.
Będę pisał tylko o zabiegach i badaniach oraz warunkach pobytu, bo moim ostatnim poście dostałem na priv prośby o dalsze pisanie na temat pobytu w Równicy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sztani »

Jak wygląda dojazd do Równicy z dworca PKP i gdzie najlepiej wysiąść . Chyba pozostaje Taxi ? czy tak ?
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Sztani do Równicy do budynku z dworca kolejowego jest około kilometra najlepiej wysiąść Ustroń Zdrój . Wysiadasz i od razu masz możliwość skorzystania z TAXI .
Pieszo można ale z walizką to może być problem. Największy problem to czy kółka walizki by wytrzymały tą jazdę. :D
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Pancernz »

kilometr jak kilometr ale droga to co najmniej dwie trasy te skróty bliżej a gorzej niestety wygodniej przy szosie to znowu naokoło więc jak kolega pisał chyba warto taxi co się męczyć a trasę najlepiej zapoznać idąc z góry będzie wygodnie ale to już potem na pusto :lol:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sztani »

Panowie wielkie dzięki. :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Sztani ten postój taxi jest praktycznie na stacji kolejowej. Wyjdziesz z budynku stacyjnego i jesteś na przystanku autobusowym Zddroje 1 i postoju taxi
obok którego codziennie przechodzę. Na tym postoju przez cały dzień stoją taksówki. Jeden pan, który przyjechał z nami autobusem Ustka -Wisła, nie brał taksówki. Szedł pieszo z dużą walizką na kółeczkach do Równicy. My już czekaliśmy przy recepcji, a on za ok. 15 minut pojawił się również w naszym budynku i czekał z nami na rejestrację. Powiem ci, że nie wyglądał na zmęczonego tym przejściem, a tak na oko na pewno miał ponad 70 lat i poruszał się jeszcze o lasce. Twierdził, że był tu kilka lat temu , zna drogę i dlatego wybrał się pieszo. Dodam, że była godzina 6,00 rano i było ciemno. Oczywiste jest,że szedł ulicą szpitalną, czyli wkoło. Widziałem wczoraj jak rodziny z dziećmi również wysiadły z pociągu i szły pieszo z bagażami w kierunku sanatoriów położonych w okolicy naszego budynku Równicy. Rozpoczęły się ferie szkolne, co jest widoczne w Ustroniu. Za taksówkę my płaciliśmy z przystanku Ustronie Centrum po 7,50 zł. od osoby. Wybór sposobu dotarcia do Równicy pozostawiam tobie.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: Pancernz »

Zapewne z czasem poznasz kolejne skróty od sanatorium patrząc na miasto w lewo jest jeszcze bliżej mija się jakieś centrum do paintbola i tam jest ta kolejna trasa no a skoro to Równica to wiadomo idąc w prawo weź butelki na wodę płynie zaraz blisko źródełko "żelaziste" może wyglądać (kolor rdzy) okropnie ale woda smaczna ja polecam i pozdrawiam no ba i pozytywnie zazdroszczę pobytu ,miłej kuracji
ODPOWIEDZ